Co zabrać na wakacje - lista

Co zabrać na wakacje – lista. Jeśli Twoje dziecko jedzie na obóz, kolonie lub wakacje z rodziną to głowę daję, że pakowanie zostaje na Twojej głowie!

I jeśli tak jest, to zapraszamy Cię do tego, abyś w tym roku zrobiła inaczej. W tym roku pozwól swojemu dziecku spakować się samodzielnie!

I już słyszę jak krzyczysz:

„O matko, ona/on się przecież sam nie spakuje. Połowy rzeczy zapomni  i  będę miała dodatkową robotę”

Spokojnie. Powoli. Nic takiego się nie wydarzy. Już Ci piszemy jak to technicznie wykonać.

Mój 7 letni Kubuś od dwóch lat pakuje się sam na wyjazdy. Naprawdę. I nie dlatego że jest jakiś nadprzyrodzenie genialny. Tylko dlatego, że ja mu pokazałam jak się pakować, pozwoliłam mu się samemu spakować i po jego samodzielnym spakowaniu zawsze razem z nim jeszcze raz sprawdzam wraz z listą – czy ma wszystko czego potrzebuje.

Ty tez możesz tak zrobić. Jeśli Twoje dziecko czyta już samodzielnie to postępujesz zgodnie z instrukcją:

  1. Drukujesz naszą przykładową listę  (znajdziesz ją poniżej w zdjęciu)
  2. Sprawdzasz, czy znajduje się na niej to, co na Wasz/Jego/Jej wyjazd jest niezbędne.
  3. Dopisujesz do listy to, czego brakuje.
  4. Dajesz dziecku listę do ręki i prosisz, aby przygotowało te rzeczy z listy na podłodze – na łóżku w pokoju.
  5. Prosisz dziecko, aby dało Ci znać kiedy już to zrobi
  6. Jak już dziecko dało Ci znać, wtedy idziesz z nim do pokoju i sprawdzasz czy dziecko przygotowało wszystkie rzeczy z tej listy. Sprawdzasz – czyli Ty jesteś obok jak dziecko samo sprawdza i czyta na głos kolejne rzeczy.
  7. Uzupełniacie braki.
  8. Omawiacie dlaczego poszczególne rzeczy są potrzebne i dlaczego taka ilość.
  9. Dziecko – przy Twojej obecności – pakuje te rzeczy do torby/walizki.

Tak, tak… a teraz słyszę jak mówisz:

„Ale to będzie trwało wieki! Szybciej będzie, jak ja sama go/ją spakuję”

I tak, masz rację. Szybciej będzie jak sama spakujesz dziecko. Jednak wtedy dziecko nigdy nie nauczy się pakować samo i nigdy nie będzie tego zwyczajnie robić. I jak Ci się kiedyś znudzi lub się wkurzysz, i zbuntujesz i w końcu zrezygnujesz z jego/jej pakowania w np. w jedenastej wiośnie Twojego dziecka. To ono nie będzie miało ani wiedzy, ani umiejętności ani nawyku pakowania się. I wtedy wszystkie zarzuty kierowane przez Ciebie do dziecka możesz skierować do siebie samej. Bo to nie wina dziecka że nie umie i nie robi. Tylko Twoja.

Więc aby uniknąć w przyszłości takiej sytuacji podsyłamy pomoc i prosimy:

„Pozwól spakować się samodzielnie Twojemu dziecku na Wakacje”

Kliknij tutaj i pobierz naszą przykładową listę do pakowania

A gdybyś chciała aby Twoje dziecko zanurzyło się w najlepszych, samodzielnych wakacjach to zobacz jak wyglądają nasze Zaczarowane Wakacje z Majką Jeżowską

Tak wyglądają nasze Zaczarowane Wakacje

A gdy Twoje dziecko będzie już wypoczywać Ty koniecznie odwiedź sklep Majki Jeżowskiej https://sklep.majkijezowskiej.com/

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *