akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Odporni Mentalnie co to w ogóle jest?

Jeszcze niedawno byliśmy świadkami najdziwniejszej wiosny  w tym stuleciu, a tu już przeminęło upragnione lato i przyszła jesień. Jesień pełna pochmurnych dni i długich wieczorów… Można się pogrążyć w marazmie i melancholii, prawda? Ale można też te chwile spokoju wykorzystać we wspaniały sposób!

Wyobraź sobie, że mamy cudowne zastępstwo dla wyjść z uczniami na dwór i rodzinnych aktywności na powietrzu w deszczowe dni. Wyobraź sobie, że mamy coś lepszego niż najnowszy super serial i skrolowanie socialmediów. Wyobraź sobie, że ten czas możesz podarować bliskim. Możesz ich lepiej poznać i bardziej zrozumieć.

Możesz pomóc swoim Dzieciom/ Uczniom/ Bliskim być bliżej emocji i uczuć, możesz wesprzeć ich poczucie własnej wartości. Możesz rozpocząć budowanie ich (i swojej) siły i odporności psychicznej. Budowanie dobrej, zdrowej pewności siebie. Możesz uruchomić Waszą determinację do działania, która jest tak niezmiernie ważna w dzisiejszym świecie.

To wszystko osiągniesz za pomocą zestawu gier planszowo karcianych OdporniMentalnie.pl www.odpornimentalnie.pl/ Zestaw ten dla Dziecka będzie atrakcyjną grą, zaś a dla Rodziców i Nauczycieli profesjonalnym narzędziem dydaktycznym, innowacją w nauczaniu i  wychowaniu oraz bodźcem do autorefleksji.

Karty do gry odporni mentalnie i plansza
OdporniMentalnie.pl

Zestaw 4 gier OdporniMentalnie.pl powstał z myślą o…

Rodzicach myślących sercem. Chcących inaczej nauczycielach w żłobku, w przedszkolu i w szkole podstawowej. Niezwykłych nauczycielach w szkole średniej. Szalonych wykładowcach na uczelniach wyższych. Kreatywnych trenerach na sali szkoleniowej. Dorosłych, którzy mają odwagę (pomimo strachu) iść swoją drogą. Grupach przyjaciół, którzy chcą znać się jeszcze lepiej. Parach, które chcą być jeszcze bliżej. Nieodpuszczających sportowcach, którzy chcą osiągać więcej!

Całość składa się z: 65 kart z treningiem mentalny;  dwustronnej planszy z treningiem mentalnym, z emocjami i uczuciami; 65 kart z emocjami i uczuciami; 5 pionków i 2 kostek do gry; 20 zakrywajek, 1 lusterka oraz KursoPrzewodnik, który jest czymś więcej niż instrukcją. To mini kurs o emocjach, uczuciach i treningu mentalnym połączony z przewodnikiem po grze. To książka, która jest pełna inspiracji do wykorzystania gier oraz pytań, które pozwolą Ci poznać bliżej siebie i bliskich! Oto kilka z nich:

Odporni Mentalnie.pl zestaw gier pełen emocji – jak w to grać?

Para nie do pary to jedna z naszych inspiracji, którą wykorzystasz w każdej grupie wiekowej.

Sprawdzi się zarówno w przedszkolu, podczas spotkania z przyjaciółmi jak i w rodzinne popołudnie.

Rozłóż karty tak by widzieć umieszczone na nich rysunki. Niech każdy z graczy intuicyjnie wybierze dwie z nich. (Możecie też wszystko pozostawić przypadkowi i rozłożyć karty rewersem). A następnie opowie o nich odpowiadając na pytanie:

„Dlaczego wybrałeś akurat te karty?”  

Może to użyte kolory, symbol, umieszczona na nich postać, hasło a może coś zupełnie innego? Następnie omówcie co wspólnego mają te karty, a co je od siebie różni, co jest pomostem między nim. Odpowiedzi omawiajcie najlepiej na doświadczeniach z Waszego życia.

Popatrz na przykład to DROGA i MARZENIA

Materiały do gry
Marzeni i Droga

Dlaczego je wybrałam? Bo spodobała mi się ich lekka energia, to że przedstawione obrazki są bardzo blisko przyrody.

Co maja wspólnego te karty?

Widok nieba! Jego błękit i chmury.

Co je różni?

Dla mnie główną różnica jest ich symboliczna wymowa! KARTA MARZENIE – marzyciele pragnąc zrealizować swoje fantazje chadzają z głową w chmurach. KARTA DROGA- jest dla mnie synonimem pracy, wyzwań. I stanowi dla mnie główna różnicę – uskrzydlenie vs. uziemienie.

Co jest pomostem?

Hmmm, by spełnić swoje marzenia trzeba stworzyć plan i przejść drogę ku ich realizacji. A jak jesteśmy zmęczeni warto usiąść pod drzewem i pogapić się w niebo czyli odpocząć i przywołać swoje marzenia by nabrać nowej energii do ich realizacji.

Już Was nie będę zanudzać historia o drodze do moich marzeń 😉

A teraz Ty:

Odpowiedz sobie na wyżej zadane pytania i koniecznie przywołaj przykłady ze swojego życia. Jakie ty widzisz części wspólne, różnice i pomosty? Jeśli chcesz iść głębiej pokaż karty i zadaj te pytania komuś bliskiemu, by porównać Wasze skojarzenia i doświadczenia. Zobacz czym się różnią a co maja wspólnego.
Podejmując wyzwanie z małymi dziećmi pokrótce opowiedz im o użytych w kartach hasłach i symbolice.

Co Wam da taka rozgrywka?

Małym dzieciom objaśni nowe dla nich pojęcia i pozwoli zrozumieć uczucia i nazwać wiele emocji. Wspólnie poćwiczycie  spostrzegawczość i myślenie abstrakcyjne. Zobaczycie również jak bardzo różnią się ludzkie punkty widzenia i skojarzenia. No i podszlifujecie umiejętność wysławiania się i opowiadania historii.

OdporniMentalnie.pl zestaw gier pełen emocji – druga inspiracja

Odporni mentalnie - prezentacja gry
OdporniMentalnie.pl

Potrzebujesz talii naszych kart, notatnika, który posłuży Ci za dziennik i długopisu by podjąć rozgrywkę O sobie samym. Codziennie o wybranej przez siebie porze (zaznacz ją sobie w kalendarzu) wylosuj jedna kartę i podaruj sobie kilkanaście minut by odpowiedzieć sobie  na pytania:

Co to dla mnie znaczy?

Kiedy ostatnio czegoś takiego doświadczyłem/ czułem/ byłem świadkiem?

Zanotuj swoje odpowiedzi i zaznacz najbardziej uderzające, zaskakujące Cię doświadczenia i myśli. Może wśród nich pojawia się jakieś przekonania, które zechcesz zmienić by poprawić jakość swojego życia! Ja na przykład dzięki temu przestałam ODPUSZCZENIE kojarzyć wyłącznie z niepowodzeniem i zawodem. Zobaczyłam, że czasem to najlepsza decyzja, że pozwala nabrać dystansu, często daje spokój i pomaga poukładać pewne sprawy, a przede wszystkim daje przestrzeń na nowe!

Co Ci da taka rozgrywka?

Nauczy cię systematyczności, prowadzenia dziennika i poświęcania czasu na pracę ze sobą samym. Pozwali nazwać emocje, które towarzyszyły nam w ważnych momentach w naszym, życiu. Da nam szanse zauważyć szkodliwe dla nas przekonania.
Inspirujące doświadczenie prawda?

OdporniMentalnie.pl zestaw gier pełen emocji – trzecia inspiracja

Gra planosza odporni mentalnie
OdporniMentalnie.pl

Planszówkę OdporniMentalnie.pl możesz wykorzystać przed szkolną lub przedszkolną akademią, apelem lub występem:

 1. Weź małe zabawki np. z jajek niespodzianek albo popularne teraz Zinksy lub i kości dołączone go gry. 🙂
 2. Rozłóż plansze z Treningiem Mentalnym i swoje postacie/ pionki ustaw na planszy przed polem start.
 3. Teraz każdy z graczy rzuca kostką i ustawia swoje pionki na polu, na które przeniosła go wyrzucona ilość oczek.

Niech pole na którym stanie gracz służy omówieniu przygotowań planowanego występu.

Przykład:

Dziecko stając na polu nr 3 PORAŻKA może powiedzieć, czego się boi w aspekcie porażki. Jak ją widzi. Co musi się stać podczas występu, by było to dla niego porażką. Odpowiedzi znowu wykorzystajcie do dyskusji. I zawsze, po pierwszym, skojarzeniu szukacie drugiego innego- pozytywnego. „Kiedy porażka może być pozytywna?” I tak dalej i tak dalej.

Co da Wam taka rozgrywka?

Dzięki niej dzieci rozłożą na części pierwsze swoje samopoczucie przed występem i oswoją tremę. Przydatne narzędzie prawda? Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sposobach nasz szkolne gale koniecznie kliknij w ten artykuł:

https://akademiamajkijezowskiej.com/aktualnosci/jak-przedszkolne-i-szkolne-akademie-i-wystepy-staja-sie-zmora-dzieciecego-swiata/

Jeśli jesteś ciekaw innych zastosowań gry Odporni Mentalnie.pl www.odpornimentalnie.pl koniecznie kliknij w te linki a poznasz kilka kolejnych inspiracji:

Podsumowując Odporni mentalnie to…

Nasz innowacyjny na polskim rynku zestaw gier OdporniMentalnie.pl wykorzystasz z powodzeniem do:

 • wprowadzania pojęć o treningu mentalnym, o emocjach i uczuciach,
 • rozpoznawania i nazywania swoich uczyć i emocji,
 • rozwijania umiejętności budowania siły mentalnej dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
 • budowania samoświadomości i samoregulacji emocjonalnej,
 • pracy i zabawy z metaforą,
 • budowania relacji i integracji grupy, klasy, zespołu,
 • zabawy ze swoim dzieckiem w domu, w samochodzie, na urodzinach, gdzie tylko potrzebujesz,
 • do tworzenia swoich własnych gier planszowych.
Odporni mentalnie - gra edukacyjna
kliknij i zamów swój zestawhttps://odpornimentalnie.pl/

To co klikasz www.odpornimentalnie.pl i zamawiasz grę póki jest w przedsprzedażowej promocyjnej cenie? Nie daj się ubiec innym i kup zestaw 4 gier, by przekonać się na własnych emocjach jak działa trening mentalny.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top