akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
Zaczarowane Dzieci na Zaczarowanych Wakacjach z Majką Jeżowską Poronin 2019
Zaczarowane Wakacje dla dzieci z Majką Jeżowską Poronin 2019

Jest 15.08 czwartek – 6 dzień Zaczarowane Wakacje

Budzi nas piękne słońce. Temperatura w ciągu dnia dochodzi do 28 stopni. Decydujemy się na sesje zdjęciową. Góry wyglądają tak, jakby je ktoś namalował na niebie. Poezja! Dzień 6 zaczarowane Wakacje 2019 – Dzień dobry!

Trwają nadal próby w sekcjach. Sekcja taneczna (prowadzona przez Asia i Agnieszka) ma już prawie wszystkie choreografie. Sekcja teatralna (Prowadzoną przez Dagmarę i Wojtka) ma już wszystkie teksty. Sekcji scenograficznej (prowadzonej przez Anię i Dagmarę) codziennie dochodzi nowy obiekt sceniczny do zrobienia 🙂 Cóż tak wygląda praca na żywym organizmie – a tym przecież jest nasz musical. Sekcja wokalna (prowadzona przez Majkę Jeżowską, Beti i Bobass’a) wzywa lektora z j. angielskiego do piosenki” Sing”. Wspólna próba po południu pokazuje nam jak pięknie jest już spięty w całość musical. Na razie widzimy to tylko my, dzieci jeszcze nie. Powoli ogarniemy i to.

Kasia Sekcja Scenograficzna
Zaczarowane Wakacje – Kasia Sekcja Scenograficzna

Wieczorem mniejsze dzieci trenują swój mózg na treningu mentalnym. Nie jest im łatwo, ale pięknie pokonują swoje blokady i trudności. Na rozluźnienie organizujemy wspólne kinowanie – czyli oglądanie bajki na dużym ekranie. I jak to zwykle bywa część dzieci zasypia na Sali, a my przenosimy śpiące smerfy do łóżek

Dobranoc we czwartek.

Piątek 16.08 – 7 dzień Zaczarowane Wakacje

Dzisiaj znowu budzi nas słońce. Temperatura w ciągu dnia dochodzi do 30 stopni. Jest pięknie.

Aby  mieć energię przed wielkim wydarzeniem jakiem jest występ na scenie przez około 1000 osób, trzeba także odpoczywać. Postanawiamy udać się na basen. A na basenie ciała dzieciaków się pięknie rozluźniają. Są wygłupy i wspólna piękna zabawa. No i przede wszystkim odpoczywają nasze głowy.

Oczywiście nadal mamy próby w sekcjach. Bo przygotowania nadal idą swoim torem.  Nagle słonce się chowa i nadciągają ogromne chmury. Sekcja wokalna szuka schronienia na swoją próbę. Idziemy więc do chaty góralskiej, bo robi się bardzo nieprzyjemnie.

Majka Jeżowska i Maciej Tarnowski założyciel wydarzenia Majka Jeżowska na PolAndRock Festiwal
Zaczarowane Wakacje dla dzieci – Majka Jeżowska i Maciej Tarnowski

Gdy śpiewamy to inni nic nie słyszą tylko nas –więc wybywamy. Pozostałe sekcje ćwiczą w budynku.  Po drodze do tej góralskiej chaty podbiega do Majki chłopak i dziewczyna. Chłopak piszczy z radości, skacze i krzyczy czy może sobie zrobić z Majką zdjęcie. Pyta czy Majka wie co on zrobił? Bo to on wymyślił i założył wydarzenie Majka Jeżowska na PolAndRock Festiwal. Ja stoję z boku i mam motyle w brzuchu. I nie wierzę w to, co się obok mnie dzieje. A Majka na to: Czekaj, czekaj, ja wiem doskonale kim jesteś i jak się nazywasz. Maciej! I wymawia jego imię, a oni się nigdy wcześniej nie spotkali i nie znali. Maciej zamiera. A Majka na to  I nawet wiem jak masz na nazwisko. Maciej staje w bezdechu. Ty masz na nazwisko Tarnowski. Maciej rzuca się Majce na szyję. Wszystkim drżą ręce i głosy z wrażenia. Ja przysłuchuję się chwili rozmowy i staram się zrobić jak najwięcej, pięknych zdjęć. Bo takie chwile, takie chwile to MAGIA!  Akademia mogła mieć obóz w innym mieście w Polsce. Maciej w ten dzień mógł być także w każdym innym zakątku świata. A oboje znaleźli się w Poroninie w Ośrodku Limba. I niech niedowiarki mówią co chcą. Ja wiem, że wszystko w życiu dzieje się po coś. I nie ma przypadków. I jak się jest otwartym na otaczającą nas energię, świat i ludzi, to dzieją się piękne, przepiękne rzeczy.  

Takie jak to spotkanie właśnie. Majko i Macieju jestem wdzięczna, że w tamtej chwili szłam tą samą drogą i mogłam być świadkiem tego Waszego, magicznego spotkania.

I nic już więcej o dzisiejszym dniu nie napisze, bo w gardle mi zaschło i słowa mi uleciały. No może tylko, że emocje były tak wielkie, że nawet niebo ich nie uniosło i oblało nas olbrzymią dawką wody. A przestrzeń otuliła nas spadkiem temperatury i zimnem. Lecz my śpimy spokojnie, bo wiemy już z zeszłego roku, że na występ finałowy mamy zawsze zamówioną piękną pogodę.

Sobota 17.08 – 8 dzień Zaczarowane Wakacje

Dzień dobry w sobotę czyli w przeddzień wielkiego dnia! Od rana wszyscy się krzątamy i wszystko dookoła spinamy.

Spotykamy się w porannej, wspólnej próbie. Omawiamy jak będzie wyglądał dzień dzisiejszy i jutrzejszy. Rozdajemy drugi  Zaczarowany Prezent – plecaczki. Każdy dostaje swój, jedyny. W kolorze koszulki. Piękny czarny – praktyczny:) plecak z biały napisem Akademia i naszymi znaczkami – sercem, nutką i mózgiem.

Zaczarowane Wakacje - próba przed musicalem  Dookoła świata z Majką Jeżowską - Poronin 2019
Zaczarowane Wakacje – próba przed musicalem Dookoła świata z Majką Jeżowską

Udajemy się później po raz kolejny do prób w sekcjach. Już tak luźno, bo dzieci już czują co robią i widzą całość.

Popołudniu pakujemy się do busów i jedziemy do Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie oswoić scenę. Próba przebiega spokojnie. Są małe zmiany, które młodzi adepci sceny gorączkowo zapisują w swoich głowach.

Po próbie Majka Zaczarowuje dzieci i zabiera je wszystkie na lody. LODY, LODY!!! Czyli to, co dzieci i kadra lubią najbardziej! Objedzeni lodami wracamy do Ośrodka na kolację.

Zbliża się wieczór i przed nami ostatni trening mentalny, tym razem dla najstarszych i tych, co byli w zeszłym roku – czyli robimy sobie powtórkę J i kładziemy się spać. Dobranoc.

Niedziela 18.08 – 9 dzień Zaczarowane Wakacje

Dzień dobry w niedzielę. Przed nami najważniejszy dzień na Zaczarowanych Wakacjach czyli nasz występ na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie z naszym Musicalem „Dookoła świata z Majką Jeżowską”. Od rana chodzimy i śpiewamy. Da się wyczuć nutkę dreszczyku.

Zaraz po śniadaniu zaczynamy się czesać, bo głów do uczesania mamy 44 plus. Nasz Zaczarowany Fryzjer Olek, który przyjechał już po raz drugi na Zaczarowane ma pełne ręce pracy.  Więc od rana czaruje na dużej sali te nasze Zaczarowane Głowy.

Przygotowania do musicalu z Majką Jeżowską
Przygotowania do musicalu z Majką Jeżowską – Poronin 2019

Jest 11.00 i przyjeżdżamy na scenę zrobić próbę z nagłośnieniem. I całe szczęście, bo okazuje się, że musimy prosić o przesunięcie mikrofonów zbierających dźwięk z góry i je obniżyć. Nasze dzieci jeszcze są małe, no więc ekipa nagłośnienia uwija się z mikrofonami, my próbujemy także mikrofony ręczne. Okazuje się, że nie wszystko idzie gładko z tymi zmianami. I decydujemy, że jeszcze raz zrobimy próbę z przejściami mikrofonów na naszej sali w ośrodku.

Wracamy do ośrodka na obiad i kolejne czesanie. Jeszcze jedna próba z przejściami i mikrofonami. Ubieramy stroje i odprawiamy rytuały mentalne przed występem.

Wybija godzina 17.30 i wsiadamy do busa i  jedziemy na występ. Przyjeżdżamy na miejsce. Bunkrujemy się w zaciszu, aby w spokoju przygotować dzieci i jeszcze raz omówić to, co będzie się działo na scenie. Część ekipy pracuje z dziećmi. Druga część ekipy przygotowuje i instaluje scenografię.

Wybija godzina 18.30 i Majka Jeżowska wchodzi na scenę. Za chwilę po niej wchodzą Zaczarowane Dzieci i zaczynamy musical Dookoła świata z Majką Jeżowską. Występ był najcudowniejszy na świecie. Dzieci się Zaczarowały i zakręciły całym światem. To, co tam się wydarzyły to zwyczajna MAGIA! A finałowa piosenka „Sing” roztańczyła nas wszystkich na całej scenie.

Po występie zeszliśmy wszyscy ze sceny i ponownie zabunkrowaliśmy się na zapleczu, aby podsumować i zamknąć nasz występ. Druga część ekipy demontowała scenografię. No i oczywiście nie obyło się bez spotkania z rodzicami, przyjaciółmi i najbliższym. Uściskom, łzom, chwilom radości i słowom uznania nie było końca. Kąpaliśmy się w tych pięknych i budujących słowach. Kąpaliśmy się i rośliśmy w tych cudownych chwilach.

Wybija godzina 20.00 i wracamy do ośrodka. No i idziemy na wyczekaną i zasłużoną kolację. Po kolacji mamy chwilę oddechu i odpoczynku. Następnie spotykamy się wszyscy razem na Sali i omawiamy występ i minione emocje. Mamy kolejną porcję wzruszeń i naszego zaczarowanego szaleństwa. Brykamy i bawimy się do późna. Mniejsze dzieci powoli nam zasypiają i idą spać, a nasza tzw. Starszyzna zaczyna Jamować.

Poniedziałek 19.08 – 9 dzień Zaczarowane Wakacje

Dzisiejszy dzień odpoczywamy, śpimy długo i leniuchujemy. Uff teraz mamy luz na pokładzie – czuć u dzieci zejście napięcia i stresu związanego z tym, jak im zależało. Po śniadaniu wychodzimy na spacer w piękny, wysoko położony plener. Dzieci robią sobie zdjęcia i cieszą oczy piękną przyrodą. Po powrocie szykujemy się do wyjazdu i zarządzamy sprzątanie i pakowanie.

Po obiedzie mamy zaczarowaną grę terenową po całej okolicy. Dzieci szaleją. Radość i zabawa  otaczają nas na wciąż. Po grze terenowej przychodzi czas na przygotowania do „Mam drugi talent”. Zgłoszonych ekip mamy 17cie. Soliści, zespoły, duety. Aby przedstawić nam wszystkim swój drugi talent, dzieci zanurzają się w pokojach i przygotowaniach.  

Zaczarowane Wakacje dla dzieci - wakacje z Majką Jeżowską 2019
Zaczarowane Wakacje dla dzieci

Wybija godzina 20.00 i spotykamy się wszyscy razem na naszej dużej sali na oglądaniu występów i naszych drugich talentów. Jesteśmy oczarowani, prze szczęśliwi i zafascynowani tym, czego jeszcze nie wiedzieliśmy o sobie. Mam drugi talent kończy się występem zespołu „Ninie” który powalił ans na nogi. Po chwili radości i śmiechu, tak jak w życiu dopada nas smutek i łzy. Odjeżdżają już dzisiaj w nocy cztery osoby. Płaczemy więc, tulimy się do siebie. Podpisujemy się na rozdanych wcześniej zdjęciach grupowych. Łzy się leją strumieniami. Nie chcemy wypuścić odjeżdżających dzieci, a one nie chcą odjeżdżać.

Jak płacze i smutki nam się porozlewały nadszedł czas – a raczej nadeszła noc, w której pozostało nam jeszcze do wykonania jedno zadanie z listy i tym samym jeden rytuał: Wspólne oglądanie występu Dokoła świata z Majką Jeżowską. Po nim jeszcze nastało oglądanie zeszłorocznego występ czyli  Na skrzydłach pasji 2018. Następnie oglądanie bajki i… wspólne spanie na naszej dużej sali. Ten koniec opisuję Wam z relacji innych, bom sama zasnęłam przed dziećmiJ

Wtorek – 20.08 – 10 dzień Zaczarowane Wakacje

Dzień dobry w dniu odjazdów. Ogarniamy śniadanie, walizki, torby, rzeczy, pakowanie i przenoszenie. Ja czyli Zaczarowane Pani Kaczka od godziny 11tej do godziny 15tej spędziłam na indywidualnych rozmowach z rodzicami. Pozostała kadra pomagała wynosić walizki, tuliła i żegnała odjeżdżających. Dla mnie to trudny ale i piękny dzień jest. Trudny, bo smutny i intensywny. Bo cały czas mówię i dużo analizuję i pędzą mi myśli i układam słowa. Piękny, bo w zeszłym roku po takich spotkaniach indywidualnych udało nam się zmienić życie kilkorga naszych zaczarowanych dzieci. A to jest największa dla nas nagroda, bo spełniają się w tedy nasze Akademiowe Marzenia. Część kadry akademii już pojechała w stronę Opola, a my z Panią Bączek zostałyśmy jeszcze na posterunku. Jeszcze chwila na pożegnanie ostatnich dzieci. Pożegnania z właścicielami Ośrodka Wypoczynkowego Limba. Ostatni rzut okiem na to wszystko co pozostawiamy… i Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską 2019 przechodzą do historii. Do zobaczenia za rok!!!

Zaczarowane Wakacje 2019 finałMusical Dookoła świata z Majką Jeżowską

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top