akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
Kreatywny Kalendarz Nauczyciela i Mamy

Kreatywny Kalendarz Nauczyciela, Mamy i Taty – Październik 2019

Nasz Kreatywny Kalendarz Nauczyciela i Mamy i Taty (Tato się pojawił za sprawą naszego Akademiowego taty Macieja i specjalnie dla niego. Bo statystyki na naszej stronie dowodzą, że jest w takiej tyci tyci grupce 2%) ma za zadanie urozmaicić Waszą domową/ przedszkolną/ szkolną codzienność 🙂 Każde z Was znajdzie tu święto i wyzwanie dla siebie!

01 października

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Folk, Jazz, Electro, Filmowa, Rock, POP, Hip-Hop, Raga, Poezja Śpiewana… Taaak, Wikipedia wyróżnia kilkadziesiąt gatunków muzycznych https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gatunk%C3%B3w_muzycznych.

Z okazji dzisiejszego święta możesz porozmawiać z dziećmi na temat rodzajów muzyki. Wybierz te najbliższe Waszym sercom – co najmniej 5. Następnie na YouTube znajdź utwory do prezentacji każdego z nich i przedstaw dzieciom, omawiając charakterystyczne elementy każdego. Przyszykuj również drugą playlistę, która będzie zgadywanką dla dzieci :). A gdy dojdziecie do muzyki dziecięcej PAMIĘTAJ o piosence Rytm i Melodia Majki Jeżowskiej, znajdziecie ją tutaj:  https://akademiamajkijezowskiej.com/aktualnosci/rytm-i-melodia/

A poniżej specjalnie dla Ciebie i Twoich dzieci (nie ważne czy rodzonych czy pozostawionych pod opieką:)) nasza zapowiadana i obiecana zabawa muzyczno – ruchowa. Bierz i niech idzie w świat!

A jeśli chcesz prowadzić taneczno-ruchowe zajęcia w swoim przedszkolu lub szkole. Bo wiesz, w szkole możesz prowadzić taneczną lekcję muzyki lub w-f:) To zobacz nasz innowacyjny kurs online dla nauczycieli Rytm i Melodia. Jedyny taki kurs na rynku!!! Do piosenki Rytm i Melodia w kursie znajduje się cała choreografia z instruktażem, jak jej najprościej i najciekawiej nauczyć dzieci. Pod podanym linkiem, możesz sobie wejść do środka i się porozglądać:)

02 października

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Święto te zostało ustalone w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy.

W tym dniu skierujemy Was ku inspiracji na stronę tych, którzy pięknie i mądrze piszą – jak świętować ten dzień i dlaczego jest waży. I którzy wzbogacają ten przekaz prostym filmem https://www.dzienzycia.pl/nasze-projekty/biezace/miedzynarodowy-dzien-bez-przemocy,p359740893?fbclid=IwAR1hzS4OTTp01quYVqO5yCoQlYa09rhIXKtkjzj9XGBTNb9gZNXApVMska0

I podsyłamy Ci także nasze wsparcie w tym, jak tworzyć relacje z dziećmi bez przemocy. Bez przemocy słownej. Zobacz nasz Webinar JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM

Europejski Dzień Ptaków

Celem tego święta jest ochrona ptaków i ich siedlisk. Wasze zadanie na dziś? Wymienić znane Wam gatunki ptaków oraz znaleźć co najmniej 3 ciekawostki na ich temat. Pomocna w tym będzie stronahttp://www.bird-watching.pl/index.php?/categories a zainspiruje Was z całą pewnością spacer i podglądanie tych wspaniałych stworzeń.

04 października

Światowy Dzień Zwierząt

Zwierzęta – domowe, dzikie, hodowlane – to istoty żywe i czujące, mające swoje prawa. Z tej okazji możecie ogłosić w swojej szkole lub przedszkolu zbiórkę na rzecz podopiecznych wybranej przez Was fundacji lub schroniska dla zwierząt. Możecie również do przedszkola czy szkoły zaprosić, przedstawicieli, którejś z lokalnych fundacji prozwierzęcych.

Innym pomysłem jest wykonanie plakatów promujące prawa zwierząt. Podpowiadamy hasła na plakatach:

Nie krzywdź – kochaj zwierzęta!

Kocham więc się opiekuję.

Przygarnij – nie kupuj.

Nie bądź obojętny na los zwierząt!

Światowy Dzień Uśmiechu

Śmiech rozluźnia, przegania stres, powoduje wyrzut hormonów szczęścia. W każdy pierwszy piątek października świętujemy to co najpiękniejsze – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Róbcie dziś wszystko by śmiać się jak najwięcej: opowiadajcie sobie kawały, śmieszne historie, róbcie szalone miny. I niech każdy narysuje i pokoloruje uśmiechniętą buźkę, która codziennie będzie Wam przypominać o mocy uśmiechu 🙂

A w trakcie rysowania niech w tle leci nasza ulubiona piosnek na poprawę humoru „Od rana mam dobry humor”

9 października Twój Kreatywny kalendarz mówi, że to:

Światowy Dzień Poczty i znaczka Pocztowego & Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

Ludzie listy piszą!  Coraz rzadziej, a szkoda. Miło by było znaleźć w skrzynce na listy coś innego niż rachunki czy reklamy. Pisanie listów zbliża nas do siebie i pięknie buduje nasze relacje! Dlatego dzisiaj siadacie z dzieciakami do tradycyjnego pisania listów – dzieci niepiszące mogą coś zmalować:) Wystarczy kilka ciepłych słów czy pozdrowienie. Następnie listy hop do koperty, a z kopertą na spacer do najbliższej placówki poczty. Listy możecie słać do…rodziców, do dziadków, do zaprzyjaźnionych placówek!!!

No i do Majki Jeżowskiej!!!!! Co Ty na to, aby dzieci napisały list do Majki?!!!

No wiec podajemy Ci adres:

Majka Jeżowska, Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej ul. Szpitalna 4 45-010 Opole.

10 października

Światowy Dzień Drzewa

W ramach tego święta w wielu miastach Polski prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej – nie pozostało Wam nic innego jak się do nich przyłączyć. Jeżeli nie macie takiej możliwości wyjdźcie  na dwór i nazwijcie otaczające Was drzewa. A po spacerze opowiedz dzieciom dlaczego drzewa są takie ważne i czemu należy o nie dbać. Pomocny może okazać się ten artykuł https://www.ekologia.pl/ciekawostki/dlaczego-drzewa-sa-dla-nas-takie-wazne,18748.html z portalu ekologia.pl. Na koniec śpiewamy piosenkę Majki Jeżowskiej My chcemy grać w zielone  https://akademiamajkijezowskiej.com/piosenkimajki/my-chcemy-grac-w-zielone/

My chcemy grać w zielone i nasze dzieci z Zaczarowanych Wakacji 2018

11 października

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Nasze sposoby na dzisiejsze świętowanie to: burz mózgów, w wyniku której zapiszecie lub wyrysujecie co fajnego jest w byciu dziewczynką. To pierwszy sposób. Drugi natomiast to wymienienie znanych Wam bohaterek z bajek, książek, filmów. Bohaterek niezależnych tak jak Pipi Pończoszanka, Vaiana czy Hermiona z Harrego Potera. A Ty koniecznie zajrzyj na strony Fundacji Kosmos dla Dziewczynek  https://fundacjakosmos.org/poznaj-nas by dowiedzieć się jak wspierać dziewczynki, tak aby zawsze wiedziały, że mogą podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia.

Dzień Jaj

Nie, nie o robieniu żartów tu mowa, a o jajkach jako produkcie spożywczym. Produkcie będącym – jak podaje portal https://thinkegg.com/?lang=pl – źródłem  witamin A, E, D, K oraz B2, B9 i B12, kwasu pantotenowego oraz składników mineralnych: fosforu, potasu, wapnia, żelaza, cynku i magnezu, selenu i jodu oraz białka i antyoksydantów. Zapytajcie dzieci czy wiedzą skąd się biorą jajka – odpowiedź „Ze sklepu” się ie liczy 😉 Ale o sklep również zahaczcie i sprawdźcie jakie gatunki i rodzaje jajek można kupić, oraz w składzie jakich produktów jajka się znajdują. A po powrocie wypiszcie, narysujcie lub wyklejcie wcześniej wycięte z magazynów kulinarnych potrawy wykonane przy użyciu jaj.
Świętując w domu możecie przygotować jakieś pyszne danie z jajkiem w roli głównej.

12 października Twój Kreatywny kalendarz mówi, że to:

Dzień Bezpiecznego Komputera

Celem dzisiejszego święta jest edukacja na temat cyberbezpieczeństwa. Bez Internetu nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata i nie ma co ukrywać, że nasze dzieci również z niego korzystają chociażby słuchając piosenek. Uświadom swoim dzieciom / uczniom / podopiecznym, że z dobrodziejstw Internetu mogą korzystać wyłącznie pod opieką dorosłych. Może uda Wam się wspólnie ułożyć wierszyk na ten temat lub namalować plakat? 
Sami zaś koniecznie obejrzyjcie nasz materiał o korzystaniu z multimediów przez dzieci: https://youtu.be/8Tf0LtSKX5w

Dzień Kolumba w Ameryce

Święto obchodzone w wielu państwach obu Ameryk i w Hiszpanii, upamiętniające odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, to świetna okazja by porozmawiać jednym z kontynentów – Ameryce Północnej. Poznajcie państwa Ameryki Północnej, rdzennych mieszkańców, charakterystyczne miejsca, rośliny, zwierzęta  Ameryki Północnej. Pomocne mogą okazać się m.in.: globus, atlas świata, koń na biegunach, wigwam, indiański strój, wąż, kaktusy, kukurydza, syrop klonowy, flagi krajów leżących w Ameryce Północnej.

13 października

Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru

Dziś zaczniemy od przyjrzenia się garniturowi z bliska, a następnie przychodzimy do burzy mózgów! Z ilu części skład się garnitur czym go uzupełnić, jakie dodatki wybrać? No i najważniejsze gdzie go ubrać? Teatr, wesele, oficjalna kolacja. A jeśli praca to jaka? Waszym zadaniem jest zrobienie kolażu z okazjami i miejscami do których można wybrać się w garniturze.

Dzień Ratownictwa Medycznego

To bardzo dobry dzień, aby porozmawiać z dzieckiem lub dziećmi kim jest i czym się zajmuje ratownik medyczny. Im więcej dzieci poznają zawodów, tym łatwiej w życiu odnajdą swoją drogę! Jeśli możecie w tym dniu zaprosić kogoś z ratownictwa medycznego, sami opowiedzieli czym się zajmują to było by najfajniej dla dzieci. Jeśli nie macie takiej możliwości. To podsyłamy Wam parę informacji: Ratownik medyczny – czym się zajmuje?

Ratownik medyczny zajmuje się udzielaniem pomocy osobom, które znajdują się w stanie bezpośredniego i nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Do jego obowiązków należy przede wszystkim ocena zdrowia chorego/poszkodowanego, udzielenie mu pierwszej pomocy, a jeśli zachodzi taka konieczność, podtrzymywanie funkcji życiowych, również podczas transportu do szpitala. Ratownik medyczny bada podstawowe parametry oraz funkcje życiowe pacjenta i na tej podstawie podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu. Może wykonać standardowe badania (np. EKG) lub podać leki, zwłaszcza jeśli ma do czynienia z sytuacją bezpośredniego zagrożenia życia. Ratownik medyczny, który przyjeżdża do osób poszkodowanych np. w wypadku ma też za zadanie zabezpieczenie tego miejsca, by zapobiec większej liczbie poszkodowanych czy potencjalnych ofiar, współpracuje też z policją czy strażą pożarną.

Możecie poprosić dzieci o narysowanie ratowników medycznych wysiadających z pojazdu uprzywilejowanego – czyli z karetki. I możecie od razu omówić, jak należy zachować się na drodze, jak taki pojazd przejeżdża w pobliżu.

14 października

Dzień Edukacji Narodowej

Czyli popularny Dzień Nauczyciela – święto pracowników oświaty. W szkołach i przedszkolach dziś dużo się dzieje, a dzieci pewnie szykują upominki dla swoich ulubionych nauczycieli.
My też coś dla Was przygotowaliśmy!

Jeśli jesteś Nauczycielką / Nauczycielem pobierz i po prostu wydrukuj dla siebie, a jeśli jesteś Rodzicem pobierz i wydrukuj dla ulubionego nauczyciela swojego dziecka plakat z okazji dzisiejszego święta!

PLAKATY na Dzień Nauczyciela format A4 – 10 wzorów
PLAKATY na Dzień Nauczyciela format A3 DUŻE – 10 wzorów

15 października – co mówi Twój Kreatywny Kalendarz:

Światowy Dzień Białej Laski

To święto ma ono na celu przedstawienie opinii publicznej, środkom masowego przekazu i władzom problematyki osób niewidomych i niedowidzących. Zastanówcie się wspólnie jakie elementy naszej codzienności są ukłonem w stronę osób niewidomych – dźwiękowa sygnalizacja, nawierzchnie dotykowe, oznaczenia na banknotach, nazwy leków w alfabecie Braille’a… co jeszcze?

Dziś możecie powiedzieć dzieciom jak wspierać takie osoby „Najpierw pytaj czy możesz pomóc. Pomagaj gdy osoba niewidoma poprosi. Nie rozpraszaj psa przewodnika.” Niech ta dewiza zawsze towarzyszy Twoim dzieciakom, a więcej sposobów na pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym znajdziecie tutaj: https://pzn.org.pl/jak-pomoc-osobie-z-uszkodzonym-wzrokiem/

Sen, dieta, mruganie, ćwiczenia -korzystając z okazji przypomnij dzieciom jak ważne jest dbanie o wzrok w tym wizyty u okulisty oraz noszenie okularów korekcyjnych, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Światowy Dzień Mycia Rąk

Celem dzisiejszego święta jest edukacja na temat mycia rąk, które może odmienić świat na lepsze! Nie, to nie żart. Jak mówi Sanjay Wijesekera z UNICEF „Każdy z nas, każda matka, każde dziecko, każdy nauczyciel i każdy członek danej społeczności myjąc ręce wodą z mydłem może pomóc w budowie zdrowego społeczeństwa. Jeśli wiedziałbyś, jak uczynić świat lepszym, to z pewnością byś to zrobił. Okazuje się, że każdy z nas ma taką możliwość – po prostu trzeba myć ręce wodą, dodać mydło, spienić i spłukać czystą wodą.” Dlaczego to tak istotne? Ponieważ to właśnie na dłoniach przenosimy chorobotwórcze bakterie i drobnoustroje. Zatrucia, owsica, zakażenia rotawirusem czyli przykra codzienność żłobków, szkół i przedszkoli mogłaby zostać w znacznym stopniu ograniczona gdyby tylko pamiętać o zasadach higieny. Czyli myciu dłoni w ciepłej wodzie z mydłem przez około 40 sekund po każdym spacerze; zabawie na zewnątrz; wyjściu z toalety; przed jedzeniem; po jeździe komunikacją miejską;  kontakcie ze zwierzętami czy pieniędzmi.
Nooo, to jak już to wszystko wiecie bierzecie się za robienie plakatu. Taki własnoręcznie wykonany na pewno dotrze bardziej i zacznie znaczyć więcej niż te drukowane 🙂

16 października

Światowy Dzień Żywności

Ludzie na całym świecie głodują – to nasza smutna prawda. Głodują nie dlatego, że jedzenia jest mało, ale dlatego, że żywność jest źle dystrybułowana, a jej produkcję przejęły wielkie koncerny zabijając małych lokalnych rolników i wytwórców. Dziś podejmijcie jedno, ale długofalowe wyzwanie zadbajcie o to by w waszym domowym, żłobkowym czy przedszkolnym menu było jak najwięcej produktów sezonowych i lokalnych. Świeżą żywność jak najczęściej kupujcie na lokalnym targowisku unikając pośredników.

Światowy Dzień Chleba

Woda i mąka na zakwas i sól – tyle jest potrzebne by upiec pyszny chleb. Jednak przepisów jest dużo więcej, podobnie jak rodzajów pieczywa. Dziś możecie odwiedzić lokalną piekarnię, kupić świeże pieczywo i zrobić pyszne kanapki. Możecie też upiec chleb sami! Jeśli macie sprawdzone przepisy koniecznie je nam podeślijcie akademia@majkijezowskiej.com

17 października

Dzień mediacji

U dzieci pierwszą reakcją na sprzeczkę lub kłótnię jest foszek, płacz albo kuksaniec, ciągnięcie, pchnięcie, lub wyrywanie np. zabawki. Mediacja daje możliwość rozwiązania konfliktu w konstruktywny dla obu stron sporu sposób. Oto 3 nasze przykłady na to jak możecie to zrobić:

1. Jako mediator w konflikcie między dziećmi bądź przede wszystkim bezstronny, nie oceniaj, wysłuchaj każdego. Nie decyduj na podstawie fragmentu rzeczywistości czyli np widząc, że Jaś zabiera Frankowi samochodzik nakazujesz mu go oddać. Zatrzymaj się i zanurkuj w sytuacji.

2. Poprzez zadawanie pytań doprowadź do ujawnienia potrzeb i uczuć obu stron. Zadawaj jak najwięcej pytań otwartych. Parafrazuj czyli powtarzaj własnymi słowami, to co usłyszałeś w wypowiedziach dzieci (one wówczas mają szansę rowniez usłyszeć) 

3. Nie wskazuj rozwiązań, zachęcaj do ich szukania. Powiedz i daj dzieciom odczuć że są ważne. Możesz powiedzieć, że jakieś zachowanie nie jest ok, ale podkreśl, że Ty tak! Czyli np. Ty jesteś dla mnie ważny, natomiast jakieś (tu wstaw własny przykład) zachowanie, nie jest ok.

A jeśli chcesz zobaczyć jak można w pozytywny i w wspierający sposób, bo właśnie oparty na elementach mediacji – rozwiązywać i pomagać rozwiązywać konflikty powstające u dzieci. To zobacz nasz webianar JAK REAGOWAĆ NA KONFLIKT DZIECI

20 października – co mówi Twój Kreatywny Kalendarz:

Dzień Krajobrazu

Sfotografujcie, namalujcie, zróbcie kolaż swoich ulubionych krajobrazów. Albo…wybierzcie jeden ulubiony krajobraz, taki który np. mijacie idąc codziennie do domu i sfotografujcie jak zmienia się w zależności od pory dnia.

Europejski dzień seniora

Zaproście/odwiedźcie babcie lub  dziadka/ starszą osobę i zapytajcie o to jak jej było kiedy była dzieckiem jak wtedy wyobrażała sobie dojrzałość i jak jej jest jak jest seniorem.

21 października

Dzień bez skarpetek

By świętować wystarczy zdjąć buty, kapcie i skarpetki. Po co? By zapewnić zdrowie swoim stopom! Bo właśnie chodzenie na bosaka jest najzdrowsze. Zdejmijcie skarpetki, niech Wasze stopy poczują piasek, liście, kamienie, dywan, podłogę… Odważni na bosaka biegną na dwór mniej odważni korzystają z misek – mat sensorycznych wypełnionych różnymi rodzajami podłoża.  Bose spacery masują,  i rozciągną stopy co je wzmacnia i chroni przed kontuzjami. A jeśli macie w domu, w żłobku, w przedszkolu lub w szkole ścieżkę sensoryczna, to dzisiaj jest ten dzień w której warto na nią wskoczyć. A jeśli nie macie. To szybko możecie sami ją stworzyć z tego, co macie akurat w szufladach. Przyda się do tego miska i do niej możecie wrzucić – kamyki, fasolę, drobne małe kuleczki itp.  Do dzieła!

24 października

Światowy Dzień Origami

Origami to japońska sztuka składania papieru połączenie geometrii i plastyki, o której więcej dowicie się tutaj: http://www.origami.art.pl/kategoria/edukacja Znając już zasady zainspirowani tymi diagramaia http://www.origami.art.pl/kategoria/diagramy po prostu twórzcie!

Światowy dzień walki z otyłością

Aby doświadczyć czym jest i jak wpływa na organizm…załóżcie w 1/2/3 kilowe worki i wykonujcie w nich różne codziennie czynności, poczujcie jak to wpływa na Wasze samopoczucie i pracę serca… Omówcie zdrowe nawyki żywieniowe, dzięki którym ciału będzie lżej, łatwiej i przyjemniej! Jednym z nich jest regularne jedzenie, w tym drugich śniadań. O tych najzdrowszych i najpyszniejszych przeczytacie tutaj: https://akademiamajkijezowskiej.com/moc-autorytetu/pierwszorzedny-pomysl-na-drugie-sniadanie/

Międzynarodowe Święto Roweru

Rower to świetny wynalazek! Pomaga dotrzeć do celu, przejażdżki na nim są świetną zabawą, oszczędza środowisko i poprawia kondycje. Więc kto może rusza dziś na rower. Po za tym  stwórzcie obrazy i rzeźby rowerów korzystając z – pozostając w nurcie eko – z surowców wtórnych. Kartony, słomki, butelki, zakrętki idą w ruch!

A jeśli pracujecie ze starszymi dziećmi to polecamy Wam dzisiaj do śpiewania jedną z lepszych piosenek o rowerze. Tutaj w wersji orkiestry z roweru!!! Tak, tak, to warto nawet pokazać naszym starszym dzieciom na lekcji muzykiJ https://www.youtube.com/watch?v=LgNeikLhrMI

25 października Twój Kreatywny Kalendarz mówi, że to:

Dzień Kundelka

Potomkowie psów nierasowych lub przedstawicieli dwóch różnych ras mają dziś swoje święto! Z tej okazji możecie omówić zasady opieki nad psami. Macie też okazję przygotować „wykon” piosenki Kundel Bury zespołu Fasolki lub Puszek okruszk Natalii Kukulskiej. A pamiętacie piosenkę A ja mam psa Zespołu Gawęda? No to dzisiaj jest ten dzień, w którym albo możecie się cofnąć w czasie:), albo w którym odświeżycie sobie pamięć:). A na koncert zaprosić rodziców. Biletem wstępu niech będzie datek na schronisko.

26 października

Światowy dzień makaronu

Z makaronem można robić różne cuda. Tyle cudeniek ile rodzajów makaronu! Surowy można malować, nawlekać na nitkę i tworzyć biżuterię. Można sklejać go ze sobą, tworząc makaronowe ludziki. Więc dziś twórzcie!

28 października

Światowy Dzień dla Zszarganych Nerwów

Najlepszy na zszargane nerwy jest oddech, on wentyluje umysł i zatrzymuje na chwilę myśli. Dziś spróbujcie tak: weźcie wdech licząc do 3, następnie na 1 zatrzymajcie go w płucach i na 6 wypuść powietrze ustami (na 6 to znaczy licząc w myślach do sześciu wydychaj). Niech ta technika stanie się Waszym codziennym rytuałem, a Twoje nerwy będą mieć się o niebo lepiej!

Światowy Dzień Animacji

Na początek odkryjcie podwójne znaczenie tego słowa

  1. Animacja jest to zagospodarowanie czasu wolnego np. gościom hotelowym przebywającym na urlopie, gościom na urodzinach, na weselach, na festynach i tym podobnych imprezach społecznościowych.
  2. Animacja jest również techniką filmową polegającą na tworzeniu efektu ożywienia martwych kształtów, zdjęć, rysunków, wycinanek, kukiełek i przedstawienia ich w sposób ciągły. I dziś to właśnie ją świętujemy!

Z tej okazji możecie namalować/ narysować różne postacie, stwory, zwierzęta a następnie ożywić je poprzez wycięcie i np. naklejenie na patyczki (aby łatwiej nimi poruszać). Gdy jedna grupa będzie poruszać wyciętymi postaciami, nada im głos (podłoży swój) lub zaprezentuje za ich pośrednictwem pewną historię będzie animować czas grupie oglądającej. I wszystko gra! 🙂

31 października Twój Kreatywny Kalendarz mówi, że to jest:

Światowy Dzień Oszczędzania

To ważny dzień dla wszystkim małych i dużych przedsiębiorców. Niech w tym dniu zagości u Was bajka Mały Pablo i dwie świnki. Bez względu na wiek. W każdym wieku świadomość zbierania i oszczędzania jest ważna. W bajce jest mowa o pieniądzach. Ale oszczędzać można wszystko, co dla nas ważne. Wodę, energię, żywność…ej co jeszcze można oszczędzać. Jeśli pracujecie ze starszymi dziećmi to to jest dobre pytanie, które można im zadać. A bajkę możecie obrać TUTAJ!

To już wszystko co przygotowałyśmy dla Ciebie w Twoim Kreatywnym Kalendarzu Nauczyciela i Mamy. Poniżej możesz pobrać go do druku:

POBIERZ KREATYWNY KALENDARZ DO DRUKU TUTAJ W WERSJI JPG

POBIERZ KREATYWNY KALENDARZ DO DRUKU TUTAJ W WERSJI PDF

Jeśli nie masz pomysłu na świąteczne przedstawienie, lub nie chcesz po raz kolejny realizować tego samego scenariusza. Skorzystaj z NOWOŚCI Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej i kup w przedsprzedaży Pakiet Jasełka!

„Uwierz w święta” to nowoczesne jasełka w pakiecie

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top