akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Dzień Praw Dziecka

Bo dzieci mają prawa!

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Od listopada 2014 r. w polskim kalendarzu jest dzień, podczas którego głośniej niż zwykle powinno się mówić, że dzieci mają swoje prawa, przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

A nam się marzy, aby głos dzieci brzmiał cały czas. Aby cały czas był ważny, respektowany i szanowany. Aby dzięki temu głosowi, dzieci mogły się rozwijać, rosnąć, uruchamiać swój potencjał i budować dzięki temu swoją wspaniałą dorosłość! Ta idea zapoczątkowała cały Tydzień Praw Dziecka.

Tydzień Praw Dziecka

To cudowna idea, to piękny czas i wspaniali ludzie, którzy angażują się w obchody tego święta dzieci.

W tym roku stolica praw dziecka w Polsce została Piła. W niej od poniedziałku, aż do niedzieli odbywać się będą warsztaty, spotkania i  rozmowy o prawach dziecka.

A gdzie jest serce do dzieci, gdzie są ważne sprawy dla dzieci tam jesteśmy i My – Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej. W osobie Majka Jeżowska, której ponadczasowa twórczość głosi PRAWA DZIECKA od zawsze! I głosi wszędzie!!!!

W każdej piosence jest połączenie serca, miłości, szacunku i uważności dla dzieci. W każdej piosence Dzień Praw Dziecka jest każdego dnia. W każdej nucie, w każdym słowie i w każdym spotkaniu z dziećmiJ

Na konferencji w Pile były też ważne rozmowy z Dorotą Zawadzką i Markiem Michalakiem.

I było to, co dzieci lubią najbardziej czyli taniec, śpiew, radość i zabawa w akompaniamencie piosenek, które niosą jak rzeka swoim przesłaniem PRAWA DZIECKA!!!!

„Bo wszystkie dzieci nasze są…na serca dnie mają swój dom…uchyl im serce jak drzwi…”

Kampania UNICEF z Okazji Dnia Praw Dziecka

Z okazji dnia dziecka UNICEF na swoim kanale YouTube opublikował spot na którym przedstawia ważne elementy związane z życiem dzieci w globalnej wiosce.

„…Moje zdanie się liczy

Jestem wysłuchana i zrozumiana

Świat mnie usłyszy

Usłyszy moje przesłanie

Mogę wyrazić swoje zdanie

Mogę pokazać, że jestem ważna

Że czuję się bezpiecznie…”

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top