akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333
OdporniMentalnie.pl to zestaw dla Ciebie!

Odporni Mentalnie – Instrukcja do gry

Odporni Mentalnie – Inspirowanie się czyjąś twórczością i działaniem to chyba najlepsza forma kreatywnej kradzieży. Powielanie schematów, dodając równolegle coś od siebie, dopasowując to do swoich wartości, przekonań i opinii, tworzy niesamowicie spójną całość, która przekazywana od osoby do osoby może zmienić wiele – począwszy na myśli, aż po zespół zachowań.

Jednym z Celi zestawu 4 gier Odporni Mentalnie.pl jest właśnie praca nad myślami, które powstają ze słów, a te przekształcają się w działanie. Umiejętne wykorzystanie emocji i wartości zakodowanych w nas sprawi, że jestestwo przybierze na mocy, kompetencje staną twardo na mentalnych nogach, a pewność siebie będzie zdrowo służyć. I to wszystko dzięki treningowi. A raczej zabawie. Właściwie to dzięki połączeniu tych dwóch rzeczy. Tak, to jest możliwe.

Usiądź wygodnie ze swoimi podopiecznymi, dziećmi, partnerem, młodzieżą, mamą, tatą i dziadkami i pozwól zabrać się w niesamowitą podróż w której przygody wzmacniają Ciebie i Twoje zdrowie. Baw się dobrze, trzymaj mocno, zaczynamy!

Odporni mentalnie - gra dla całej rodziny

Nasza dzisiejsza propozycja jest szczególnie adresowana do dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat.

Motyw przewodni tej wersji czyli Inspiracji nr 4 – „Ja i czekający na mnie występ-przedstawienie”.

Wybieramy część IV naszych wyjątkowych kart – TRENING MENTALNY. Wyciągamy tylko numery 3 (porażka) ,4 (satysfakcja), 8 (moi bliscy/przyjaciele), 12 (pewność siebie), 16 (cel), 17 (ciało), 19 (doskonałość), 22 (umysł), 23 (emocje), 25 (stres), 26 (odwaga), 58 (pamięć), 59 (słuchanie) i 1 (jak się czujesz?) (ostatnia karta należy do kompletu numer III). Ustawiamy je w kolejności 1,23,17,25,16,3,59,58,26,8,19,12,4,22 tak, aby całość tworzyła planszę. Kryształki, czyli piosnki którymi będziecie się poruszać, stawiamy na pierwszym polu – START! Dzień dobry, jak się czujesz?

Gdy staniesz na pierwszym rysunku, opowiadasz – Dzień dobry, ja przed występem czuję….

I zgodnie z prawdą, każdy gracz przechodzi to pole ubierając w słowa to, jakie ma odczucia przed zbliżającym się przedstawieniem. Następnie, klasycznie rzućcie kostką, a obszar w którym wyląduje wasz kryształek skrupulatnie przedstawcie. W ten sposób, twoi kompanie dowiedzą się jak radzić sobie z wewnętrzną tremą i niepokojem oraz nauczą się rozmawiać nawet o nieprzyjemnym odczuciu, które może okazać się zdradliwe.

A teraz mała podpowiedź – na karcie numer 23 (emocje) zatrzymaj się trochę dłużej. Opowiedz swoim maluchom lub starszym dzieciom o tym, że w przed, w trakcie i po przedstawieniu mogą pojawić się w nich różne emocje. Zapytaj co o tym myślą i co sądzą o emocjach które mogą wówczas wystąpić? Co one dla nich znaczą? Jak mogą im pomóc? Dzięki temu wzmocnisz poczucie pewności siebie u dzieci oraz zbudujesz w nich przekonanie: POTRAFIĘ!

Jeżeli jeszcze nie miałaś/nie miałeś okazji zapoznać się z resztą inspiracji to szczęśliwie odsyłam Cię do poprzedniego artykułu!

https://akademiamajkijezowskiej.com/aktualnosci/z-czym-to-sie-je-odpornimentapnie-pl-czyli-zestaw-4-gier-pelnych-emocji/

A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o naszym fantastycznym Zestawie 4 Gier, który na zawsze pozostanie Twoją ulubioną rozrywką i przyjemną pracą, to kliknij w obrazek poniżej!

https://odpornimentalnie.pl/

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top