akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną

Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną na lekcji? Webinar , z którego dowiesz się jak wprowadzić elementy pedagogiki tańca na swoich lekcjach, zajęciach.

W pracy nauczycielki napotykasz się ciągle na ROSNĄCE wymagania. Wymagania ze strony rodziców, wymagania ze strony środowiska. No masz pewnie też swoje własne wewnętrzne wymagania. My w stosunku do siebie – takie mamy.
Zajęcia mają być coraz ciekawsze, a Ty coraz bardziej innowacyjna.
Podczas webinaru poprowadzimy Cię za rękę krok po kroku po tajnikach tańca – jako metody dydaktycznej i odpowiemy na Wszystkie – NURTUJĄCE CIĘ pytania!

PLAN WEBINARU Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną na lekcji:

 • Taniec jako metoda dydaktyczna – co daje na lekcji i podczas zajęć
 • Z czym w praktyce jest największy problem!
 • ABC stosowania metody
 • Wasze pytania i nasze odpowiedzi

Tylko zapisane osoby dostaną dostęp do nagrania webinaru!!!

WEBINAR Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną, MOŻESZ G OBEJRZEĆ I ZDOBYĆ WIEDZĘ W NIM ZAWARTĄ. Webinar jest dostępny w naszym sklepie Akademii: https://sklep.majkijezowskiej.com/p/jak-wykorzystac-taniec-jako-metode-dydaktyczna-na-lekcji/

Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną

A tutaj możesz poczytać jak było na Webinarze Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną na lekcji (POST z FB na drugi dzień po webinarze):

UWAGA – to będzie długi post!
Czytasz do końca na własną odpowiedzialność.
😍💥💫Ach co to był wczoraj za wieczór!!!!
115 osób zapisanych na nasz webinar – Jak wykorzystać taniec jako metodę dydaktyczną za lekcji, zajęciach?
54 osób obecnych na Webinarze
1 nasza wtopa -4 osoby nie zmieściły się w pokoju webinarowym – PRZEPRASZAMY!
Jak wykorzystać metodę – tańca – na zajęciach lekcji –
Był taniec, była dopakowana merytoryka do granic czasowych możliwości – a nawet poza granicami czasu, były „skały tra la lały” i była zabawa łapkowa. Kto był ten wie!
No i jesteście mega debeściaki a poniżej mała zajawka dla tych, których z nami nie było – ŻAŁUJCIE!

Tutaj zarys Waszych komentarzy:
Jak wykorzystać metodę – tańca – na zajęciach lekcji – Wasze casy:

 • Pracuję z dziećmi w klasie 2 (kiedyś› miałam zajęcia od 1 klasy), ale takle z dziećmi w grupach mieszanych wiekowo- wszyscy z radością włączają się w  formy taneczne – np. w powitanie w formie tańca.
 • Moje pierwszaki tańczyły dzisiaj poloneza na pasowaniu, doskonale utrwaliliśmy liczenie do trzech hihi, było super
 • Ja  czasem daję się „wyżyć”” swoim dzieciom. Np. kiedy zostaje nam trochę czasu włączam  znaną… bardzo rytmiczną… piosenkę, najgłośniej jak się da i wtedy każdy tańczy i Śpiewa jak chce 🙂 Uśmiechy na twarzach dzieci bezcenne. A wcześniej ich uwaga jest bardziej skupiona na mnie i tylko wyczekują co dalej powiem lub będziemy robić :)”

⁉️⁉️Pytania o metodę/Wasze wnioski:

 • Nie korygować  nawet 2 laków?  Tylko pokazywać?
 • Ale dajecie Panie układy choreograficzne do piosenek – to jak to zrobić nie korygując?
 • Rozumiem. Myślę, że trzeba dać dzieciom możliwość swojego ruchu, ale spróbować dopasować go do całości! – Dokładnie o to chodzi. Ależ to dla nas wartość – te Twoje słowa!
 • Nauczyciel/animator  musi być w swojej koncepcji po prostu elastyczny!!! – Dla takich komentarzy Warto prowadzić darmowe webinaria – DZIĘKUJEMY!
 • Od dziś zapamiętam: nie ma złego ruchu.  Niby proste i oczywiste, ale trzeba, żeby ktoś to głośno powiedział  nam, dorosłym. – Łza w moim oku – jak to przeczytałam po raz drugi. I jakiś szept w sercu –„ ona jest już nasza” – DZIĘKUJĘ!
 • Czy dobrą metodą  jest nauka przez naśladownictwo?
 • Dziecko wycofane pozostawiamy tam gdzie chce być     w oczekiwaniu na jego gotowość?
 • Czy można uczyć poprzez naśladownictwo z filmu, Internetu itp. oczywiście z komentowaniem z nazywaniem ruchu, liczeniem? – Pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy, że dla dzieci może być trudnością – w przestrzeni koncentracji i relacji) jak prowadzi ktoś z nagrania i Ty przed nimi. Więc raz ok. Później już samaJ Ok?
 • W jaki sposób zapraszacie  do zabawy? –

Na to pytanie nie padła odpowiedź. Wysyłając do dziecka zapraszający uśmiech, bez ponaglania. Z pełną akceptacją tego, że nie tańczy. I co jakiś czas po prostu mówię jak jest „Co dzisiaj mówi Ci Twoje ciało, czy dzisiaj z nami potańczysz?” , „Jestem ciekawa jak się poruszasz i jak tańczysz – jak będziesz gotowa, będzie mi miło jak wtedy dołączysz”, Pamiętaj czekamy na Ciebie i dołącz do nas , jak Twoje ciało nie wytrzyma już stania w miejscu” i wszystko co bliskie tym konstrukcjomJ

 • Mówicie, żeby nie korygować  własnego ruchu dziecka. A jeśli chcą zrobić układ do piosenki?

Do tego pytania też nie padła odpowiedź:

To zrobią taki układ jak im wyjdzie. Pamiętajcie nie ma złego ruchu. To tylko nasze głowy zatruwają nam myśli informacją – to nie jest zgodne z choreografią. UWAGA – niezgodne z choreografią to nadal jest UKŁAD!:) I to układ najpiękniejszy na świecie. Bo ich własny.  I to właśnie brak korekty i strofowania i naprawiania kroków i ruchów wyzwala w dzieciach – i też nas – to co najlepsze – uwalnia nasze talenty i naszą całą moc. A w konsekwencji buduje w dzieciach przekonanie , że potrafią i mogą wyrażać się poprzez taniec, że MOGĄ TAŃCZYĆ!

⁉️⁉️Pytania o kurs?

 • Cieszę się, że moja szkoła umożliwia mi udział‚ w Waszym kursie. Już wkrótce (mam nadzieję) dołączę!  – Kasiu cieszymy się, że z nami będziesz i że tak szybko zareagowałaś na naszą propozycję. A Pani w sekretariacie z którą rozmawiałam jest CUDOWNA. Prześlij jej ode mnie pozdrowieniaJ
 • Niestety dla mnie w tym momencie zbyt drogo, szkoda – Nasz kurs będzie dostępny cały czas, więc zapraszamy korzystaj, jak środki finansowe Ci już na to pozwolą.
 • Czy taki kurs można zamówić dla placówki? – I nawet możecie kupić cały jeden pakiet „Moje kwalifikacje” i korzystać z niego wszyscy. Tylko wtedy wchodzicie do kursu na jeden logi – jednej osoby. I tylko ta osoba może przystąpić do egzaminu i dostać Zaświadczenie MEN. Oczywiście możecie też nie przystępować do egzaminu i korzystać jako placówka  z metody. Będzie to trochę uciążliwe, lecz tańsze i jak mamy wybrać opcję – nie korzystacie – a opcję – korzystacie z taką trudnością – to my wybieramy – korzystajcie. Bo wtedy Wasze dzieci będą miały piękniej, lepiej i będą uwalniały się ich talenty i rosło poczucie pewności siebie!

🏃‍♀️I przebieramy już nóżkami bo z częścią z Was widzimy się na kursie i będziemy pracowali w zamkniętej

JEŚLI widzisz i czujesz, że ten webinar może dać Ci inspirację wiedzę i siłę do sięgania po nowe to wpadaj do sklepu i KUPUJ!

Nauczycielu, Pedagogu, Instruktorze, Wychowawco!
Zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego Kursu Online Rytm i Melodia.
Tylko teraz w niższej, promocyjnej cenie!
Autorska metoda pedagogiki tańca kształtowana z uwagi na dziecięcą kreatywność, wrażliwość i chęć rozwoju, wzbogaci Twoje zajęcia i podniesie kwalifikacje!
Cały pakiet to aż 8 bloków dydaktycznych, 5 gotowych scenariuszy tanecznych, 5 modułów nauczania, nagrania audio, dodatkowe materiały i dużo więcej!
Zobacz jak wygląda nasz wyjątkowy Kurs, przeczytaj opinie i spełniaj marzenia!
KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top