Szybki sposób na… Pobudkę z uśmiechem:)

5 sprawdzonych kroków do pobudki z uśmiechem!:

  • Pierwszy krok – Dzień wcześniej – najlepiej przed spaniem poproś swojego malucha o wybór ubrania na następny dzień. Jeśli maluch ma trudności z wyborem – to mu pomóż. Możecie przygotować góra dwa zestawy ubrańJ
  • Drugi krok – Za nim obudzisz swojego malucha/ maluchy J -włącz radosną piosenkę. Możesz wybrać jakąś naszą propozycję piosenek Majki Jeżowskiej.
  • Trzeci krok – Za nim go jeszcze obudzisz – otwórz drzwi do jego pokoju – niech usłyszy – jeszcze śpiąc –piosenkę.
  • Czwarty krok– Krzątaj się po domu śpiewając – do naszych piosenek Majki dołączamy teksty – mogą się przydać J To bardzo ważny krok jest – to krok podczas którego w Twoim mózgu –na skutek śpiewania i radosnej muzyki – wytworzy się serotonina i dopamina – dzięki czego Twój nastrój się oprawi, pobudzisz w sobie radość i tą radością łatwiej Ci będzie zarazić malucha.
  • Piąty krok – Piosenka w tle i na Twoich ustach, teraz wejdź do pokoju i przywitaj maluszka buziakiem, przytulakiem, ulubioną maskotką, u nas sprawdza się ulubiony żywy pies J

Beata Kaczor

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *