akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Wersja dla dzieci w szkole!!!

Jasełka i Mały kawałek z początku scenariusza:

Pierwsza scena – stół wigilijny z nakryciem, choinka z prezentami, okno przez które patrzy dziecko i tato siedzący przy stole, sprawdzający czy wszystko już jest na stole. W oddali krząta się mama.

Dziecko: Tato, tato! To ona.  To Pierwsza gwiazda! Znalazłam ją!

Tata: A powiedz mi, czy ty w ogóle pamiętasz co oznaczała pierwsza gwiazdka?

Dziecko: Eeee…to była gwiazdka, która wskazywała drogę do Bet, Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus! I byli tam jeszcze pastuszkowie, trzej aniołowie i dużo królów!

Tata: No, raczej trzej królowie i dużo pastuszków. Ale i tak duużo zapamiętałaś!

Dziecko: Tato, a opowiesz mi tę historię jeszcze raz? Prooszę!

Tato: Hm, do kolacji mamy jeszcze 20 minut, dobrze…chcesz wersję klasyczną czy nowoczesną?

Dziecko: Nowoczesną! 

Razem siadają przy choince i zaczyna się opowieść:

Tata: Dobrze, wszystko zaczęło się od wielkiego wybuchu!

Dziecko: Wybuchu?! 

Tato: A w zasadzie, od zderzenia gwiazdy betlejemskiej z betonem!

Gaśnie światło, z głośników słychać dźwięk wybuchu.

W tym czasie ze sceny schodzą Tata razem z córką.

Na ziemi w “obolałych pozycjach” układają się dzieci grające trzy fragmenty rozbitej gwiazdy betlejemskiej. Po ucichnięciu wybuchu dzieci zaczynają wydawać obolałe odgłosy

Głoś pierwszy: Aaaała, moja głowa!!

Głos drugi: Ciemność, widzę ciemność!!

Głos trzeci: Gdzie ja jestem? Gdzie? Wszystko wiruje!) …..”

Jasełka „Uwierz w święta” i początek scenariusza dla dzieci w szkole.

W scenariuszu znajdziesz też ten utwór

Klasyczną wersję Jasełek znamy wszyscy:) Prawda? A nasza nowoczesna … cóż, nawet dla nas jest zagadką. Do tej pory nasze scenariusze najpierw sami odgrywaliśmy, oraz sami najpierw próbowaliśmy naszych choreografii. Więc to jest dla nas wyzwanie. Po tym roku okaże się, jak nam się udało to wyzwanie.  Do tej pory wystawiliśmy dwa musicale podczas Zaczarowanych Wakacji z Majką Jeżowską. Więc są przesłanki do tego, aby uważać, że i ten scenariusz i ten wykonany przez nas pakiet, będą dobre.

My, na zaczarowanych wakacjach przeprowadzamy próby w sekcjach. Czyli osobno pracujemy z sekcją teatralną, osobno w sekcją taneczną, osobno z sekcją wokalną – w jasełkach tez będzie opcja, aby był mały zespół lub solista do wykonania jednego utworu. I osobno pracuje sekcja scenograficzna. Oczywiście po samodzielnych próbach, wszystkie sekcje spotykają się na wspólnej próbie. Takie układ pozwoliłby popracować razem p. dwóm klasom z tego samego rocznika. To także pozwoli im na większa integrację, wymianę i na  współprace. Pozwoli także popatrzeć dzieciom na siebie inaczej w ramach realizacji innego niż dotychczas projektu. Podczas tegorocznych Zaczarowanych, utworzyliśmy sekcję scenograficzną, bo są dzieci, które są uzdolnione manualnie i chciały też być częścią przedstawienia, nie koniecznie będąc cały czas na scenie i odgrywając rolę. A tworzenie choreografii, nawet tej żywej, pozwala być na scenie bez poczucia, że gram. Taki podział na sekcję pozwala także nam na sprawniejsze robienie prób. Bo nie mamy przestojów. Są jednak tego minusy. Każda sekcja musi mieć opiekuna. Więc w szkolnej rzeczywistości możecie zrobić tak jak my, tylko łącząc się z drugą klasa i do pomocy biorąc np. panie ze świetlicy. Wtedy taki projekt ma szansę się wydarzyć. Resztę pomocy co i jak? I jak my to robimy, że nam wychodzi? I jak Wy to możecie zrobić, aby Wam wyszło jeszcze lepiej znajdziecie w całym naszym pakiecie „Uwierz w święta” Jasełka w Pakiecie.

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top