akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Majowe brykanie, długie dnie, piękna pogoda nie sprzyja w porannym stawaniu do przedszkola czy szkoły. Jak temu zaradzić? Co to są rytuały, jak działa taki rytuał oraz praktyczny przykład będzie na dzisiejszej Przerwie na Kaczkę i Kropka. Na początku trochę kwakania o nowościach i wydarzeniach w naszej Akademii a na samym końcu piękny poranny rytuał, który możesz wprowadzić w Twoim domu.

I Zanim rytuał to przypominamy o Darmowy webinarze

Trudności emocjonalne dzieci po powrocie do szkoły w czasie pandemii.

Kto poprowadzi ten webinar?

Nie tylko Beata Kaczor -trener mentalny, dyrektorka ODN im. Majki Jeżowskiej, współwłaścicielka Akademii Edukacji i Rozwoju im. Majki Jeżowskiej, ale też Agata Świętoń – wokalistka, logopeda, autorka płyta ,,Muzyczne rozmowy o emocjach” i ,,Emocje”.

Wspaniałą płytę od Agaty możecie kupić tutaj:

Oprócz naszej Kaczki na webinarze (wtorek)18.05 o 20:30.

Czego się dowiedzie na naszym webinarze?

 1. Czy istnieje podział na dobre i złe emocje?
 2. Czy możemy podzielić muzykę na dobrą i złą?
 3. Skąd takie pomysł na słowa, które możecie
 4. Strach, smutek i złość?
 5. Jak muzyka może pomóc dzieciom w powrocie do szkoły?

Zapisz się TERAZ! Nie przegap darmowy webinar.

II Ruszyła przedsprzedaż gry Odporni Mentalnie. o Rytuałach- znajdziecie więcej na samym końcu.

Pustki w magazynie, czyli niespodziewane czyszczenie magazynu po webinarze. Kochani to już oficjalnie już 500 osób jest szczęśliwym posiadaczem gry- Odporni Mentalnie!

Popełniłyśmy to przestępstwo, że pięknie upiększyłyśmy naszą stronę pisząc do danej grupy docelowej korzyści i przede wszystkim odpowiadając na pytanie: DLACZEGO TA GRA JEST TAKA WYJĄTKOWA? Jeśli jesteś:

Kliknij w powyższy przycisk i dowiedź się więcej jak gra pomoże w Twojej pracy. Jeśli natomiast zastanawiasz się jacy specjaliści i eksperci z powyższych dziedzin polecają grę odporni mentalnie przeczytaj artykuł.

Uwaga na platformie pojawiły się znowu dodatkowe materiały!

Dla wszystkich posiadaczy gry Odporni Mentalnie w module dodatkowe materiały, oprócz ,,Ściągi Dla Rodziców”, czyli materiałach wyjaśniające daną emocję, komunikaty, których się absolutnie czeka przestrzegać jak i praktyczne gotowe zwroty co w danej sytuacji mówić dziecku, Kart pracy o danej emocji z dzieckiem. Dołożyłyśmy teraz tłumaczenie w języku niemieckim i angielskim 130 pojęć. Te hasła można powycinać i poprzyklejać dziecku na karty, ucząc się pojęć.

Czy będzie jakaś miana w drugim nakładzie?

Tak. Natomiast zmiana nie będzie wielka i znacząca, spośród setek pozytywnych opinii była jedna jedyna uwaga, która docierała do nas jak bumerang, że należy to poprawić. Co to było…. Opakowanie. I ok- zmieniamy i wiecie co macie rację! Opakowanie gry będzie teraz fantastyczne i będzie wyglądało jak na obrazku poniżej. Opakowanie w grze odporni mentalnie będzie teraz pięknym lnianym workiem, z genialnym napisem. Już nie możemy się doczekać aż ten ekstra eko worek z gumką ściąganą na wierzchu do nas doleci i się będziemy nim mogły pochwalić.

III Uwaga uwaga! – Poszerzamy zespół!

Poszukujemy magika treści. Halo Halo Akademia się rozrasta i rozwij w związku z tym, poszukujemy MAGICZKI lub MAGIKA TREŚCI. Formą współpracy BTB. Przez pierwsze 3 miesiące 80 h na miesiąc. Później pewnie już 160 h. I pewnie już na wyłączność, bo robi się już u nas tego ogrom. Mamy klika warunków:

 • Musi być samodziwlna/y.
 • Lubić pisać i to dużo – nie tylko tak z beretu.
 • Mamy dużo nagranych treści, które trzeba odsłuchać i z nich napisać piękne i przydatne artykuły
 • Lubić działać nieszablonowo
 • Pracować online i obsługiwać wordpressa
 • Wiedzieć co to hasztagi,tagi, keyword i je wykorzystać
 • Wiedzieć co to SEO

Co my natomiast Gwarantujemy:

 • Pracę w magicznym miejscy
 • Szefowe nieszablonowe i takie inne Kaczka, Jeż, Bąk
 • Energię do kwadratu
 • Ogrom pracy
 • Spotkania online
 • od czasu do czasu osobiście

Dobre warunki pracyPracę najlepszą na świecie i na tak długo jak się da. To jak Wchodzisz w to? Lub masz kogoś kto może być chętny?

Pisz do mas maila: akademia@majkijezowskiej.com

Tytuł: Magiczka/magik treści Skontaktujemy się z Tobą 😍

IV Rytuał na muzyczny dobry początek dnia lub na zmianę nastroju- czyli jak to zrobić, żeby dzieci wstawały z uśmiechem.

Jeśli Twoje dziecko:

 • Ma trudność z porannym wstawaniem?
 • Nie chce mu się iść do szkoły/ przedszkola?
 • Jest nocnym Markiem a rano z trudem wstaje z łóżka?

To przeczytaj uważnie poniżą treść.

Poranny rytuał to coś co za każdym razem rano będziecie powtarzać i pomoże Tobie i Twoimu dziecku rozpocząć dobrze dzień. Aby wprowadzić dobrze nowy nawyk nie należy tego zrobić ad hoc! Tak to nie działa, że jeszcze śpiącemu dziecku ni stąd ni zowąd puścicie jakąś piosenkę a te będzie wstawało jak skowrone. To jak to dobrze zrobi? Już odpowiadamy.

Po pierwsze potrzebujecie piosenkę która Wam i Waszemu Dziecku podoba. My z całego serducha polecamy Wam piosenkę naszej Majki ,,Od rana mam dobry humor”, który sobie możecie odsłuchać tutaj. Następnie w momencie przeżywania fajnych chwil, fajnego wydarzenia np. podczas pójścia z dziećmi na lody, puszczacie ową piosenkę. Słowa piosenki, rytm i melodia zakotwicza się w mózgu na zasadzie odruchu bezwarunkowego. Jak Tworzy się taki schemat przedstawia grafika poniżej.

GRAFIKA 1 Odruch bezwarunkowy i wytwarzanie odruchu bezwarunkowego.

Wygląda znajomo? Tak to klasyczny odruch Pawłowa, któremu my ludzie również podlegamy. Korzystając z tej prostej zasady wytwarzania sobie endorfin na zasadzie przejścia i nauki z odruchu warunkowego do bezwarunkowego. I tutaj zaczyna się praca z rytuałem, który ma się zakotwiczyć w naszych dzieciach na zasadzie pętli nawyku. Czym jest i jak wygląda pętla? Zobacz grafikę nr 2.

GRAFIKA 2 Pętla nawyku.

Pętla nawyku tworzy się na zasadzie 3 prostych zdarzeń. Wskazówki, Zwyczaju i Nagrody.

Wskazówką będzie tutaj muzyka w omawianym przez nas przykładzie piosenka Majki Jeżowskiej: ,,Od rana mam dobry humor”. Zwyczaj jaki macie wytworzyć z waszym dzieckiem będzie poranne wstawanie. Podczas ruchu/ tak jak w przypadki wstawania również wytwarzają się endorfiny, a wcześniej zakotwiczony w mózgu Odruch Pawłowa, wydzieli waszym dzieciom endorfiny. Ot i cała filozofia wprowadzania dobrze porannego rytuału J

Zrozumienie na jakich zasadach nasz i naszych dzieci mózg działa, pozwala świadomie programować ich nawyki. A z racji tego, że nasz mózg jest okropnie leniwy ( ponieważ chce zaoszczędzić na glukozie- cukrze), to w większości lecimy na nawykach, odruchach i autopilocie. Warto zatem, aby te były od najmniejszych lat Tworzone świadomie.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top