Nasze dzieci rosną mentalnie na skutek naszych działań, na skutek naszych emocji, na skutek naszych słów wypowiadanych do nich każdego dnia.

Nasze dzieci rosną mentalnie także na skutek spotkań z innymi ludźmi. Ja urosłam mentalnie dzięki spotkaniu takich nauczycieli jak @Ewa Sitarz niezłomna, zwariowana, z ciepłym sercem, nietuzinkowym podejściem i przede wszystkim ogromnym sercem do dzieci i z pasją w swoim własnym sercu. W wiejskiej szkole prowadziła i prowadzi do dzisiaj – dla mnie – najlepszy teatrzyk dla dzieci @Gałganek.

Spotkanie z nią i praca pod jej okiem, nie tylko podczas prób, występów lecz także podczas lekcji nauczyła mnie odwagi, poszukiwań innych rozwiązań. Nauczyła mnie zadawania pytań, współpracy w zespole, pracy na scenie i z głosem (może dla tego teraz występy publiczne to dla mnie bułka z masłem). Pokazała mi inny świat, pokazała mi że mogę osiągnąć wszystko czego zapragnę. Lecz to co było najcenniejsze to to, że praca pod jej okiem zbudowała moje poczucie własnej wartości i pewności siebie!!!!

Więc kochani zdarzają się tacy wspaniali nauczyciele!!!

I zdarzają się tacy nauczyciele jak Miron-bohater książki Jarka Szulskiego, wyjątkowi, nietypowi, z powołaniem i niezłomnością wobec systemu.

Zdarzają się tacy nauczyciele jak sam @Jarek Szulski – każdy chciałby w swoim życiu takiego nauczyciela mieć.

Zdarza się to książka, którą polecamy szczególnie
nauczycielom – pokazuje jak można inaczej, ciekawiej, w bliskości z uczniami… edukować uczniom – daje nadzieję
* rodzicom – zatęsknicie za szkołą. I drodzy rodzice, jeszcze jedno…zobaczycie na własne oczy, że można inaczej. Wy możecie inaczej!

Bo bez relacji nie ma edukacji

Beata Kaczor

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *