akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Majka Jeżowska

Od „stu” lat śpiewam i komponuję muzykę dla rodzin i dzieci. Jestem Ambasadorem Dobrej Woli – Unicef, Ambasadorem Fundacji Ronalda MacDonalda oraz Kawalerem Orderu Uśmiechu. Ukończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem Krystyny Prońko, z którą na festiwalu w Opolu zdobyłam pierwszą nagrodę w koncercie premier.

W latach 80 -tych z powodzeniem zajmowałam się twórczością dla dorosłych, jednak od czasu kiedy na świat przyszedł mój syn, zaczęłam śpiewać dla niego. Wówczas okazało się, że repertuar muzyczny dla dzieci w Polsce jest bardzo ubogi, dlatego we współpracy między innymi  z Jackiem Cyganem i Agnieszką Osiecką wyprodukowałam i wydałam kilkanaście płyt z piosenkami familijnymi. „Kolorowe Dzieci”, „A ja wolę moją mamę”, „Zimowe Obrazki”, „Kochaj czworonogi”, „Królestwo zielonej polany”, „Marzenia się spełniają”, „Rytm i Melodia”, „Czarodzieje Uśmiechu”, „Bajkowo”, to twórczość dedykowana i tym młodszym i trochę starszym.

Teksty i muzyka niosą głębię i morał, a rytm i melodia rozbujają każdego. Czy wiecie, że moja piosenka „Kolor Serca” promowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Czy wiecie, że zagrałam już tysiące koncertów w Polsce i na świecie i do tej pory gram ich ok 100 w roku? Czy wiecie, że powstały w Polsce 4 przedszkola imienia Majki Jeżowskiej? Od wielu lat spotykam się z dziećmi i ich rodzicami, nauczycielami i pedagogami, którym za sprawą mojej muzyki staram się nieść przekaz o tym, co w życiu ważne i wartościowe.

Back To Top