Trening mentalny? Co to w ogóle jest?

“Umysł widzi tę sytuację tak dokładnie, że komórki nerwowe reagują tak, jakby to się wszystko działo fizycznie. Niematerialna myśl wpływa na materialne ciało”
Jakub. B. Bączek

Trening mentalny to proces ,relacja i strategia oddziaływania na nasz umysł za pomocą sprawdzonych metod i narzędzi. To połączenie przestrzeni i korzystanie z dobrodziejstw:  socjologii, endokrynologii, filozofii, psychologii, fizjologii, mindfulness.

Czy zdarza Ci się czasem robić porządki w pokoju? A zdarza Ci się czasem, że wchodzisz do pokoju i masz nieodpartą potrzebę przestawienia fotela czy komody. I chociaż wczoraj takie ustawienie mebli Ci pasowało, to dzisiaj, z jakiegoś powodu, to ustawienie Ci przeszkadza. A bałagan – aż atakuje I czy czasem zdarza Ci się odczuwać potrzebę przemalowania ścian bo wydają się lub wręcz są – brudne? A czy zdarza Ci się układać stare rzeczy na nowych półkach i regałach.  A czasem układać nowe rzeczy na starych, odrestaurowanych meblach.

Wiesz zatem już czym  jest trening mentalny

To takie sprzątanie w myślach, układanie myśli w odpowiedniej kolejności. Malowanie na nowo, dobieranie kolorów i ustawianie myśli tak, aby było nam lepiej i aby te myśli nam pomagały. Aby nasze myśli i nasze ciała komunikowały się ze sobą, współgrały i uwalniały schowany potencjał. Nasze myśli czasem nam przeszkadzają.

Czasem zdarza się, że chcemy zrobić coś inaczej niż do tej pory, bo nauczyliśmy się już lepiej . I trening mentalny pomaga nam uzyskać inną reakcję. Czasem wystarczy zmienić tylko słowa, którym nazywamy to – co robimy. I za chwilę zmieniamy już właśnie to, co robimy.  Zobacz jak za chwilę zmieni Ci się postawa gdy tylko inaczej niż do tej pory, coś nazwiesz.  Gotowy? Gotowa?

„Stres to mój przyjaciel . Podczas trudnej sytuacji, takiej która mnie mega stresuje już nie jestem sam, jest ze mną mój stres. Jest tam ze mną po to, aby mi pomóc. Jest moim przyjacielem.”

Powtórz to sobie powoli trzy razy w myślach.

I jak tam Twoje nastawienie do stresu i sytuacji stresujących?. Uległo minimalnej zmianie?

Trening mentalny buduje Twoją siłę i sprawność

Trening mentalny pomaga nam przyjrzeć się myślom i połączyć je z naszym ciałem.  A czasem przyjrzeć się ciału i połączyć je z myślami.  Trening mentalny to budowanie swojej sprawności i siły psychicznej.

Sportowcy, którzy korzystali lub korzystają z efektów treningu mentalnego i dzięki niemu zwiększyli swoją efektywność i osiągnięcia sportowe to: Małgorzata Glinka, Katarzyna Furmanek,  Adam Małysz, Mariusz Wiktorowicz,  Krzysztof Igła Ignaczak, Roger Bannister, Billy Mills,  Piotr Bętkowski, Olga Chmielewska, Bogumił Głuszkowski, Marcin Kamiński, Tomasz Kryk, Natalia Madaj, , Ewelina Matuła, Anna Mądrzak, Monika Sadowy-Naumienia, Anna Witczak oraz mistrz nad mistrzami Michael Phelps!

Zobacz jak pracujemy z rytuałami – jedno z narzędzi treningu mentalnego. Przed Tobą nasz rytuał budowanie siły wewnętrznej przed występem Musicalowym “Na skrzydłach pasji” Podczas Zaczarowanych wakacji 2018

Beata Kaczor

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *