akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
Joanna Bąk, Majka Jeżowska, Beata Kaczor czyli Kaczka, Jeż i Bąk zawiązały krąg i tworzą Platformę ODN
Joanna Bąk, Majka Jeżowska, Beata Kaczor czyli Kaczka, Jeż i Bąk zawiązały krąg i tworzą Platformę ODN

ODN im. Majki Jeżowskiej (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) to miejsce, w którym zmieniamy świat Nauczycieli i Specjalistów, aby oni razem z nami przekształcali dziecięcy świat i polską edukację na lepsze.

Platforma ODN czyli od poczatku

My trzy – czyli od lewej – Joanna Bąk, Majka Jeżowska, Beata Kaczor, współpracujemy ze sobą i współtworzymy Akademię Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej od grudnia 2017 roku. W ramach działań Akademii stworzyłyśmy ponad 100 produktów (webinary, szkolenia stacjonarne, szkolenia online, warsztaty, przedstawienia, podkłady muzyczne, gry i zabawy, zestaw gier OdporniMentalnie.pl), które zmieniają zarówno świat dorosłych – czyli bezpośrednio nauczycieli – oraz świat dzieci. W październiku 2020 roku złożyłyśmy do Opolskiego Kuratora Oświaty w Opolu wniosek o Akredytację na prowadzenie innowacyjnego, bo całkowicie „po naszemu”, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli im. Majki Jeżowskiej. Kto składał taki wiosek, ten wie, że jest to długa i nie łatwa procedura. Zawiłe przepisy, schowane załączniki. Tona wymogów w odniesieniu do placówki. I choć te zdecydowanie mają swoje uzasadnienie w postaci wiadomej jakości kształcenia, to są niebywałymi złodziejami czasu i energii. Składając wniosek – Ja Kaczka – obstawiałam, że za pierwszym razem nam się nie uda. I że wniosek nam odrzucą, i że będziemy składały kolejny. Na szczęście, ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, w dniu 09.12.2020 roku, decyzją numer 26 przyznano nam AKREDYTACJĘ!!! Oczywiście naszych wszystkich planowanych i już wdrożonych innowacji nie mogłyśmy tam zamieścić, ale o tym sza:)

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli im. Majki Jeżowskiej zaczyna żyć w naszych głowach i w sercach

Co wydarzyło się dalej? Dalej potoczyło się jeszcze szybciej.  W nocy z piątku 11.12. na sobotę 12.12.2020 powstał pomysł na stworzenie Platformy edukacyjno – rozwojowej ODNu. Nie żebym Ja, Kaczka o tym wcześniej myślała. On – ten pomysł – czyli ta Platforma ODN, sama do mnie przyszła. I nie mogłam spać całą noc. Usnęłam gdzieś dopiero około 3.35 – mamy na to dowody – bo o tej godzinie zrobiłam wpis na Facebooku z całej tej ekscytacji. Usnęłam, gdy już wszystkie słowa, które miałam w głowie, przelałam na papier i gdy wszystko nabrało pięknego, zadziwiającego kształtu. Pomysł ten spotkał się z Waszym ogromnym entuzjazmem, bo na nasze posty umieszczone 15.12 z zapytaniem, czy robić taką platformę odpowiedziało Was tak dużo, że ja nie wierzyłam, że to się dzieje naprawdę.

I wbrew wszystkim businessowym zasadom, po tygodniu ankiet, testów i zapytań do Was, powstała rozbudowana koncepcja i projekt ruszył do realizacji. Jaki obrałyśmy sobie termin? A no, 1 miesiąc później, czyli 18.01.2021 rusza sprzedaż. I nie, tej Platformy nie było w planach strategicznych na 2021 rok. Czy tydzień testów i badania ryku to wystarczająco i dużo? Nie. I my o tym wiemy. Wiemy też, że kalendarz świata edukacji jest inny, niż kalendarz roczny i jeśli ten projekt ma się choć trochę udać (bo przecież tak naprawdę nie wiemy, czy w ogóle się uda), to musimy wystartować już za miesiąc. Jest 18.01.2021 i dzisiaj rusza sprzedaż Platformy rozwojowo – edukacyjnej, która (wierzymy w to głęboko) zmieni obraz polskiej edukacji i tym samym dziecięcy świat.  

Na Platformie ODN umieściłyśmy dużą część dotychczas stworzonych materiałów. I ja już wiem, po co w 2020 roku stworzyłyśmy platformę Majka.tv, i po co ( w dalekosiężnym planie) robiłyśmy bezpłatne zajęcia, po co ( wbrew logice i zespołowi) rozbiłyśmy 2x w miesiącu webinary. W tamtej chwili był to strzał w kolano, bo pracy ogrom i zero przełożenia na finanse. Ale dzisiaj, dzięki tym działaniom, mamy ogrom genialnego edukacyjnego materiału, oraz platformę do przerobienia w dużo krótszym czasie, i za dużo, dużo mniejsze pieniądze.

I korzystając z tego, że do Ciebie piszę, z tego miejsca dziękuję tym, którzy w tamtym czasie ogromnie nam pomogli, pracowali dla nas na free i uczyli nas wszystkiego. Roman Rozenberger, Hostersi oraz Amazon, który ufundował bezpłatne jednostki, abyśmy mogły nadawać odcinki dla dzieci na żywo.

