akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Rytm i Melodia szkolenie w Opolu - Asia Bąk & Beata Kaczor

Rytm i Melodia taneczne spotkanie z pedagogiką tańca dzieci

Kaczka: Minął już tydzień, a we mnie emocje nadal buzują. I zaraz pewnie usłyszę jakiś głoś, którym mówi „No bez przesady, przecież to było zwykłe szkolenie dla nauczycieli!”. No właśnie dla mnie to było NIEZWYKŁE szkolenie! Ale od początku. Jak robiłyśmy  (ja Kaczka) z Bąkiem  (Asią Bąk) pierwsze szkolenie online z serii Rytm i Melodia, to co chwilę stopowałyśmy siebie nawzajem.

I albo Bąk mówił , nie Kaczko, jak my im jeszcze włożymy do tego kursu to, to one zwariują i od nas uciekną, a nie zostaną z nami . Za dużo Kaczko!

Albo mówiłam ja – Bąku, przecież wiesz, że to jest osobne zagadnienie. Nie możemy im tego teraz włożyć do kursu, bo tego będzie za dużo. A przecież w kursie mają być podstawy pedagogiki tańca.

I tak w kółko i na wciąż. I spisywałyśmy te rzeczy które nam się pojawiały, do banku Rytm i Melodia – kolejny kurs. I pewnego, podczas wspólnej pracy.

Bąk mówi tak: Kaczko, ja czuję, że my musimy zrobić szkolenie stacjonarne. Bo dziewczyny po pierwsze boją się tego kursu online, bo mają w głowie nudne kursy , lub mają wyobrażenie że mogą się uczyć tylko podczas osobistego kontaktu. A po drugie nie czują nas, więc nie wiedzą tak naprawdę, jak my pracujemy, jak prowadzimy zajęcia, co myślimy, jakie mamy doświadczenie no i jakie po prostu jesteśmy z naszą TURBO KOSMICZNĄ ENERGIĄ. (Bo jak my się z Bąkiem łączymy razem w rytm Majkowych utworów, to dzieje się MAGIA).

Ja – Kaczka – na to: Bąku dzisiaj wymyślić szkolenie to jedno. Każdy potrafi. No a my mamy wymyślone na rok do przodu. Więc to nie problem. Ja widzę problem w sprzedaży tego, w obecności uczestników. Czy dziewczyny będą zainteresowane takim stacjonarnym kursem, przecież sama mówiłaś wcześniej, ze nas nie znają. To tym bardziej nie przyjadą na szkolenie. Bo to wymaga więcej zaangażowania niż korzystanie ze szkolenia online.

Bąk: No widzisz Kaczko, ja czuję, że one bez problemu przyjadą i będą chciały i nas poznać i nauczyć się od nas prowadzenia metody Rytm i Melodia.

Rytm i Melodia praca w grupach

Kaczka: (Nic nie odpowiedziałam, tylko zaczęłam mielić temat w sobie). Wiecie jak to jest. Każdy myśli, że to on ma najlepsze pomysły. Że to moje, jest mojsze i lepsze od czyjsiego, w tym wypadku Bąkowego. Pomieliłam więc to jakiś czas. I wymieliłam, że co nam szkodzi spróbować. Organizacja takiego szkolenia to jest co prawda ponad tydzień pracy, i jak się okaże fiaskiem, to ta praca pójdzie na marne. Ale jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy. Więc rozpoczęliśmy pracę nad organizację szkolenia. I ku mojemu zaskoczeniu bilety na nasze pierwsze szkolenie rozeszły się w tydzień. No a po drodze Bąk rozwalił jeszcze nogę i…. musiałyśmy przełożyć termin szkolenia!!! Nie pytaj się, jak bardzo bałyśmy się to zrobić. Nocna telekonferencja z Asią i Agatą poskutkowała poranną decyzją o przełożeniu terminu szkolenia. I ku naszemu ogromnemu zdziwieniu zareagowałyście na tę zmianę ze spokojem i ze zrozumieniem. Uffff

Rytm i Melodia muzyczno-taneczne spotkanie z pedagogiką tańca dzieci

I tego magicznego 23 dnia marca 2019 spotkałyśmy się pierwszy raz na żywo Wami!!!

„Kto chce poznać bluesa
Niechaj z nami rusza
Mięciutko w biodrach
Jak jeźdźcy w siodłach
Lekko w kolanach
Jak w dżungli liana
Rytm nabijamy palcami
To jest blues, blues bujany”

Przyjechało Was do nas 40 wspaniałych kobiet. Kobiet pracujących z dziećmi z pasją i sercem. Kobiet odważnych pomimo czasem wdzierającego się strachu. Tak, tak widziałyśmy go. No więc 4o kobiet w tym my dwie, a nawet później trzy. Byłyśmy z Wami. Przekazałyśmy Wam naszą ideologią prowadzenia zajęć metodą Rytm i Melodia. Był wsad wiedzy i merytoryki. Były układy. I znowu wiedza i zmiana myślenia. Była przepiękna, budująca od wewnątrz i cudownie kształtująca słuch muzyczny – muzyka Majki.

„…Od rana mam dobry humor
Do przechodniów na ulicy śmieję się
I choćby deszcz z nieba lunął
To radości nie przesłoni żaden cień…”

Pokazałyśmy Wam jak pracujemy z ruchem. Dlaczego w naszej metodzie jest tak istotny. I co w naszej metodzie w tym ruchu jest innowacyjne i nowe. I już tutaj słyszałyśmy te Wasze zmiany myślenia. I wiemy. I tak wiemy. Mózg oducza się najtrudniej. Doświadczyłyście jak pracuje i działa dźwięk i słowo. I jaką mają wspólnie i oddzielnie MOC. Poprowadziły nas tam same dźwięki instrumentalnej wersji piosenki Rytm i Melodia….

„Rytm i melodia
Rytm i melodia
On taki mocny
Ona łagodna
Nie przechodź obok nich
Bez podania ręki
Cóż warte życie jest bez piosenki?”

Zobacz cały tekst piosenki Rytm i Melodia

Rytm i Melodia - szykujemy choreografię

Moc słowa i dźwięku doświadczałyście po raz pierwszy w takim wydaniu, czyli w treningu mentalnym, który jest elementem naszej metody. Kolejny obszar w pracy metody Rytm i Melodia to wykorzystanie ciała do komunikowania się. Zarówno do komunikowania się z dziećmi, jak i do odbierania i odczytywania komunikatów od nich. Mówiliśmy także, jakie to hormony produkuje nasze ciało podczas…ruchu. I dlaczego są one dzieciom, a w przyszłości nam dorosłym, niezbędne do zdrowego i szczęśliwego życia. Wymieniałyśmy serotoninę, dopaminę, endorfiny. Serotonina wytwarzana jest podczas gdy odczuwamy satysfakcję, zadowolenie z siebie, gdy ktoś nas docenia. Jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za przeciwdziałanie depresji. Co z uwagi na dzisiejsze czasy jest niezwykle ważne i konieczne do zadbania w profilaktyce zdrowia psychicznego naszych dzieci. Dopaminę wytwarza nasz mózg podczas gdy dostajemy nagrodę. Czyli nie musimy być z siebie zadowoleni, ale jest nam przyjemnie. A endorfiny wytwarzamy podczas najmniejszego wysiłku fizycznego i z uwagi na ich podobieństwo w budowie do morfiny – uśmierzają one ból i są naturalnym naszym narkotykiem, czyli zdrowym doładowaniem energetycznym!!!!

Rytm i Melodia jedyne takie podejście do edukacji tańcem i muzyką

Ok. już dość tym naukowym wymądrzaniom. Czas na ostatni filar naszej metody. 5 filar to RELACJE. Co one robią, jak wpływają na zdrowie naszych dzieci? Na ich przyszłą długowieczność. Jak wpływają na pracę nauczyciela w codziennej jego pracy.

„Tej historii bieg

Stary jest jak świat:

Obce dusze dwie

Wtem coś zmienia się

Nie wiadomo jak…”

O tym mówiliśmy i to pokazywaliśmy. UWAGA. To był dopiero pierwszy blok naszego szkolenia!!! A przed nami były jeszcze 4 bloki. A całość trwała ponad 10 godzin. I my nie wiemy jak to się stało, że niektóre z uczestniczek miały poczucie zatracenia się w czasie. Że nie odczuły znużenia czasem, mimo że było bardzo intensywnie,  i z dużą dawką nowej wiedzy!!!! Na koniec szkolenia była niespodzianka. Wiązała się ona z Majką Jeżowską. I nie napiszę jaka ona była. Aby mogła zaskakiwać i cieszyć kolejnych uczestników szkolenia. Po tej niespodziance był czas na Wasze pytania i nasze odpowiedzi. I to był bardzo dobry czas. Pojawiły się ważne pytania i wspólne odpowiedzi. No i na koniec tej opowieści szkoleniowej mała statystyka.  Czy wiesz, że przedział wiekowy między uczestniczkami wynosił 31 lat. Tak tak. I tutaj prym wiodą słowa Majkowej piosenki:

„To nie ważne ile liczysz lat

Każdy przecież ma swych marzeń świat

Uuu – sny tajemnice znają…”

oraz

„Świat daleki świat

Całkiem blisko jest

Gdybyś tylko chciał i odważył się

Gdzieś jest nowy brzeg

Niezbadany ląd

Trzeba odkryć je

Po to one są!”

Bąk: Dziś już wiem, że szkolenie stacjonarne Rytm i Melodia nie jest dla osób, które oczekują ogromu ilości gotowych choreografii, gier i zabaw do wzięcia i przeniesienia na swoje podwórko (ale bez swojego wnętrza i środka) od zaraz. Bo Rytm i Melodia to dla mnie coś i dużo więcej niż tylko warsztat, sala szkoleniowa, uczestnicy i narzędzia do pracy. Owszem, podczas całego dnia pracy z metodą powstaje ok 20 choreografii i tyleż samo możliwości ich realizacji, co daje materiał dydaktyczny na przynajmniej rok szkolny. Ale nie o to nie o to nie o to…a o co tak właściwe?

Ano o zmianę w sobie, o zmianę przekonań, o zmianę perspektywy, o oddolną zmianę systemu tu chodzi… Brzmi niedorzecznie… Lecz w moim odczuciu tak właśnie jest. Czuję, że budujemy drużynę Majki J do zadań specjalnych 🙂 Jak pięknie ruch, taniec i otwarta głowa potrafią uruchomić kreatywność, połączyć ludzi, zbudować relacje (a bez relacji nie ma edukacji jak mawiał…. – ja już nie pamiętam, może Ty pamiętasz, to proszę Cię napisz w komentarzu pod tym tekstem ) przekonałam się w minioną sobotę. Na pierwszym naszym takim w akademii i w takiej formie kursie pedagogiki tańca dla dzieci. Przyjechało Was do Opola 40! WoW! I w rytm melodii twórczości Majki bujaliśmy ciałami i mózgami ucząc się jak uczyć i jak przewodzić i towarzyszyć dzieciom. Tak, ja również uczyłam się od Was, byłyście dla mnie cudną inspiracją do tworzenia nowego. Dla Was nowym był trening mentalny w tańcu. Zapytasz a po co mi on? Ja odpowiem, po to, by to głowa zawsze wygrywała, nawet wtedy, gdy ciało zawiedzie i przegra. By głowa była silna i odporna i w przyszłości poradziła sobie z wyzwaniami codziennego życia. A może i nawet z wyzwaniami zmiany świata!!!!! Cieszę się, że moje dotychczasowe doświadczenie, powstałe w głowie choreografie i wizje ich realizacji pójdą za Waszym pośrednictwem dalej w świat. Cieszę się ogromnie, że tak niedoceniana twórczość Majki dzięki Waszym sercom poruszy serca Waszych podopiecznych, uwrażliwi na dźwięki i otuli mądrym słowem. Dziękuję, że byłyście. Wyciągnijcie z tego szkolenia wszystko to, co dla Was najlepsze i tanecznym krokiem idźcie przez życie. Powodzenia 🙂

Rytm i Melodia szkolenie stacionarne

Do zobaczenia gdzieś w Polsce na szkoleniu, szlaku tanecznym, na spacerze czy w operze, na kawie, na trawie… gdzieś…

Niech Rytm i Melodia będą z Wami!!!

Asia, Beata, Majka

 

A jeśli zainspirowałaś się tańcem i śpiewem Piosenek Majki to mamy dla Ciebie Słowa i Nuty do piosenki Rytm i Melodia właśnie

Nauczycielu, Pedagogu, Instruktorze, Wychowawco!
Zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego Kursu Online Rytm i Melodia.
Tylko teraz w niższej, promocyjnej cenie!
Autorska metoda pedagogiki tańca kształtowana z uwagi na dziecięcą kreatywność, wrażliwość i chęć rozwoju, wzbogaci Twoje zajęcia i podniesie kwalifikacje!
Cały pakiet to aż 8 bloków dydaktycznych, 5 gotowych scenariuszy tanecznych, 5 modułów nauczania, nagrania audio, dodatkowe materiały i dużo więcej!
Zobacz jak wygląda nasz wyjątkowy Kurs, przeczytaj opinie i spełniaj marzenia!
KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top