akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Każda z nas podczas swojej krucjaty rodzicielskiej chociaż raz usłyszała w swojej głowie pytanie: „Czy ja to dobrze robię?” Miałaś tak chociaż raz? Ja tam miałam… na początku swojej rodzicielskiej drogi miałam tak często. I nawet pojawiało mi się w głowie pytanie „Czy ja jestem dobrą matką?”

Błędy wychowawcze

Kiedyś, gdy moja Amelka miała niespełna roczek, to moje błędy wychowawcze spędzały mi sen z powiek. Wtedy – o zgrozo – wydawało mi się, dużo wiem o wychowaniu. Dzisiaj z perspektywy lat i obecnej moje wiedzy widzę, że  wiedziałam niewiele… Dziś w niełatwej  wyboistej drodze rodzicielskiej wiem, że jestem najlepszą matką, jaką potrafię być w danym momencie.

Ale czy to mnie zwalnia z dalszej pracy ze sobą? O nie!!! To tylko pozwala mi żyć, pomimo popełniania błędów. I pozwala mi kierować moją energię na zmianę, a nie na karmienie wyrzutów sumienia.

Kiedyś – dawno, dawno temu. Nie za górami i nie za morzami, a w Opolu mówiłam do mojej 2 letniej córki:

 • Musisz to zrobić.
 • Posprzątaj to teraz, natychmiast!
 • Uspokój się…

i wydawałam inne tym podobne polecenia, za którymi stały moje „durne” i nadające się tylko do wyrzucenia na śmieci, przekonania. Ale stały za nimi też potrzeby, wtedy jeszcze nie uświadomione.

Czy byłam wtedy dobrą czy złą matką? Byłam matką najlepszą, jaką wtedy potrafiłam być. Czy to, jak mówiłam do mojej Amelki było wtedy dobre? NIE!!! Nie jestem dumna z tamtego mojego zachowania i tamtych wypowiadanych słów. Te 11 lat temu nie korzystałam z szkoleń online – bo praktycznie nic o nich nie wiedziałam. A i ich powszechność i z dobrej jakości wiedzą był inny od tego co mamy teraz. Czy Ty wiesz, ile ja bym wtedy dała za taki seminarium online dla rodziców –  o wykonywaniu poleceń przez dzieci?

Wtedy nie oddzielałam od siebie w mojej głowie i w sobie samej moich potrzeb, od moich przekonań oraz od przekonań i potrzeb innych ludzi. Jakoś mi się zlewało to w jedno. Słabo mi szło przełożenie mojej wiedzy szkoleniowej z komunikacji w biznesie na komunikację z małym dzieckiem.  Może to właśnie ta wiedza i moje poczucie „zajebistości szkoleniowej” zatrzymało mnie w rozwoju w przestrzeni rodzicielskiej…? Pewnie tak.

Rozwój rodzicielstwa

Jeśli czytasz te słowa, to witaj na naszej wspólnej drodze rozwoju rodzicielskiego i wychowawczego. I może u Ciebie jest inaczej niż u mnie kiedyś. Może Tobie taki webinar nie jest potrzebny? Gdybyś jednak czasem zastanawiała się, czy to dobrze, że Twoje dziecko bywa niegrzeczne lub jak to zrobić, aby jednak wykonywało Twoje polecenia – bo przecież to jest podstawa funkcjonowania w świecie. Albo czasem zdarzy Ci się „palnąć” taki komunikat, który po kilku godzinach chciałabyś zakopać w czeluści niepamięci. I nie wiesz, jak to zrobić, aby w przyszłości jakoś inaczej to powiedzieć. To to może być webianar dla Ciebie!

czy jestem dobrą matką

Jednak nasze drogi się rozchodzą jeśli jesteś dumna z tego, że Twoje dziecko jest bardzo grzeczne, wszystkich słucha i pięknie wykonuje polecenia. My pomagamy wychowywać szczęśliwych i autonomicznych ludzi z którymi budujemy relacje.

I jeśli chcesz wychować swoje dzieci w tym duchu to z naszego trzeciego webinaru z serii o komunikacja z dzieckiem  dowiesz się wszystkiego o wykonywaniu poleceń przez dzieci:

 1. Jakie komunikaty są nieprawidłowe i dlaczego.
 2. Jakie oczekiwania i potrzeby stoją za naszymi działaniami.
 3. Struktura dobrej rozmowy z dzieckiem.
 4. Jak mówić w nagłych sytuacjach.
 5. Czym zastąpić “nieprawdiłowe” polecenia.

  Komunikacja z dzieckiem w przedszkolu, szkole i w domu Część 3
  O WYKONYWANIU POLECEŃ PRZEZ DZIECI

Webinar z certyfikatem uczestnictwa który obejrzało już 1500 osób!!!

Nauczycielu, Pedagogu, Instruktorze, Wychowawco!
Zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego Kursu Online Rytm i Melodia.
Tylko teraz w niższej, promocyjnej cenie!
Autorska metoda pedagogiki tańca kształtowana z uwagi na dziecięcą kreatywność, wrażliwość i chęć rozwoju, wzbogaci Twoje zajęcia i podniesie kwalifikacje!
Cały pakiet to aż 8 bloków dydaktycznych, 5 gotowych scenariuszy tanecznych, 5 modułów nauczania, nagrania audio, dodatkowe materiały i dużo więcej!
Zobacz jak wygląda nasz wyjątkowy Kurs, przeczytaj opinie i spełniaj marzenia!
KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top