akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
warsztaty artystyczne dla dzieci

Zaczarowane Wakacje to (no bo przecież nie wszyscy wiedzą) coroczne warsztaty artystyczne i spotkania dzieci oraz młodzieży z całej Polski.  

W tym 2020 roku rozpoczęły się pięknego, sierpniowego dnia, w trakcie którego wszyscy razem, czyli 47 uczestników, 6 opiekunów i 4 trenerów, w jednym miejscu – u podnóża tatr, nastawieni na jeden cel – stworzenie i wystawienie musicalu,  zanurkowaliśmy po wspólną przygodę. 

Jednak My, czyli kadra, Zaczarowane rozpoczynamy już znacznie wcześniej, tworzymy scenariusz, wybieramy piosenki i tytuł musicalu, który w tym roku brzmiał Emocji Moc

A to za sprawą ważnego dla Nas w Akademii tematu dziecięcych emocji, jak i płyty „Emocje” Agaty Świętoń, którą zaprosiliśmy do współpracy. I tak jak zatytułowaliśmy, tak mieliśmy – emocji moc towarzyszyła Nam już od pierwszego dnia obozu i trwała nieprzerwanie aż do jedenastego. Dla mnie emocje tych wszystkich dni były tymi, które zapamiętam i które pozostaną w moim sercu na długie lata. A jak to było i dlaczego tak? 

warsztaty wokalne z Majką Jeżowską

Dzień 0

To przyjazd kadry, omówienie planu działania, organizacja wspólnej pracy i tak po prostu kumpelskie spotkanie zajawkowiczów tworzących jedyny taki w Polsce obóz artystyczny.  

Dzień 1

To przyjazd Naszych uczestników. Z częścią z nich znamy się już z poprzednich edycji i na ponowne spotkanie buźki nam się cieszą i radość tętni w żyłach. Z częścią dzieciaków widzimy się pierwszy raz i to też ekscytuje, bo każde poznanie jest wyjątkowe i niesamowite. Tą wyjątkowość z poznania siebie nawzajem wprowadzamy w atmosferę między dzieci. Integrujemy, odkrywamy, zbliżamy się do siebie i oswajamy nowości. Pierwszego dnia odbywa się również pierwszy grupowy OPEN, który ma zaprezentować jedną z przestrzeni musicalowych.  

„Openów” zaplanowaliśmy cztery. Teatralny, Taneczny, Wokalny i Scenograficzny. Polegają one na próbce zajęć i próbce pracy nad musicalem  w każdym z nich. Chcemy aby każdy mógł doświadczyć wszystkich aspektów finałowego show. Chcemy aby każdy wybrał najbliższą swemu sercu i najlepszą dla siebie przestrzeń musicalową. 

Dzień 2

Do obiadu „Openów” ciąg dalszy. Po obiedzie korzystamy ze słonecznej pogody, idziemy na basen i bawimy się na dworze. Wieczorem formujemy się w grupy, które aż do występu będą pracować w swoich sekcjach. W tym roku najliczniejsza jest grupa wokalna i taneczna, 8 aktorów liczą teatralni i 4 osoby tworzą scenografię do całego przedstawienia. 

wakacje z Majką Jeżowską

Dzień 3

Zaczynamy od prób w swoich sekcjach. Teatralni mają już obsadzone role i pracują ze scenariuszem. Wokalni uczą się piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej i Agaty Świętoń. Taneczni przygotowują pierwsze choreografie, a Scenograficzni malują na płachtach gigantyczny tytuł musicalu. W tak zwanym między czasie, bawimy się w zbijaka balonami napełnionymi wodą – słoneczną pogodę trzeba wykorzystać. A na treningu mentalnym tworzymy kontrakt, który wypracowany przez Nas wszystkich, i dzieci i kadrę ma dać poczucie bezpieczeństwa i fajny dla wszystkich zaczarowany czas. Kontrakt to w naszym świecie nie zbiór zasad narzuconych przez dorosłych, to zbiór potrzeb i dzieci i dorosłych, to ważne sprawy i ważne postanowienia w zaczarowanym rodzie. 

Dzień 4

Jedziemy na pierwszą próbę sceny. W tym roku musical wystawiamy w Białce Tatrzańskiej przy termach Bania. Popularność tego miejsca, profesjonalna scena i zaplecze dają Nam pierwsze realne odczucia związane z występem – czujemy, że będzie pięknie! A wieczorem spotkanie z Majką!  Forma – dziecięca konferencja prasowa – czyli Majka pod ostrzałem pytań naszych uczestników.  Niektóre z nich brzmiały tak : 

„A tak właściwie to ile Pani zarabia?” lub „Czy popełniła Pani kiedyś jakieś przestępstwo?” Chcesz poznać odpowiedzi? Zapraszamy na Zaczarowane w przyszłym roku 😀 

Dzień 5

Sekcja Wokalna trenuje pod okiem Majki Jeżowskiej, Agaty Świętoń i cudownego duetu Beti i Bobass, czyli Beaty Bełtowskiej i Kuby Wilka. Sekcję taneczną prowadzi Agnieszka Czubek i Asia Bąk. Teatralnych szkoli Wojciech Machoń, a nad grupą Scenograficznych czuwa Ania Wojtczak i Aleksander Lebek. Wszyscy razem po próbach w swoich grupach spotykamy się na jednej, wspólnej aby w całości ujrzeć i połączyć owoce kilkudniowej pracy. Tego dnia zaczynamy odczuwać zmęczenie, które potęguje ogromny ładunek emocjonalny związany z trudnościami w pracy nad kontraktem. Niestety po „covidowym” czasie, zdalnym nauczaniu i izolacji, głowy Naszych podopiecznych mają trudność z koncentracją i uważnością. Jednak dzięki wspólnym działaniom i energetyzującej dawce ruchu, impuls z ciała leci do mózgu i udaje nam się wypracować słuchanie siebie nawzajem, patrzenie w oczy, odpowiedzialność za siebie i za zespół. I dumni ogromnie jesteśmy z Naszych Zaczarowanych bo to Oni sami po doświadczonych trudnościach zorganizowali sobie zebranie, naradzili się wspólnie (47 osób! Bez ofiar) poczuli skąd się brały napięcia, mieli refleksję, przemyślenia i wnioski! 

artystyczne wakacje dla dzieci

Dzień 6

Próby, próby, próby, basen, próby, seanse bajowo – filmowe. Dla starszaków film, dla młodziaków bajka.

Dzień 7

Do występu pozostają dwa dni. Emocje rosną, musical już prawie skończony, w sekcjach trwają ostatnie szlify nad materiałem. Dzieciaki odczuwają lekki stres. Na szczęście mamy w ekipie Beatę Kaczor – naszą trenerkę mentalną, która podczas pracy indywidualnej i grupowej czyści brudne dziecięce myśli, buduje ich poczucie własnej wartości, uczy jak oswoić i zaprzyjaźnić się ze stresem. Dajemy też odpocząć głowom i ciałom podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej i wieczornej dyskotece połączonej z „Jamem” czyli muzykograniem na żywo i improwizowanym śpiewaniem do różnych melodii. Ależ jest zabawa! Kadra już pada, a dzieciaki szaleją – skąd mają tyle energii? 😀 

Dzień 8

Próba generalna na scenie plenerowej w termach Bania. Nagłośnienie i oświetlenie już stoją, czujemy się jak prawdziwi artyści. I jak prawdziwi artyści w ostatniej chwili zmieniamy ostatni wykon wokalny, dodajemy aktorom choreografię i wierzymy, że dnia finałowego wszystko się uda. Bo jak nie my to kto

Nasze Zaczarowane Wakacje 2020

Dzień 9

Wystawiamy musical „Emocji Moc”! Od rana trwają przygotowania, stroje, fryzury, makijaże…W powietrzu czuć podekscytowanie, radość i dobrą energię. Pracowaliśmy nad celebracją tego dnia przez cały tydzień.  Każdy jeszcze w ośrodku powtarza swoje kwestie i role i wie, że ma prawo się pomylić! Bo najważniejsza jest dobra zabawa i czerpanie przyjemności z występu. Nie chcemy zatrzymującego stresu, musztry i sztywniactwia. Chcemy improwizacji w momentach zapomnienia, uśmiechu i wiary, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Tego uczymy Naszych Zaczarowanych. Przedstawienie gromadzi sporą publiczność, przy obsłudze sceny pracuje spora grupa techników i spora grupa małych artystów już czeka na moment startu! Z wybiciem godziny 18.00 rozpoczynamy (możecie zobaczyć cały musical na naszym kanale youtube lub na facebooku Akademii) wszystko przebiega tak jak sobie wymarzyliśmy i wypracowaliśmy – i jest kolejny sukces! W 7 dni, stworzyliśmy z grupą 47 obcych sobie dzieci MUSICAL! Publiczność wzruszona i poruszona, docierają do Nas głosy, że to ważny temat i że nasze przesłanie trafiło do ich serc. Dzieciaki usatysfakcjonowane, dumne z siebie, szczęśliwe. Emocje tego dnia opadają dopiero w nocy.

Dzień 10

Chillujemy. Rano oglądamy wczorajszy musical, teraz artyści są widzami. Po południu urządzamy grę terenową, a wieczorem „Mam drugi Talent”. To dzień kiedy zatapiamy się w zabawie i relacjach. Czas zwalnia a my cieszymy się sobą i ostatnim dniem bycia razem. Widać jak dzieciaki się zaprzyjaźniły, jak cudownie się zintegrowali, każdy każdemu pisze na kartkach które ma przyklejone na plecach miłe słowa, to co będzie o danej osobie pamiętał, co wobec niej czuje. Są łzy wzruszenia i tęsknoty za sobą. Jest ciepła i życzliwa atmosfera. I właśnie dlatego ten pomusicalowy dzień jest dla Nas tak ważny. W jego trakcie dzieje się magia, na którą w takiej ilości i jakości nie ma wcześniej miejsca. Wcześniej miejsce to zajmują myśli o wystawieniu przedstawienia. Teraz, kiedy głowa odpuszcza show, jest czas na to co równie ważne. Na beztroską, wolną zabawę, na więzi, na bycie sobą w pełni.

wakacje dla dzieci - Akademia Majki

Dzień 11

To dzień pożegnań i powrotu do domu Naszych Zaczarowanych uczestników. Aż nie chce się wierzyć, że już wszystko się skończyło i tak szybko minęło…Uścisków i wymian numerami telefonów nie ma końca. Mieszają się emocje i smutku, że to koniec i radości na spotkanie z rodzicami. To był piękny dla Nas wszystkich czas, kolejny w 2021…  

A już teraz zapraszamy Cię do obejrzenia finałowego efektu Naszej pracy i zabawy! Zasiądź przed ekranem i sprawdź nasz Muscial EMOCJI MOC!

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top