akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Strachy przed nowym i nieznanym!!! – czyli lęki w naszej głowie!

Każdy z nas –  i Ty i ja – mamy swoje strachy i lęki.

Czyli po prostu czegoś się boimy. Strach to obawa przed realnym zagrożeniem. Lęk to obawa przed zagrożeniem, które nie istnieje naprawdę, a jest tylko w naszej głowie.  Strach jest nam potrzebny, bo chroni nas przed niebezpieczeństwem. Lęk spokojnie możemy pominąć.

W ogóle większość strachu, który mamy w głowie możemy pominąć. W dzisiejszych czasach, a naszym codziennym życiu mniej rzeczy nam zagraża!!!

I teraz to od nas samych zależy, czy będziemy działali pomimo strachu. Czy tez zatrzymamy się od razu po jego wystąpieniu!

Lęki w głowie…

I to od nas zależy, jak będą działały nasze dzieci.

Czy pokażemy im, że można się bać i działać pomimo tego lęku. Że właśnie jak MAM PASJĘ TO DZIAŁAM.

I oczywiście, że się boję. Boję się, czy mi wyjdzie, boję się, czy wygram. Boję się, czy w tym sezonie będę lepszy/a od siebie z zeszłego sezonu. Boję się, czy spełnię oczekiwania trenera, rodziców i otoczenia. Lecz ta pasja, to działanie z pasją uczy mnie, że mogę pokonać swój własny strach i lęk. I jak taka sytuacja powtarza się kilka razy, lub kilkanaście w moim dziecięcym życiu, że boję się i działam pomimo strachu, to mój mózg ma wytworzony nawyk pokonywania trudności. Pokonywania własnych strachów i leków. I uczę się, że takie działanie mnie tylko wzmacnia. Że takie działanie mi się po prostu opłaca, bo robię więcej, osiągam więcej! I w przyszłości, już jako dorosły człowiek, też korzystam z tego nawyku i działam pomimo strachu i leku. I dzięki temu osiągam więcej, idę dalej, i mam szansę spełniać swoje cele, kolejne pasje i marzenia!!!

A jeśli w dzieciństwie, mamy wytworzony nawyk, że mam się bać wszystkiego i zatrzymywać się przy każdym pojawiającym się strachu i lęku – nie biegaj bo się spocisz!!! Nie wchodź na drabinki – bo spadniesz! Nie idź sam, bo się zgubisz. Nie wychodź na dwór po zaraz będzie padać. To mózg naszego dziecka uczy się zatrzymywać. Programuje się na pozycji „STOP” za każdym razem, gdy pojawi się strach!

Jeśli więc pragniesz dla swojego dziecka szczęścia! Pragniesz, aby realizowało swoje marzenia i miało energię i siłę do pokonywania trudności, to pokaż mu dobry schemat działania. Wytwórz w jego głowie wspierający nawyk!!!

Lęki w głowie…

A jeśli chcesz go wesprzeć w pokonaniu trudności, zobacz jak my to robimy podczas Treningu mentalnego na Zaczarowanych wakacjach

A jeśli odkryłaś/łeś, że potrzebujesz w tym wsparcia, bo są rzeczy, które dobrze by było w sobie i u siebie zmienić, aby zmienić u Twojego dziecka. To przeczytaj o naszym kursie online dla rodziców – Na skrzydłach pasji! Pomagamy wytworzyć wspierające myśli i nawyki, aby i Wam i Waszym dzieciom żyło się lepiej!!!

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top