Przed Wami Kreatywny Kalendarz na maj 2023! Uczniowie już powoli zaczynają odliczanie do wakacji. A może nie tylko uczniowie? Gdzie znajdziesz Kreatywny Kalendarz na maj 2023? >>> Kreatywny Kalendarz — maj 2023 <<< Powyżej umieszczamy…

Czyli powebinarowe refleksje i dodatkowych kilka słów o tym, jak budować Odporność Mentalną dzieci. OdporniMentalnie
Gry w szkole po raz pierwszy!
Wczoraj podczas webinaru czas nam ktoś ukradł , bo nawet nie wiem, kiedy minęło 1,5 godziny. Wiem, że w dobie szybkich informacji tak dług webinar będzie mało atrakcyjny. I wiesz co? Guzik mnie to obchodzi! Bo jeśli naprawdę chcesz coś zmienić, jeśli naprawdę chcesz budować siłę mentalną dzieci z którymi pracujesz, to masz w nosie ile trwa webinar. A wręcz im więcej w nim dostaniesz, tym lepiej. Czyli im dłużej trwa tym większa korzyść.
Podczas webinaru pojawiły się pytania i nowe pojęcia. Pytania prezentujemy poniżej i już podaję Ci na nie odpowiedź:
Czy gra OdporniMentalnie ( nad którą pracujemy, a na którą możesz się zapisać tutaj) nadaje się do pracy z dziećmi i młodzieżą z upośledzeniem umysłowym lekkim lub umiarkowanym?
Odpowiedź: tego jeszcze nie wiemy, ponieważ nie grałyśmy w nią z dziećmi z upośledzeniem. Najpierw musimy to przetestować. Chyba, że któraś z Was będzie pierwsza i da nam znać. A później damy Wam znać. Inaczej się nie da. Trzeba sprawdzić. I tyle 🙂
Gry w szkole po raz drugi!
Jak zapowiem dzieciom, że wchodzimy w świat gier – to może zadziała?
Odpowiedź: Tak kochana, gdy zapowiesz dzieciom, że przed Wami podróż w świat gier, i dodatkowo zaczniesz od zabawy – jakie znacie rodzaje gier? To dzieci się wkręcą i powinno ich to porwać.
To się może przydać – rodzaje gier:
- Planszowe
- Karciane
- Dydaktyczne – czyli specjalne narzędzia do edukacji – nasza taką będzieJ
- Miejskie
- Terenowe
- Losowe
- Logiczne
- Fabularne
- Strategiczne
- Zręcznościowe
- Symulacyjne
- Sportowe
- Bitewne
- Komputerowe – online
Niech dzieci same wymyślają jakie są rodzaje gier. Ty miej w gotowości kartki z tymi wszystkimi nazwami. Jedna nazwa na jednej kartce. Mówisz im tylko ile Ty masz rodzaje gier – czyli liczbę. I jak już powiedzą dość, to im dodajesz te nazwy, których im brakuje i prosisz aby spróbowali zrobić opis do tych pozostałych gier.

Jak zaciekawić dzieci grą? czyli gry w szkole po raz czwarty!
Odpowiedź: Cudownie sprawdzają się wszelkiego rodzaju opowieści, historie. Zarówno te stworzone i wymyślone, jak i te z życia wzięte. Przypomnij sobie jakąś ciekawą, zabawną lub smutną historię związaną z graniem w grę albo też po prostu takiej poszukaj lub wymyśl. Taka historia musi posiadać bohatera. Ten bohater musi mieć przygodę. No i musi z niej wypływać jakiś morał. Opowieści mają tą cudowną cechę, że zarażają i zaciekawiają. Więc do dzieła i dawaj znać jak Ci poszło 🙂
Na chwilę przerwij czytanie i zobacz, jak możesz stawać się jeszcze bardziej świadomym rodzicem w dodatku oszczędzając trochę pieniędzy:)
Jakie gry dla 3-4 latka?
Odpowiedź: W jakie konkretnie grać gry i jak je dostosowywać do tematów i zajęć powiemy w kolejnym webinarze. Bo w tym fizycznie się to już nie zmieściło. Natomiast na szybko mogę Wam podpowiedzieć, że cudowną grą dla takich maluchów – grą rozwijającą mowę i wyobraźnię jest gra STORY CUBES – czyli kości opowieści. To kości na których bokach widnieją rysunki – na każdym boku inny rysunek. Rzucamy kośćmi i naszym zadaniem jest ułożyć opowieść do wyrzuconych kości – a raczej wyrzuconych obrazów. Są kości o różnej tematyce obrazków np. Sport. W pakowaniu mamy 3 kości lub 9 kości. Z tak małymi dziećmi zaczynamy od 3 kości i to my n początku układamy historię. Jeśli dzieci znają jakieś czytane – lub oglądane bajki to w narracji opowieści można posłużyć się np. postacią z jakiejś bajki, które zna dziecko. To tak na początek, aby było m łatwiej zacząć grać w grę.
Gry w szkole po raz trzeci!
Podczas webinaru pojawiły się pojęcia GRYALIAZACJA, CYKL KOLBA, DOPMINA, OKSYTOCYNA, EDNORFINY. Rozprawmy się z nimi. I tak:
GRYWALIZACJA to jak podaje Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Grywalizacja to „(lub gamifikacja, od ang. gamification) – wykorzystywanie schematów i mechanizmów znanych z gier poza kontekstem gier, zwłaszcza w różnych działaniach grupowych, w celu zwiększenia zaangażowania osób wykonujących określone zadania.”
CYKL KOLBA jest to cykl którym pracujemy w pracy trenerskiej i wykorzystujemy go w pracy edukacyjnej. Bazuje na 4 płaszczyznach – DOŚWIADCZENIE, REFLEKSJA, WIEDZA, ZASTOSOWANIE
I prowadzimy np. grę w oparciu o te cztery elementy. Jak? Pokarzemy Ci w kolejnym webinarze z serii Odporni Mentalnie, na który zapiszesz się TUTAJ A jak cykl kolba wpływa na mózg mówimy o tym w III części webinaru „Jak uczy się mały i większy mózg”

A już teraz przedstawiamy Ci nasze spełnione marzenie!
Jedyny taki produkt na polskim rynku – zestaw gier o treningu mentalnym OdporniMentalnie.pl!
Pakiet zawiera 2 częściowy zestaw kart (2×65) z autorskimi rysunkami emocji oraz hasłami i instrukcją do pracy z uczuciem, ogromną planszę, pionki diamenciki, kostki, zakrywajki i wiele innych!
Pracuj poprzez zabawę, wzmocnij mentalność swoją, dziecka lub podopiecznych w każdym wieku!Wykorzystaj wspólnie spędzony czas do niezwykle rozwojowej gry o absolutnie awangardowym charakterze. Buduj relacje i integracje w każdej grupie oraz wzmocnij indywidualną samoświadomość. Wystarczy, że klikniesz w zdjęcie poniżej, a dowiesz się jeszcze więcej i otrzymasz szansę zakupu produktu w przedsprzedaży!


This Post Has 0 Comments