Każdy potrzebuje mieć cel, a Metoda BLW daje ten cel.

metoda blw

Cele maluszków tuż po urodzeniu są proste. Być z mamą, ciepło, smacznie i bezpiecznie. Wraz z upływem tygodni i miesięcy życia wzrasta świadomość dziecka i potrzeba budowania własnej wartości. Poza przytulaniem i słowami miłości ważne jest, abyśmy akceptowali  świadome wybory dzieci. Choć wydaje się to proste, powtarzane regularnie codziennie w ramach treningu mentalnego może mieć ogromny wpływ na dalsze wybory dzieci.

Prosty przykład.

Dziecko 9 miesięcy zaczyna pragnąć owoców. O określonej godzinie deseru pokaż dziecku dwa wybrane owoce np. banana i kiwi i zadaj pytanie „to czy to?”, „wybierasz banan czy kiwi?”. Wypowiadając nazwę owocu pokazuj je dziecku bliżej .Gdy dziecko wskaże na banana i powie ‘to’, odkładasz kiwi w niewidoczne miejsce i karmisz dziecko bananem.

Czemu to służy ? Uczysz swoje dziecko, w ten sposób, ważnej  sztuki podejmowania decyzji, konsekwencji oraz pokazujesz, że opinia dziecka jest ważna, brana pod uwagę. Oczywiście to Ty wybierasz 2 owoce, ale to dziecko wskazuje na jeden z dwóch .To dziecko wybrało sobie posiłek. Trenujcie codziennie, a pewny siebie maluch powie Wam po prostu „Mamusiu, dziś na kolację chcę zjeść kiełbaski, a na śniadanie jajko.” Takie właśnie efekty daje metoda BLW.

Jestem mamą 2 dzieci. Tę metodę stosowałam od samego początku. Polecam kształtowanie pewności siebie przez zabawę od wczesnych miesięcy życia. Przydaje się w domu, przedszkolu, w szkole. Przynosi efekty, gdy stosujemy taki trening umiejętności podejmowania decyzji codziennie.

Aneta Opała
Trener mentalny

A jeśli interesuje Cię temat samodzielności Twojego dziecka koniecznie obejrzyj ten film

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *