akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli we Wrocławiu
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli we Wrocławiu

Rytm i Melodia – relacja ze szkolenia

Niedawno prowadziłyśmy z Kaczką ostatnie w tym roku szkolenie stacjonarne Rytm i Melodia. I mimo, że to jeszcze nie styczeń, to we mnie już rodzi się chęć podsumowania tego, co przeżyłyśmy w związku z tym naszym akademiowym projektem, w  kończącym się 2019 roku.

A wszystko zaczęło się  od moich słów „Kaczko ja czuję, że my musimy zrobić szkolenie stacjonarne, spotkać się z ludźmi tak naprawdę i na żywo”. Refleksja ta, przylazła do mnie po wypuszczeniu w świat kursu Rytm i Melodia online, który w sumie jest pierwszą częścią kursu stacjonarnego. Kaczka na początku sceptycznie podchodziła do mojego czuja, ale w końcu zgodziła się spróbować.

Argumentem za, był między innymi fakt, że mamy w Opolu miejsce, gdzie bez kosztów najmu mogłybyśmy takie szkolenie poprowadzić i w ogóle sprawdzić czy ktoś będzie nim zainteresowany. Miejscem tym jest moja Szkoła Tańca Fokus, gdzie spora część mojego serca i energii wibruje, więc to dodatkowe wsparcie. Bo wiecie… są takie miejsca, w których energia nie sprzyja… takie miejsca, gdzie nie ma duszy. Zimne, czasem też brudne. Doświadczyłyśmy ich.

Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Warszawie
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Warszawie

Kiedy zapadła decyzja, że robimy szkolenie stacjonarne usiadłyśmy do tworzenia programu… i on w sumie napisał się sam. Trwało to zaledwie chwilę, bo  nie przypominam sobie żebyśmy siedziały nad nim długi czas, główkując i kombinując. Pisanie programu, to był taki moment jakby wszystkie koła zębatki zaczęły się dopasowywać.

Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli - Opole
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli – Opole

Podekscytowane i pełne nadziei wystartowałyśmy w marcu 2019. A dokładnie pierwsze szkolenie odbyło się 23 marca 2019 roku w Opolu. Na nim zjawiło się 41 osób, kolejna była Warszawa (44 osoby), Katowice(24 osoby), Poznań(56 osób), Opole po raz drugi(24 osoby), Warszawa po raz drugi (24 osoby), Gdańsk (36 osób), Kraków (47 osób), Łódź (30 osób) i Wrocław (31 osób).

Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Gdańsku
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Gdańsku

Łącznie 8 miast i 326 uczestników. I 10 szkoleń, a każde  z nich wyjątkowe i inne, bo my zawsze też jesteśmy inne w relacji i reakcji na to, co grupa nam daje, co mówi, czego potrzebuje. A i my z każdym następnym prowadzeniem szkolenia Rytm i Melodia starałyśmy się poprawiać, ulepszać, i zmieniać tak, aby było jak najbardziej wartościowo i głęboko.

Rytm i Melodia szkolenie w Katowicach
Rytm i Melodia szkolenie w Katowicach

Za każde szkolenie jestem ogromnie wdzięczna, każde to nowe dla mnie doświadczenie i nauka, a nauczycielami jesteście Wy – nasi uczestnicy i Ty Kaczko moja!

Dziś czuję, że Rytm i Melodia to jedno z piękniejszych przeżyć w moim dotychczasowym  życiu. To mój wewnętrzny i osobisty rozwój, to czas pełen twórczości, kreatywności, wymiany, relacji i wdzięczności. To ludzie, których poznałyśmy i miejsca które zwiedziłyśmy. To dobra energia, która wibruje w relacji z uczestnikami do dziś.

 Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Krakowie
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Krakowie

Jednak nie każdemu było do naszej ideologii blisko, nie każdy z niesionymi przez nas wartościami się zgadzał. I nawet jeśli nie zostało to wypowiedziane, to było to czuć. Ja czułam zawsze. Moje ciało odbierało sygnały niemal natychmiast, były autentyczne kłucia w serce, bywały tak zwane zjazdy energetyczne (i nie te spowodowane ilością godzin na sali szkoleniowej wynikające z takiego zwyczajnego zmęczenia, oj nie. Te już rozpoznaje i rozróżniam). Były kręcioły w głowie i ciężki oddech. A później odreagowywanie i czasem odchorowywanie, spadek sil życiowych i bezsilność pomieszana z niemocą. I to wszystko jest naturalne i do przeżycia. I pełna we mnie akceptacja na to, że każdy ma inaczej. I OK!

Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Poznaniu
Rytm i Melodia szkolenie dla nauczycieli w Poznaniu

Ale trudno jest mi się pogodzić z tym, że osoby, które nie szanują odrębności dziecięcej, ich wolnej woli, ich granic i poczucia własnej wartości,  z dziećmi pracują. I traktują  dzieci jak roboty, maszyny do realizacji założeń dyrekcji i traktują dzieci jako istoty które spełniać mają oczekiwania dorosłych. Bo w występach/ przedstawieniach/ uroczystościach ma być równo, ładnie, dokładnie i bez pomyłek. Bo każdy ma tańczyć tak samo, śpiewać ładnie, i to wszystko bezbłędnie oczywiście…! Dżizas! Serce mnie boli na myśl o tym, co te dzieci muszą przeżywać. O tym jak ich tożsamość jest im zabierana przez ustalenia, założenia i wytyczne rady pedagogicznej.

 Na szczęście znaczna większość naszych uczestników to ludzie świadomi, otwarci na rozwój i zmiany. Otwarci na drugiego człowieka, a przede wszystkim na dziecko. To oni tworzą prawdziwy Gang Majki J do zadań specjalnych! I to dzięki Wam Kochani moje bącze i Beaty kacze skrzydła rosną. To dzięki Wam przejechanie setek kilometrów nie jest dla nas trudnością, a przyjemnością. To dzięki Wam mamy siłę i moc do dalszego działania i tworzenia, i to dzięki Wam nie raz płakałyśmy ze szczęścia i wdzięczności. To również dzięki Wam nasza wiara w dobro, miłość, życzliwość, tolerancję i potęgę relacji wzrasta. No a jeśli już o potędze piszę to gdyby nie potęga twórczości Majki Jeżowskiej- nie byłoby niczego.

To potęga rytmu i melodii, mocy słów zaklętej w tekstach piosenek tak bardzo aktualnych dziś, jak i 20 lat temu poniosła nas i niesie dalej przez Polskę. Za każdym razem odkrywam znaczenie niektórych utworów na nowo. Kaczka się ze mnie śmieje, bo ona doszukała się ich już dawno. Ja w innej formie i perspektywie też, ale dopiero teraz przez pryzmat szkoleń patrzę na nie, słucham ich i czuje je inaczej niż przez ostatnie 20 lat.

Skończył się mój czas z Majką jako tancerka. Zaczął się nowy, jeszcze nie wiem jako kto, ale czuję, że to coś dużego i ważnego. Przed nami nowy rok i kolejne miasta, do których przywieziemy Rytm i Melodię. No i ku mojej uciesze kolejne miejsca z dobrym jedzeniem do odwiedzenia 🙂 Bo mamy takie rytuały, przyjeżdżamy do miejscowości, w których szkolimy zawsze dzień przed i wyjeżdżamy z nich dzień po i podczas tych w sumie trzech dni ja wyszukuję miejsc w których będziemy jeść. Mimo że tego po mnie nie widać to jeść uwielbiam i często o jedzeniu myślę 😛 Nawet do checklisty szkoleniowej którą przygotowuje nam Agata i Krysia dopisane jest jedzenie dla Bąka! Bo mój mózg bez  jedzenia nie daje rady funkcjonować. I ja ten nasz rytuał kocham, a Kaczka kocha to, że nie musi myśleć o tym gdzie pójdziemy, co zjemy  i gdzie będziemy spać 😉 Moja mapa polski wzbogaciła się o takież oto miejsca do polecenia:
Spanie :
Jedzenie:
Przez wspomnienia o tych miejscach aż zgłodniałam więc kończę już i lecę coś zjeść :).

Zdjęcie ze szkolenia

Do zobaczenia gdzieś na szlaku życia z wszystkimi tymi osobami, które tak jak my wiedzą i czują, że:

  • bez relacji nie ma edukacji,
  • życie to ruch, gdyby nie on, nie byłoby nas dziś, nie zdążylibyśmy uciec przed zwierzyną, zostalibyśmy pożarci,
  • w tańcu nie ma złych ruchów, każdy jest  ruch dobry bo indywidualny i Wasz, mój, Twój. A sam taniec był obecny w życiu człowieka od zarania dziejów, był zanim pojawiła się mowa. Był ważną częścią życia – rytualną, społeczną, kulturową i duchową.
  • słowa mają moc. Gdy mówimy do dzieci to nasze słowa stają się ich myślami, a myśli kształtują charakter. I te słowa wpływają na budowę ich tożsamości i osobowość.
  • muzyka i dźwięki, którymi się otaczamy i którą otaczamy dzieci, ma wielką siłę przekazu. Potrafi uruchomić każdą emocję, przywołać wspomnienia, kreować mentalne obrazy w głowie, potrafi ukoić albo zasmucić. Muzyka bezpośrednio wpływa na nastrój i uczucia, zwracajcie więc proszę uwagę na to, co puszczacie dzieciom, bo kiedyś wasza muzyka stanie się ich muzyką.
  • ciało ludzkie ma zapisaną w sobie wielką mądrość, która znaczy więcej niż miliony słów.
Zdjęcie grupowe uczestników szkolenia

Słowem tym już na prawdę kończę  i tanecznie przytulam cały Gang Akademii 🙂

Nauczycielu, Pedagogu, Instruktorze, Wychowawco!

Zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego Kursu Online Rytm i Melodia.

Tylko teraz w niższej, promocyjnej cenie!

Autorska metoda pedagogiki tańca kształtowana z uwagi na dziecięcą kreatywność, wrażliwość i chęć rozwoju, wzbogaci Twoje zajęcia i podniesie kwalifikacje!

Cały pakiet to aż 8 bloków dydaktycznych, 5 gotowych scenariuszy tanecznych, 5 modułów nauczania, nagrania audio, dodatkowe materiały i dużo więcej!

Zobacz jak wygląda nasz wyjątkowy Kurs, przeczytaj opinie i spełniaj marzenia!

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Kurs online rytm i melodia

Jestem sercem całej Akademii. Jestem emocjami całej Akademii. A każda emocja ma w ciele swoje odpowiedniki, które reagują i odpowiadają na nasze myśli. Ruchem i tańcem łączę to, co niepołączone. Od lat uczę małych i dużych jak rozwijać się w pasji jaką jest taniec, jak godzić ją z obowiązkami szkolnymi i życiowymi. Sama też realizuje się w niej i dzielę doświadczeniami.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top