akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

 

Dlaczego w życiu dziecka ważna jest pasja?

Tyle się wokół mówi o pasji. Że pasja zmienia wszystko. Że coś tam magicznego daje.
Jak to jest naprawdę? Czy włożony wysiłek w pasję dziecka będzie wysiłkiem efektywnym?

Czytajcie:

Pasja jest uczuciem! Tak, tak. To Pasja sprawia, że czujemy żar i działamy z ogromną intensywnością. Działamy z taką wewnętrzną siłą.
Pasja daje nam napęd – doładowanie energii, która jest niezbędna do pokonywania trudności i wyzwań.
Pasja daje nam Cel i Siłę do jego realizacji!
Pasja uruchamia w nas namiętności, ale nie chodzi tylko o to, aby szukać tylko jednej życiowej pasji.
Chodzi o Działanie z pasją w życiu!!!

Pasja to entuzjazm

Działanie z pasją w życiu uczy jak wykorzystać entuzjazm aby tworzyć możliwości do spełniania się.

Problem z oczekiwaniem na jedną pasję, taką pasję, która nas porwie i zmieni nasze życie, jest jak czekanie na chwilę, w której zaczniemy żyć.   Jest  czekaniem na chwilę, w której mocno i realnie się zaangażuję.

Pasja zachęca  nas do łączenia się ze sobą – do poznawania się nawzajem, a to z kolei pomaga nam tworzyć cudowne społeczności czy miejsca pracy. Tworzy cudowne relacje, a to tworzy Wielkie rzeczy i dzieła. Niech przykładem będzie profesor Religa, który dzięki swojej pasji stworzył cudowny zespół i zmienił świat transplantologii !!!!!

Pasja buduje naszą osobowość i daje nam wsparcie, abyśmy mogli realizować NASZE MARZENIA!

Znajdź mentora dla swojej pasji

Znajdź kogoś, kto jest na pozycji, kogoś kim chciałbyś być w przyszłości. I zobacz jak działa z pasją. Niech ta osoba będzie Twoim mentorem.

Pasja zachęca nas do ruchu i do zmiany! Pasja ma też błogosławione działanie na nasze najbliższe otoczenie i naszych bliskich. Zaraża ich także naszą energią i namiętnością!!! I pokazuje, że niemożliwe nie istnieje kiedy realizacje naszych celów wykraczają poza nasze plany i ambicje.

Pasja nie jest stałą rzeczą i ulega zmianie, tak jak zmianie podlega nasze życie.

Lecz pasja w naszym życiu stale podpala nas do działania i nie musi być jedna, może być ich więcej. Możecie też mieć dzięki niej ŻYCIE Z PASJĄ ! wystarczy zaangażować się w to co mam dzisiaj, spotykać się z ludźmi. Łap okazje i odkrywaj nowe możliwości, zacznij korzystać z różnych nowych możliwości.

Nie ważne czy:

  • Masz pasję

  • Pracujesz z pasją

  • Masz trudny związek

  • Masz nudną –zwykłą pracę

Masz dzisiaj w sobie moc by zmienić środowisko i energię wokół siebie. Tylko jest szansa, że się jej boisz i ten strach każe Ci czekać, aż się coś wydarzy, aż znajdziesz pasję i coś się zmieni.

Nie czekaj.

Zacznij działać z pasją już dzisiaj. Pozwól niech działanie z pasją uruchomi pozytywną lawinę zmiany w Twoim życiu.

Pasja to zaangażowanie

Pasja to piękna rzecz. To emocja, którą odczuwamy całym sobą, emocja która promieniuje z naszego serca. Pasja jest ważna, bardzo ważna bo sprawia, że czujemy że warto żyć , daje nam napęd i energię do działania, do pokonywania trudności i stawiania czoła wyzwaniom. Pasja daje nam cel i energię do jego realizacji.

Doświadczenie robienia rzeczy z pasją pozwoli nauczyć się w przyszłości – w dorosłym życiu jak się angażować i jak stosować ten entuzjazm do tworzenia możliwości do spełniania się w jakimś działaniu.

Pasję znajduje się poprzez robienie – doświadczanie i kontakt ze sobą „jakie to dla mnie jest”.

Pasja to energia i radość odczuwana z wykonywania danej czynności.

Pasja to połączenie = Naszej emocji + Czynności (Działanie).

Zobacz jak wygląda Pasja – Działanie z Pasją w wykonaniu Gangu Majki J, czyli całego zespołu akademii i dzieci z Zaczarowanych wakacji:

To odczucie zaangażowania i motywacji, aby robić więcej i częściej. Gdy się w to zatopimy, to nie czujemy ani głodu ani zmęczenia.

Jak znaleźć pasję?

  1. Co mnie napędza?
  2. Co karmi moją duszę?
  3. Co ładuje moje akumulatory?
  4. Co – jak to robię – sprawia mi taką czystą radość?

I oczywiście jak jesteśmy przemęczeni i niewyspani  i nasze dzieci też – to tutaj może paść odpowiedź – że moje akumulatory ładuje sen i odpoczynek.

Esencją pasji jest zawsze fakt zaangażowania energii w tę czynność dla samej przyjemności jej robienia z wewnętrznej chęci i potrzeby.

O pasji do tańca opowie Wam dzisiaj tancerka, choreografka, jurorka programu telewizyjnego Got To Dance- Anna 'YouYa’ Jujka

Warto wspierać dziecięce pasje!

Zobacz jak możesz wspierać jeszcze lepiej swoje dziecko w jego pasji!

Dowiedz się jak budować jego Skrzydła! Kliknij w zdjęcie!

Nauczycielu, Pedagogu, Instruktorze, Wychowawco!
Zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego Kursu Online Rytm i Melodia.
Tylko teraz w niższej, promocyjnej cenie!
Autorska metoda pedagogiki tańca kształtowana z uwagi na dziecięcą kreatywność, wrażliwość i chęć rozwoju, wzbogaci Twoje zajęcia i podniesie kwalifikacje!
Cały pakiet to aż 8 bloków dydaktycznych, 5 gotowych scenariuszy tanecznych, 5 modułów nauczania, nagrania audio, dodatkowe materiały i dużo więcej!
Zobacz jak wygląda nasz wyjątkowy Kurs, przeczytaj opinie i spełniaj marzenia!
KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top