akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Problem ze snem u dziecka – co z nimi zrobić?

Rozdrażnienie, brak koncentracji, bóle głowy, trudności z nauką, złe zachowanie, agresja… co może być tego przyczyną u Twojego dziecka? Brak snu, zły sen – problemy ze snem u dziecka. Za krótki sen. Sen w nieodpowiednich warunkach. Ale Ty przecież masz odpowiednie warunki i Twoje dziecko śpi!!!

No właśnie. To co wiemy my, nie zawsze jest tożsame z tym, jak jest naprawdę, jak jest w rzeczywistości. Czasem zdarza się, że nasza perspektywa jest wąska i dopiero jej poszerzenie daje nam prawdziwy obraz rzeczywistości. Ja wiem, Ty, po przeczytaniu artykułu powiedz, moje dziecko ma inaczej. Za nim to jednak – powiesz posłuchaj.

Trening autogenny

Podczas tegorocznego obozu tanecznego pracowałam z dziećmi nad ich treningiem mentalnym. Po trzech dniach obozu, zauważyłam, że w większości mają ogromne trudności z koncentracją. Zaplanowałam więc w ciągu dnia trening autogenny. Jakież było moje zdziwienie, że ponad 50% dzieci zasnęło w trakcie tego treningu. I spało nieprzerwanie przez godzinę. Dzieci w wieku 7-14 lat spały w ciągu dnia! Na drugi dzień dzieci dopytywały mnie, kiedy będzie ten kolejny trening ze snem. Bo one po raz pierwszy od dłuższego czasu czują się tak jakoś inaczej wyspane i mają energii za dwoje.

W kolejny dzień – czwarty już dzień obozu – groziło nam przesilenie, które objawia się kontuzjami, spadkiem mocy. Więc w kolejny czwarty dzień także zrobiliśmy trening autogenny, tylko już po wieczornym treningu tanecznym, tak , aby dzieci mogły już zasnąć na cała noc. I nie mieliśmy w ogóle przesilenia, kontuzji, bóli brzucha i spadku sił.

Dlaczego dzieci mogą mieć problemy ze snem?

Dodatkowo pytałam dzieci, co innego było podczas treningu ze spania, czego nie mają u siebie w domu jak zasypiają. I o matko i córko, jak mnie bolały ich odpowiedzi.

Cytuję:

  • No nie leciała muzyka w tle – bo ja muszę mieć muzykę w tle przy zasypianiu
  • Nie było włączonego telewizora – bo ja zawsze muszę zasypiać przy telewizorze
  • Nie odpisywałam na wiadomości na telefonie – bo nie mam kiedy tego zrobić
  • Nie oglądałam filmików na telefonie/tablecie – bo ja lubię przed snem pooglądać sobie filmiki
  • Nie grałam w gry – bo ja lubię sobie pograć przed snem

A teraz poczytajcie, jakie są skutki takiego zasypiania Waszych dzieci i proszę Was ogromnie o zmianę, jeśli chcecie aby Wasze dzieci były zdrowe i miały i zdrowe ciało i zdrowego ducha!!!

https://zdrowie.pap.pl/rodzice/elektroniczne-urzadzenia-zaburzaja-dzieciecy-sen

Sprawdź również jak zorganizować swojemu dziecku miłą pobudkę! https://akademiamajkijezowskiej.com/aktualnosci/szybki-sposob-na-pobudke-z-usmiechem

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top