akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
Dzieciaki na Zaczarowanych Wakacjach z Majką Jeżowską
Zaczarowane Wakacje 2019

Jest 11 sierpnia 2019 roku. I dzień Zaczarowanych Wakacji.

W samym sercu Ośrodka Wypoczynkowego Limba w Poroninie, pod parasolem, przy roll up’ie z hasłem Zaczarowane Wakacje siedzą Asia Bąk i Beata Kaczor. Podjeżdża pierwszy samochód, a z niego wysiada pierwsza uczestniczka. I tak od godziny 8.00 do godziny 16.15. Bo o tej godzinie przyjeżdża ostatni uczestnik – nasz Krystian. Nasz, bo był już z nami na zeszłorocznej edycji Zaczarowanych Wakacji dla Dzieci.

Dzieci poznają się na Zaczarowanych Wakacjach
Dzieci poznają się na Zaczarowanych Wakacjach

Wszystkie dzieci są już na pokładzie, rodzice poodjeżdżali do domów. Dzieci wraz z opiekunami zdążyli się już zapoznać i zakwaterować. Wybija godzina 17.00, spotykamy się razem na Sali i oficjalnie zaczynamy Zaczarowane Wakacje.

Przez godzinę omawiamy co i jak będzie się działo na Zaczarowanych. Opowiadamy, że tematem tegorocznych Zaczarowanych Wakacji jest podróż „ Dookoła świata z Majką Jeżowską”. Dzieciaki pytają i dyskutują. Jest dużo zamieszania i podekscytowania. To będą zaczarowane Wakacje.

Po kolacji zaczynamy pierwsze zajęcia Open. Co to oznacza? Że wszystkie dzieci uczestniczą w takich ogólnych, pokazowych zajęciach teatralnych. Aby poczuć, czy te zajęcia, to są zajęcia, na które chcą chodzić.

Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i zajęcia teatralne open
Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i zajęcia teatralne open

Wszystkie ciała więc uruchomiły się przez ponad godzinę podczas pracy aktorskiej. Po zajęciach teatralnych mamy zajęcia taneczne open. I tutaj znowu każdy kto chce spróbować tańca tańczy i doświadcza rytmu i muzyki w ciele. I takim mocnym tanecznym akcentem kończymy dzisiejszy dzień. To był dzień pełen wrażeń, wielu różnych emocji i dla niektórych dzieci bardzo, bardzo długi. Więc „…pora na dobranoc, bo już księżyc świeci. Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”J

II dzień Zaczarowanych Wakacji. 12.08.2019

To drugi dzień Zaczarowanych wakacji. Dla tych z Was, którzy we wpisie dnia pierwszego mieli strach o dzieci, czy my je tutaj w ogóle karmimy – informacja. Codziennie w stałych porach mamy posiłki. I tak 9.00 jest śniadanie, 13.30 obiad i o 18.30 kolacja. Tak małe dzieci między śniadaniem i obiadem są czasem głodne, więc robią sobie kanapki i je zjadają 🙂

 Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i zajęcia teatralne open
Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i zajęcia teatralne open

Dzisiejszy dzień to po śniadaniu kolejne zajęcia Open. Tym razem zaczynamy od otwartych dla wszystkich zajęć ze scenografii.  Te zajęcia to przedstawienie całego planu scenografii i pierwsza wyprawa do lasu po patyki, które w tej scenografii będą wykorzystane. Uśmiech i radość na twarzach wszystkich dzieci – bezcenna.

Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i zajęcia wokalne open
Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i zajęcia wokalne open

Po tych zajęciach mamy ostatnie zajęcia open – wokalne. Przy akompaniamencie klawiszy wszyscy zanurzyliśmy  się w „Marzenia się spełniają…”. Po tych zajęciach każdy wybiera sekcję, w której będzie współtworzył musical „Dookoła świata z Majką Jeżowską”

Jest godzina 15.00 i zaczynamy zajęcia w sekcjach. Każda sekcja – wokal, taniec, śpiew i scenografia zaczynają od omówienia swojego planu na cały musical. I zaczynają pełną parą przygotowania do niedzielnego wydarzenia.

Wybija godzina 17.00 i wszyscy wskakują do…basenu. Aby rozładować nagromadzone emocje. Wspólna kąpiel sprawia wszystkim niesamowitą radość i rozładowuje napięcie związane z wyborem sekcji. Są osoby, które wybrały tę samą sekcję co w zeszłym roku. A są osoby, które zaryzykowały i zanurzyły się nową dla siebie przestrzeń. I to jest piękne. Bo właśnie w takich chwilach możemy odkryć nasz drugi i nawet trzeci talent. I naszą pasję.

Jest godz. 19.00 zbieramy się wszyscy na naszej dużej Sali, aby ustalić nasze Zaczarowane zasady. I z uwagi na to, że my bardzo dogłębnie rozmawiamy w podgrupach o zasadach , to nie kończymy dzisiaj tylko przenosimy ich zakończenie na jutro. Bo są osoby, którym oczy już się zaczynają kleić i których woła łózko. Więc żegnamy się i udajemy do swoich pokoi. A Ci, którym zostało jeszcze trochę sił,  poznają się lepiej  w czasie wieczornych dyskusji w łóżku.

III dzień. 13.08 Zaczarowane Wakacje ciąg dalszy

Witajcie. Nasz trzeci dzień to jak zwykle poranne zajęcia w sowich sekcjach. Piosenek jest dużo do nauki. Dużo jest tekstu do opanowania i ruchu scenicznego. Dużo jest też pracy przy układach tanecznych. Taki musical to dla dzieci duże wyzwanie. Pracujemy więc do obiadu zawzięcie i tworzymy nowe.

Wybija godzina 14.00 jesteśmy wszyscy już po obiedzie i znowu spotykamy się na naszej dużej Sali aby dokończyć kontrakt. Jak kończymy kontrakt, to udajemy się na ostatnie już dzisiejszego dnia zajęcia w sekcjach.

Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i spotkanie Dookoła świata z Majka Jeżowską
Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i spotkanie Dookoła świata z Majka Jeżowską

Jest godzina 19.00 i spotykamy się znowu na naszej dużej, tym razem pięknie oświetlonej Sali. Dzieci już wiedzą i komentuję między sobą, że na pewno przyjechała już Majka i zaraz się z nią spotkamy. I tak. Mają rację! Na Sali pojawia się Majka i… Asia Bąk taszcząca wielki karton. Razem w Majką wchodzą na środek Sali i na chwilę zamieniają się w Świętego Mikołaja. Majka wita wszystkich i po chwili razem z Asią każdemu uczestnikowi Zaczarowanych Wakacji rozdają piękne koszuli. Wszyscy je ubierają i cała sala jest teraz przystrojona w logo musicalu „Dookoła świata z Majką Jeżowską”. Zaraz po zaczęliśmy panel dyskusyjny.  

A panel to kolejna magia. Pojawiają się pytania o poszczególne kraje, które odwiedziła Majka. I pojawiają się historie powstawania piosenek z naszego tegorocznego musicalu. I oczywiście jak to przy prawdziwych i pięknych historiach bywa pojawiają się i śmiech, i łzy, i chwile wzruszenia. I nawet ja z Asią dowiedziałyśmy się rzeczy, o których pojęcia nie miałyśmy.

Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską i panel dyskusyjny dookoła świata

A na zakończenie pojawiło się też kawałek opowieści o największym koncercie, który Majka grała – czyli o PolAndRock Festiwal w Kostrzynie nas Odrą.

IV dzień. 14.08 Zaczarowane Wakacje c.d.

Witajcie na naszym Zaczarowanym pokładzie w czwarty dzień Zaczarowanych Wakacji. Poranek u nas zawsze wygląda tak samo. Czyli godzina 7.30 pobudka i sprzątanie pokoi. Jest godzina 8.00 a to oznacza telefony do rodziców. A gdy wybija 9.00 wszyscy spotykamy się na wspólnym śniadaniu. Jet godzina 10.00 i zaczynamy kolejne zajęcia w sekcjach. Ten dzień różni się od poprzednich tym, że dzisiaj w sekcji wokalnej zajęcia współprowadzi Majka. Czyli w tej sekcji dzisiaj są trzy osoby. Ta sekcja też jest największa więc potrzebuje też największego wsparcia. W tej sekcji mamy dzieci już wcześniej śpiewające i takie które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem. Dla każdego znajdujemy miejsce i każdego prowadzimy w nauce.

Wybija godzina 15.00 i na wspólnej dużej Sali pojawiają się najmłodsi uczestnicy i ja – czyli Pani Kaczka. Właśnie rozpoczynam z dziećmi pierwszy trening mentalny. Rozmawiamy czym jest, co daje. Opowiadamy sobie jak pracuje mózg i jakie ma wielkie i niewyobrażalne możliwości. Jest piękna wymiana zdań, spostrzeżeń  myśli. Dzieci fascynuje mózg i jego możliwości i jak to ten mózg wpływa na całe nasze ciało. Mieliśmy pracować 30 minut lecz zleciało nam całą godzinę. I tak dla niektórych dzieci to było trudne. I równolegle do tego ich głowy już zaczęły pracować mentalnie i tego procesu już nie da się zatrzymać.

Wybija godzina 16.00 i spotkamy się wszystkie sekcje – na wspólnej pierwszej próbie. To jest dla nas wszystkich ważny moment. Teraz po praz pierwszy widzimy jak wszystkie sekcje ze sobą współtworzą. Dopiero teraz się wszyscy słyszymy i czujemy. I tak jak w zeszłym roku podczas tej pierwszej próby miała ciarki na skórze i wdzięczność – że jestem częścią tego cudownego wydarzenia. Wdzięczność, że cokolwiek wymyślimy razem w Akademii, mamy do realizacji tego cudownych ludzi, którzy są zawodowymi specjalistami i w dodatku wszyscy są pasjonatami i kochają dzieci. I że tego wszystko tak cudowanie się układa. Z tą myślą też położę się dzisiaj spać. Ale jeszcze nie teraz. Jeszcze przed nami największa magia wieczoru.

Zaczarowane Wakacje i Jam session
Zaczarowane Wakacje i Jam session

Jest godzina 20.00 po kolacji grillowanej pojawiają się artyści Betti, Bobas i Majka. Ale za nim zaczniemy śpiewać Asia porywa wszystkich do Zumby. Latynoskie rytmy unoszą się tak głośno, że ściągają indywidualnych urlopowiczów z dziećmi, którzy przychodzą popatrzeć na tańczących. Po Zumbie, Pani Czubek zabiera wszystkich na Jamajkę i zaczynają się bujać w rytm Dancehollu. Po chwili odpoczynku zaczynamy wspólne śpiewanie. Najpierw gramy w grę „Czółko”. Czyli bez używania słów piosenki, trzeba zgadnąć jaka to piosenka. Tylko przy użyciu linii melodycznej. No i tę linię melodyczną trzeba samemu zanucić. Więc na środku pojawiają się Asia i Majka i zaczynają nucić a reszta zaczyna zgadywać. I są utwory, po których odgadnięciu śpiewamy prawie całe, bo tak nas muzyka porywa. Następnie na środek wychodzi każdy, komu pojawiała się piosenka, którą potrafi zanucić i chce, aby reszta ją odgadła. Po tej zabawie w zaczyna się wędrówka z mikrofonem. I każdy wychodzi na środek i zaczyna śpiewać wybraną przez siebie piosenkę. Jest magia i energia tak wielka, że znowu pojawiają mi się ciarki na skórze. No i na zakończenie coś czego się nie spodziewałam. Prawdziwe jam’owanie. Bobas zaczynał grać kilka akordów i reszta zaczyna rymować i śpiewać własną – zaczarowaną piosenkę. To jest takie magiczne, że mój mózg i moje ciało mówią, że tych emocji jest już dla mnie za dużo. Bo, by powiedzieć, że to magia to dla mnie za mało, jak na to, co się tam wydarzyło. I tak idziemy spać dopiero po oficjalnej ciszy nocnej. I tak drodzy rodzice. To może być dla Was ciężkie do przyjęcia, bo idziemy spać około godziny 23.00. I zaczarowane dobranoc, żegnamy się z Wami. Do jutra.

V dzień. 15.08 i Zaczarowane Wakacje w pełnej krasie

Witajcie w nasz piąty dzień. Dzisiaj jest nasz trudniejszy poranek, bo wczoraj brykaliśmy do nocy i niektórzy się nie dospali. Ale i tak jak zwykle wstaliśmy i poszliśmy na zajęcia w poszczególnych sekcjach. Dzisiaj sekcja scenograficzna malowała drugi wielki plakat na płótnie. Sekcja wokalna uczyła się pierwszej w musicalu piosenki „Świat dla odważnych”. Sekcja  teatralna przygotowywała dwie krótkie sceny, a sekcja taneczna ma dzisiaj kryzys fizyczny. Bo to ciężka fizyczna i też psychiczna praca. Tancerze mają do opanowania kilka różnych choreografii. Ale przyjechali do nas sami fajterzy i cisną co sił w nogach i głowach.

Zaczarowane Wakacje i sesja zdjęciowa poszczególnych sekcji – tutaj sekcja scenograficzna

Jest godzina 15.30 i mamy chwilę dla fotoreporterów, czyli fotograficzne spotkanie z Majką. Czym byłby taki obóz bez możliwości sfotografowania się z gwiazdą. Więc spotykamy się na dworze, umalowani:) uczesani i ubrani w firmowe – obozowe koszulki  robimy sobie sesje zdjęciową. Tyle ile kto chce. Razem zbiorowo, indywidualnie z Majką, w parach, w trójkach i różnych konstelacjach.

Ale to nie koniec jeszcze naszego dnia. Wybija godzina 16.30 i stawiamy się wszyscy na naszej dużej Sali i rozpoczynamy krótką, drugą wspólną próbę. Tancerze dowiadują się jak ich układy wpisują się w całość, wokaliści jak i gdzie mają przechodzić, wychodzić i schodzić, czy nie. Aktorzy spotykają się na scenie z tancerzami. A scenografia wymyśla kolejne elementy do wypełnienia sceny.

Wybija godzina 17.00 i startujemy z kolejnymi treningami mentalnymi. Tym razem dzieci młodsze mają jedną wspólna sesję o budowaniu pewności siebie. A starsze pierwszą, dłuższą wprowadzającą sesje.

Wieczór kończymy dobrym filmem

Dobranoc,  do zobaczenia w szóstym dniu.

cdn….

Zobacz jak śpiewają dzieci podczas Zaczarowanych Wakacji

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top