Jak powstała Platforma ODN?

Platforma ODN i plany…

A plany na rozwój Platformy są w mojej Kaczej głowie ogromne i dalekie. I wiem także, że WY zmienicie je i dostosujecie je do swoich potrzeb. Ogromnie się boję, czy dołączycie do Platformy ODN.  Ogromnie się niecierpliwię rozpoczęcia wspólnych działań. I ogromnie się ekscytuję, czy ten pomysł, to wszystko, będzie dla Was tak samo wartościowe jak dla Nas. Oraz czy (tak jak sobie wymarzyłyśmy) będzie zmieniać Wasz świat i świat naszych dzieci w żłobkach, w przedszkolach, w szkołach.

Wymarzyłyśmy sobie, że Platforma ODN będzie dla:

 • Opiekunek i Opiekunów oraz Nauczycielek i Nauczycieli w żłobkach,
 • Nauczycielek i Nauczycieli przedszkolnych,
 • Nauczycielek i Nauczycieli szkolnych w klasach  1 – 3,
 • Nauczycielek i Nauczycieli szkolnych w klasach  4 – 8,
 • Nauczycieli w świetlicy,
 • Nauczycielek i Nauczycieli w szkołach muzycznych,
 • Nauczycielek i Nauczycieli Rytmiki,
 • Trenerek i Trenerów w szkołach tańca oraz klubach sportowych,
 • Psychologów,
 • Terapeutów,
 • Logopedów,
 • Pomocy Nauczyciela,
 • Specjalistów pracujących z dziećmi,
 • Pasjonatów rozwoju, którzy razem z nami chcą zmienić obraz dzisiejszej i przyszłej edukacji!
 • Bibliotekarek i Bibliotekarzy pracującymi z dziećmi, oczywiście,
 • Pedagogów.
 • Pedagogów specjalnych. (Na tę chwilę materiały obejmują tylko normy intelektualne i rozwojowe, ale planujemy rozwijać i tę przestrzeń.),
 • Placówek (żłobków, przedszkoli, szkół, szkół muzycznych, klubów sportowych).

Oczywiście nie wszystkich wyżej wymienionych ogarnęłyśmy od razu. O niektórych w ogóle nie pomyślałyśmy. A są tam, tylko dzięki Wam. Bo to Wy, w tempie błyskawicy, zaczęliście nam dopowiadać, dla kogo jeszcze będzie ta Platforma ODN. Zwyczajnie zaczęliście pisać „ i dla mnie, jestem….”

Ja Kaczka jestem Wam za to ogromnie, ogromnie wdzięczna.

A co ja takiego wymyśliłam, że będzie na tej Platformie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli im. Majki Jeżowskiej?

Otóż..

 • Że będą nasze wszystkie webinary,
 • Do tego wszystkie przepiękne certyfikaty,
 • Certyfikaty będą sygnowane pieczątką ODN im. Majki Jeżowskiej,
 • Że będą nasze pierwsze hity szkoleniowe czyli wszystkie szkolenia o emocjach,
 • Że będą TOP szkolenia – „Dary jesieni” oraz „Zima lubi dzieci”,
 • Że będą warsztaty rozwojowe z budowania własnej odporności psychicznej,
 • Że będą webinary i szkolenia, które stworzymy dla Was do czerwca 2021 roku,
 • Że będą workbooki, karty pracy, pomoce, materiały w pdf, linki do utworów,
 • Że będzie Patronat dla Placówek,
 • Wspólne spotkania z Dyrektorami,
 • Wspólne spotkania z nauczycielami,
 • Certyfikacja Trenerów Akademii.

To tak, na pierwsze pół roku. Planów na kolejną odsłonę naszej Platformy Wam nie zdradzę. Powiem tylko tyle, że są grube. I rozwalimy system. Po naszemu. Z radością, zabawą i z wygłupami. Bo edukacja wcale nie musi być poważna, nudna i sztywna. Edukacja może być pasjonująca. U nas taka właśnie jest. I obiecujemy, że zawsze będzie.

Uczymy się od najlepszych (czytaj np. od Oli Budzyńskiej – czyli Pani Swojego Czasu), dlatego też dostęp do platformy będzie otwarty tylko przez 3 tygodnie. Czyli do 08.02.2021. Później dostęp znika, a my zanurzamy się maksymalnie w prace na Platformie. Nie chcemy się rozpraszać. I chcemy dowieźć Wam najwyższą jakość. Kolejny dostęp uruchomimy we wrześniu 2021 roku.

Jeśli jeszcze nie widziałaś/nie widziałeś naszej oferty to możesz ją sobie pobrać TUTAJ.

Oferta dla Placówek
Oferta indywidualna

Możesz też wejść bezpośrednio na naszą stronę www.ondmajkijezowskiej.pl

Czy Ty też uznajesz ten projekt, za potrzebny i ważny? Jestem ciekawa. Napisz. Mam nadzieję, że tak. I mam nadzieję, że kiedyś nasze marzenie się ziści.  Marzenie, że edukacja w Polsce wyjdzie  ze starego, skostniałego sytemu i wejdzie prężnie, i z uśmiechem (wierzymy, że tak się da) w XXII wiek, czyli stanie się edukacją przyszłości.

Z nasza Platformą ODN im. Majki Jeżowskiej, czy bez (jeśli tak zdecydujecie).

Ja Kaczka

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top