akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Dlaczego muzyka wycisza? Dlaczego pomaga w relaksacji?

Wiesz co, możesz powiedzieć „Co ma piernik do wiatraka”?. Pozwól jednak, że opowiem Ci kawałek mojej historii:

Ja Kaczka miała kiedyś wiele blokad w ciele i nie wychodziła żadna medytacja, żadna joga-sroga, ani żadne ćwiczenia na koncentrację. I  ja, aby zbudować swoją siłę mentalną i pozbyć się tego „cholerstwa”, udałam się na terapię. I to nie jedną. Na terapię indywidualną i terapię grupową. I każda taka terapia ustawiała mi zarówno mózg jak i emocje. Ale sama terapia u mnie nie wystarczyła. Mój ładunek emocji z dzieciństwa był tak duży, że terapie słowne nie wystarczyły. Przełom nastąpił po pierwszej muzykoterapii. Słuchaliśmy takiej ciemnej i zarazem strasznej i agresywnej muzyki instrumentalnej. I najpierw myślałam sobie: „Że niby to ma mi pomóc? Nie sądzę!”. A później mną szarpnęło i zaczęły mi lecieć łzy, tak stale i tak bez blokady. I  zaczęło szarpać moim ciałem. Do tej pory to pamiętam. Trwało to jeszcze długo po zakończeniu utworu. A po tym wszystkim tam na miejscu zasnęłam. I moje ciało się wtedy po raz pierwszy oczyściło. Chodziłam na sesję muzykoterapii systematycznie dwa razy w tygodniu przez okres 3 tygodni. I był to trudny i zarazem piękny czas. W połączeniu z rozmowami z terapeutką układałam sobie te wszystkie emocje jeszcze raz.

I zdarza się jeszcze dzisiaj, że słuchając w ciszy i skupieniu jakiegoś utworu, ni stąd ni zowąd, nagle zaczynają mi lecieć łzy i pojawia się smutek (jak oglądałaś jakiś mój webinar o emocjach albo jakieś szkolenie, to mogłaś zobaczyć na wizji jak płyną mi w trakcie moich własnych ćwiczeń łzy). I to dobrze. To znaczy, że dzięki muzyce, bez udziału mojej świadomości, moje ciało nadal się oczyszcza. Z komórek wychodzą dalej blokady. I pewnie będą wychodziły jeszcze tak długo, ile będą potrzebowały.

Muzyka działa na nas dorosłych. I działa tak samo a dzieci. Muzyka pomaga niwelować ich napięcia i małe trudności, których doznały przez cały dzień. I im szybciej będziemy im świadomie pomagać muzyką, czym mniej będą miały w przyszłości blokad od wyczyszczeniaJ

A taką specjalną muzykę do pracy z emocjami dziecka i wyciszania go znajdziesz – wraz z cała masą wiedzy i zabaw i aktywności (co byś nie musiała wymyślać) na naszym autorskim szkoleniu „Zabawy wyciszające dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych przy wykorzystaniu muzyki, ciała ruchu i przestrzeni”

Zapraszam Cię im szybciej tym lepiej

Ja Kacza

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top