odporni mentalnie

Czyli Relacja z Inspiracji jak Kaczka grała w grę Odporni Mentalnie z Majką Jeżowską

OdporniMentalnie.pl to zestaw 4 Gier nadających się do pracy i zabawy w każdej grupie, niezależnie od wieku, płci, zawodu czy statutu. A szereg inspiracji, którymi Was darzymy sprawia, że wszystko staje się bardziej jasne, ciekawe i… rozrywkowe!

Ostatni Facebookowy LIVE zgromadził sporą liczbę odbiorców, co tylko utwierdza Nas w przekonaniu, że chcecie wiedzieć więcej o tym wyjątkowym produkcie. A może jesteście już w posiadaniu i potrzebujecie dodatkowej opcji korzystania?
Dzięki wirtualnemu spotkaniu inspiracje płynęły zewsząd. Były piękne przesłania Kaczki, mądrości Majeczki i Wasze komentarze, które sprawiały że My się uśmiechałyśmy, bo widziałyśmy że świadomość i odporność mentalna rosną w siłę!

Na Majkowym streamie grałyśmy w jedną z naszych ulubionych inspiracji – “Para nie do pary”. Tytuł oczywiście zasugerowany piosenką M.Jeżowskiej o tej samej nazwie. Talie kart z części 3 i części 4 rozłożyłyśmy na stole, mieszając ze sobą poszczególne elementy do góry nogami. Uprzednio pozbyłyśmy się z zestawu czwartego karty nr 1 “Ja jestem”, a z zestawu trzeciego kart: 1 “Dzień dobry, jak się czujesz?”, 7 “Jak się czują Twoje ręce”, 12 “Jak się czuje Twoja głowa”, 24 “Pole zatrzymania – oddech w ruch”, 38 “Pole zatrzymania – ciało w ruch”, 45 “Jak się czuje Twoje serce?”, 51 “Jak się czują Twoje nogi?”, 57 “Pole zatrzymania – głos w ruch”, 65 “Jak się czuje Twój brzuch?”. Pozostałe blankieciki, te porozkładane, stanowiły podstawę rozgrywki.

Gotowi? Do startu! START! Czyli instrukcja do gry Odporni Mentalnie

Cała mentalna zabawa polega na losowaniu dwóch – spośród wszystkich rozłożonych – kart i znalezieniu między nimi połączenia. Po przez “połącznie” rozumiemy wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Może to być sytuacja, osoba, obraz, kolor, kształt.

Majka w rundzie I wylosowała dwa – jak sądziła z początku – zaprzeczenia, czyli “Marzenia” oraz “Pogardę”. Niedługo potem nasunęła Jej się sytuacja w której, w głowie i sercu dziecka pojawia się marzenie, na przykład “chcę tańczyć”, natomiast dla rodzica jest to tak płytkie i małe, że odrzuca to marzenie i traktuje je z pogardą. Opowiadaniu towarzyszyła anegdota z życia i omawianie na przykładach. Co najważniejsze – już przy pierwszym losowaniu uczestnicy streamu włączyli się do rozmowy mówiąc o swoich przeżyciach.

Zaś pierwsze karty Kaczki to “Rywalizacja” i “Gniew”. Emocje, nastroje bardzo podobne w natężeniu emocjonalnym i niewątpliwe łączące się ze sobą. Rozmowa od razu zeszła na występowanie tych czynników na polu zawodowym w branży muzycznej. Majka pięknie wyjaśniła pojęcie rywalizacji ukazując je w różnoraki sposób i z wielu perspektyw. Beata przytoczyła rywalizację w obrębie zetknięcia się dwóch ogromnych chęci u mniejszych dzieci, gdzie gniew występuje bardzo szybko i energetyzująco rozpala całą atmosferę.

Pełna rozgrywka trwała u Nas ponad godzinę! A znalezione połączenia pomogły w omawianiu emocji – tych pięknych i tych trudnych. Zapraszamy Cię już teraz do obejrzenia całej partii. Warto doświadczyć na własnych emocjach i przekonaniach!

Wyjątkowy zestaw 4 Gier OdporniMentalnie.pl znajdziesz na naszej stronie internetowej, wystarczy, że klikniesz w obrazek poniżej, a dowiesz się czym jeszcze jest nasz produkt i jak wiele może Ci zapewnić.
W grę, a raczej w zestaw gier możesz grać na 20 różnych sposobów. Wszystkie te sposoby znajdziesz w książce Twoja Książka Mocy, która jest 129 książką Instrukcją. Zobacz też inne inspiracje na naszym kanale na Youtubie.

odporni mentalnie
Avatar

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *