trening mentalny dzieci

Czym jest trening mentalny dzieci?

„Umysł widzi tę sytuację tak dokładnie, że komórki nerwowe reagują tak, jakby to się wszystko działo fizycznie. Niematerialna myśl wpływa na materialne ciało.”
Jakub. B. Bączek

Trening mentalny dzieci (a także dorosłych) to proces, relacja i strategia oddziaływania na nasz umysł za pomocą sprawdzonych metod i narzędzi. To połączenie przestrzeni i korzystanie z dobrodziejstw:  socjologii, endokrynologii, filozofii, psychologii, fizjologii, mindfulness.

Jak się za niego zabrać?

Zdarza Ci się czasem, że wchodzisz do pokoju i masz nieodpartą potrzebę przestawienia fotela czy komody? I chociaż wczoraj takie ustawienie mebli Ci pasowało, to dzisiaj, z jakiegoś powodu totalnie Ci przeszkadza, a bałagan – aż atakuje… Czasem zdarza Ci się odczuwać potrzebę przemalowania ścian bo wydają się lub wręcz są – brudne? A może  zdarza Ci się układać stare rzeczy na nowych półkach i regałach lub zdarza  Ci się układać nowe rzeczy na starych, odrestaurowanych meblach. Jeśli tak…

Wiesz zatem na jakiej zasadzie działa trening mentalny dzieci!

To takie sprzątanie w myślach, układanie myśli w odpowiedniej kolejności. Malowanie na nowo. Dobieranie kolorów i ustawianie myśli tak, aby było nam lepiej i aby nam pomagały. Aranżowanie wszystkiego tak aby nasze myśli i nasze ciała komunikowały się ze sobą, współgrały i uwalniały schowany potencjał. Po co? Bo nasze myśli czasem nam przeszkadzają.

Poznałeś nowy sposób działania w jakiejś codziennej sytuacji i zastanawiasz się jak go wprowadzić na stałe, jak go zakotwiczyć? Trening mentalny właśnie Ci w tym pomoże. Czasem wystarczy zmienić tylko słowa, którymi nazywamy to – co robimy. I za chwilę zmieniamy już właśnie to, co robimy.  Zobacz jak za chwilę zmieni Ci się postawa gdy tylko inaczej niż do tej pory, coś nazwiesz.  Gotowy? Gotowa?

„Stres to mój przyjaciel . Podczas trudnej sytuacji, takiej która mnie mega stresuje już nie jestem sam, jest ze mną mój stres. Jest tam ze mną po to, aby mi pomóc. Jest moim przyjacielem.”

Powtórz to sobie powoli trzy razy w myślach. I jak tam Twoje nastawienie do stresu i sytuacji stresujących?. Uległo minimalnej zmianie?

trening mentalny dzieci

Trening mentalny buduje Twoją siłę i sprawność

Trening mentalny pomaga nam przyjrzeć się myślom i połączyć je z naszym ciałem.  A czasem odwrotnie – przyjrzeć się ciału i połączyć je z myślami.  Trening mentalny to budowanie swojej sprawności i siły psychicznej.

Trening mentalny podnosi jakość naszego życia. Wydobywa nasz potencjał, dodaje siły i uodparnia nas na niepowodzenia oraz wspiera w realizacji marzeń i wzmacnia poczucie własnej wartości. To z jego pomocą jaśniej określamy nasze cele i brniemy do przodu nie bacząc na komplikacje. To dzięki sile mięśni mózgu potrafimy działać mimo trudności. I równocześnie czując, że jest trudno idziemy przed siebie

Sportowcy, którzy korzystali lub korzystają z efektów treningu mentalnego i dzięki niemu zwiększyli swoją efektywność i osiągnięcia sportowe to: reprezentacja polskich siatkarzy, Małgorzata Glinka, Katarzyna Furmanek,  Adam Małysz, Mariusz Wiktorowicz,  Krzysztof Igła Ignaczak, Roger Bannister, Billy Mills,  Piotr Bętkowski, Olga Chmielewska, Bogumił Głuszkowski, Marcin Kamiński, Tomasz Kryk, Natalia Madaj, , Ewelina Matuła, Anna Mądrzak, Monika Sadowy-Naumienia, Anna Witczak oraz mistrz nad mistrzami Michael Phelps!

OdporniMentalnie.pl czyli trening mentalny w formie gry

Dziś i Ty masz okazję przystąpić do Treningu Mentalnego korzystając z naszego narzędzia dydaktycznego jakim jest /zestaw 4 gier OdpowniMentalnie.pl To jedyny taki ZESTAW na polskim rynku, który posłuży Twoim dzieciom do budowania ich siły mentalnej i odporności psychicznej.

trening mentalny dzieci


Zobacz również jak pracujemy z rytuałami – jedno z narzędzi treningu mentalnego. Przed Tobą nasz rytuał budowanie siły wewnętrznej przed występem Musicalowym „Na skrzydłach pasji” Podczas Zaczarowanych wakacji 2018

Więcej o Zaczarowanych Wakacjach dowiesz się tutaj: https://akademiamajkijezowskiej.com/zaczarowane-wakacje/

Jeśli jesteś ciekaw jak jeszcze możesz wspierać swoje dziecko lub swoich uczniów  w rozwoju zajrzyj sprawdź nasze webinary

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *