akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

W dzisiejszej Przerwie na Kaczkę i Kropka parę newsów, pewna tajemnica, wydarzenia i darmowe informacje o kolejnym darmowym webinarze. Ale od samego początku. Kto woli pooglądać i posłuchać naszego kwakania, ten skroluje na sam dół tego artykułu, ponieważ tam znajduje się film z Przerwy na Kaczka i Kropka #16. Chcecie być na żywo i zadać nam pytanie? Nie ma sprawy! Widzimy się w każdy poniedziałek o 14:00 na naszym kanale youtube, facebook i IG. Klikając w wymienione Social Media polub naszą stronę i subskrybuj nasz kanał !

Zaczynamy od…

Kacze News- Darmowy webinar- Przeczytaj koniecznie zanim przejdziesz do części, ,, Sprawdzian na dzień dobry”

Trudności emocjonalne dzieci po powrocie do szkoły w czasie pandemii. Merytoryczna wiedza, konkretna pomoc i wskazówki jak pomóc dzieciom szkolnym i przedszkolnym odnaleźć się w środowisku szkolnym po prawie rocznej izolacji w domu.

Prowadzące webinar są Beata Kaczor– dyrektorka ODN im. Majki Jeżowskiej, współwłaścicielka Akademii Edukacji i Rozwoju im. Majki Jeżowskiej, trener mentalny istny freak pedagogiki, treningu mentalnego. Oprócz naszej Kaczki na webinarze (wtorek) 18.05 o 20:20 będzie również Agata Świętoń– wokalistka, logopeda, autorka płyta ,,Muzyczne rozmowy o emocjach” i ,, Emocje”.

Czego się dowiedzie na naszym webinarze?

 1. Czy istnieje podział na dobre i złe emocje?
 2. Czy możemy podzielić muzykę na dobrą i złą?
 3. Skąd takie pomysł na słowa, które możecie
 4. Strach, smutek i złość?
 5. Jak muzyka może pomóc dzieciom w powrocie do szkoły?

Płyta Agaty Świętoń będzie dostępna w sprzedaży w naszym sklepie. Jeśli natomiast nie możecie się doczekać jak brzmią piosenki Agaty- kliknijcie tutaj

Zapisz się TERAZ! Nie przegap darmowy webinar.

Dla kogo ten webinar?

 • Pedagogów
 • Nauczycieli wczesnoszkolnych
 • Nauczycieli klas 1-3
 • Rodziców
 • Wychowawców
 • Wszystkich, którzy wiedzą, że na naszych webinarach dostajecie ogrom i tonę informacji, materiałów i praktycznych wskazówek jak pomóc dzieciom po powrocie do szkoły.

Ostatnie sztuki w magazynie!

Kochani po ostatnim webinarze: Jak sobie radzić ze stresem dziecka? Wykupiłyście prawie wszystkie nasze gry, odporni mentalnie! Wooow!!! Tego się nie spodziewaliśmy. Jeśli chcesz zamówić ostatnie sztuki naszej gry, kliknij poniżej przycisk.

Na stronie Odporni Menatlnie strony, gdzie możesz doczytać więcej na temat naszej gry.  Jeśli natomiast przegapiłeś webinar: Jak sobie radzić ze stresem dziecka? Kliknij w opis i koniecznie zobacz nasz webinar.

Robimy dodruk, gry ponieważ prawie cały nakład 500 sztuk został już sprzedany.

Co zawiera nasz zestaw gier?

 • 2 plansze
 • 2 zestawy kart z ,, emocji i uczuć” i ,, treningu mentalnego”
 • Szkolenie – ,, Emocje i uczucia”
 • Szkolenie- ,, trening mentalny”
 • Ponad 21 różnych inspiracji czyli 5,57 minut nagrań
 • Kursoprzewodnik
 • Ściągi dla rodziców ,, Jak prawidłowo komunikować do dzieci?”
 • Karty pracy z poszczególnymi emocjami.

Sprawdzian na dzień dobry– czy nauczyciele powariowali, czy to dobry pomysł?

Dzieci wracają do szkoły i Kaczka na różnych formach dla nauczycieli i rodziców przeczytała i dowiedziała się o paru różnych skrajnych emocjach towarzyszących opiekunom jak i dzieciom podczas powrotu do szkoły.

Reakcje są różne od nastawienia: ,, bezsensu, że dzieci wracają”, po reakcje z dużą dawką strachu z nastawieniem, że wówczas wszyscy poumieramy, po głosy, że jak wracamy teraz do szkoły to musi być porządek i powaga i w związku z tym musi być sprawdzian czy kartkówka na ,,dzień dobry”. Są również szkoły, których dzieci nie zdecydowały się wrócić do szkoły, gdzie dzieci i rodzice się zbuntowały i po wypełnieniu ankiety

Czy to dobrze, że dzieci nie będą wracać do szkoły?

Przecież można uznać, że to całe zamieszanie tuż przed wakacjami nikomu nie jest potrzebne i w sumie na te 6-7 tygodni mogą zdalnie, w domu, uczyć się jak wcześnie.

Otóż kochani NIE ! Każde najmniejsze nawet wyrwanie dziecka z izolacji, z zdalnego nauczania, gdzie przez 8 godzin wegetowały przed monitorem jest DOBRE! Nawet jakby to miałoby być na 1 tygodniowy dzieci do szkoły, to ten powrót nawet na najkrótszą ilość godzin do szkoły jest niezwykle istotny i ważny.

Izolacja przyniosła bardzo duże szkody dla nauczycieli i dzieci. Jakiekolwiek odwrócenie tej sytuacji, czyli spotkanie fizyczne, przynosi ogromne korzyści. Spotkanie offline powoduje, że nasz mózg wytwarza dopaminę, endorfinę.

Sprawdzamy wiedzę i dzieci nie dlatego aby je przyłapać. Można przecież zrobić próbę sprawdzianu, a na następnej lekcji piszą co z tego zapamiętali. Puszki Pandory pod tytułem, że same oceny są bez sensu, a według nas jest to bez sensu, to przecież istotą jest, aby wiedza została z naszymi dziećmi. Oczywiście, że dzieci potrzebują powtórek i zanurzenie się w wiedzę merytoryczną. Równolegle można powrócić do szkół nie powodując ogromnego stresu dzieci. Ważne, aby zanurzyć się w relację i nauczyć się na nowo relację. Dzieci po tak dużej izolacji nie wiedzą co robi się w sytuacji jeden na jeden.

Sprawdzian stop- czyli co rekomendujemy

 • Rozmowy na temat jak im jest teraz po pandemii – otwarcie kręgu
 • Budowanie relacji
 • Podsumowanie przerobionego materiału

Nie wyobrażamy sobie dziecko, które idzie do szkoły zaczynając od sprawdzianu. Jeśli wiemy, że relacja jest niezbędnym elementem do zakotwiczenia się wiedzy, to fundamentem jest je budowanie. Weryfikowanie wiedzy, bez procesu nawiązanie relacji, po tak długiej izolacji jest jedynie stresogenne i krzywdzące.

Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat stresu dzieci przeczytaj w artykule: Fakty i Mity na temat stresy.

Sprawdzian na dzień dobry to zdecydowanie zły pomysł !

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top