akademia@majkijezowskiej.com +48 666 686 333

Warto obejrzeć z dzieckiem!

Przedstawiamy Ci naszą propozycję 10 filmów – bajek, które koniecznie musisz pooglądać ze swoim dzieckiem. Dlaczego? Bo są mądre, mają głęboki przekaz, pokazują jak przeżywać trudniejsze do przeżycia emocje. Pokazują świat, otwierają nasze umysły na nowe i nieznane. Bo dzięki nim, możemy przeżyć więcej ….

To do dzieła!

Na pierwszy rzut lecie film:

 

  1. Odlotowa przygoda, reż. Enrique Gato

Warto obejrzeć z dzieckiem

„Odlotowa przygoda” to bajka, którą należy oglądać rodzinnie 🙂 Uaktywnia najróżniejsze emocje, od radości przez smutek, lęk po ukojenie i „szczęściostan”. Opowiada o sile więzi rodzinnych i przyjacielskich. Wskazuje na ważne w życiu wartości i efekt siły przekonań. A wszystko to w drodze na księżyc 🙂
Polecamy nie tylko obejrzeć, ale i wspólnie o niej porozmawiać?
– o tym co podobało Wam się najbardziej?
– o tym co podobało Wam się najmniej?
– o tym czy pasja/hobby bohaterów miała wpływ na ich losy?
Możecie też zagłębić się w historię pierwszej wyprawy na księżyc, zbudować/namalować rakietę, przyjrzeć się pracy NASA…
1,5 godzinna baja, na której możecie budować relacje i wspólną aktywność 🙂

A jako drugi film polecamy

  1. W głowie się nie mieści, reż. Pete Docter

Cudowny film dla dzieci!
Film, który obowiązkowo powinni pooglądać wszyscy rodzice. Film, który powinni pooglądać wszyscy przyszli rodzice! Film, który powinni pooglądać wszyscy dziadkowie!
Riley jest wspaniałą dziewczynką, która mieszka z rodzicami i pewnego dnia przeprowadza się do innego miasta do San Francisco, gdzie wszystko w jej życiu ulegnie zmianie. Zmianie ulegną także jej przeżywane emocje i jej budująca się tożsamość psychologiczna. Film w prosty, wyrazisty i łatwy do zrozumienia sposób przedstawia to, jak nasze przeżywane emocje wpływają na naszą psychikę!
Obowiązkowa lektura, po której warto porozmawiać z dziećmi o tym jak przeżywać emocje. Porozmawiać o tym, co się w nas dzieje, jak tłumimy nasze emocje, jak nie pozwalamy sobie je czuć i przeżywać.
Dobrego oglądania i rozmawiania kochani!

A oto kolejna nasza propozycja

  1. Vaiana Skarb Oceanu, reż. Ron Clements, John Musker

Warto obejrzeć z dzieckiem

” Vaiana Skarb Oceanu” to opowieść nie tylko o pięknej podróży pełnej przygód i emocji…

To przede wszystkim opowieść o podróży do głębi serca, które szepce, mówi, czasem krzyczy drogę życia wskazując…a czy zawsze słuchamy? O tym jak łączyć myśli, czyny i uczucia – tak, aby podążały w tym samym kierunku o tym jak ważne jest podążanie za swoim JA, i o tym jak ważne są w naszym życiu korzenie.

Pomyślnych wiatrów na po obejrzeniu tego filmu Kochani!

A jak pooglądacie numer 3 to przed Wami kolejna nasza propozycja

  1. Nazywam się cukinia, reż. Claude Barras

„Nazywam się Cukinia” To piękny, mądry pełen wrażliwości film poruszający sprawy ważne i trudne w nietuzinkowy sposób. Opowiada o chłopcu, o wdzięcznym imieniu Cukinia, który trafia do domu dziecka po śmierci jego mamy. Poznaje tam innych bohaterów :świadków morderstw, dzieci narkomanów, czy ofiary molestowania, które przez swoje doświadczenia zostały ukształtowane na gburów, samotników, desperackie przylepy. Film w nieprzerysowany sposób podkreśla, że dzieci nie są z natury złe, dzieci chcą być dobre. Nie potrzebują litości tylko akceptacji, cierpliwości i otwartości. Okazuje się, że dziecięca natura jest niezwykle wytrzymała, można ją wypaczyć, ale nie zniszczyć.
Film przeznaczony dla starszych dzieci od 10 roku życia, i drodzy rodzice jeżeli nie jesteście gotowi na pytania trudne, to można jeszcze z nim poczekać, albo obejrzeć samemu dla zorientowania się czego możecie się spodziewać i przygotowania do rozmowy, tą drugą opcję polecamy szczególnie.
Pomimo ciężaru jaki animacji nadaje jej tematyka, jest to film o nadziei, miłości, potędze przyjaźni o sile i mądrości dzieci.

Dajcie radę? Przed nami nasz numer pięć, czyli…

  1. Coco, reż. Lee Unkrich, Adrian Molina

Warto obejrzeć z dzieckiem

„Coco” to nie tylko cudowna pełna barw animacja, do której Disney i Pixar mógł nas przyzwyczaić, ale przede wszystkim historia traktująca o sprawach ważnych, opowiedziana w bardzo zaskakujący sposób. Na początku poznajemy Miguel’a, który marzy o karierze na scenie, jednak przekonania rodziny o muzykach nadszarpnięte złymi doświadczeniami, powodują iż najbliżsi próbują wybić mu to z głowy. Jak historia toczy się dalej? Magicznie 😉 i to bez najmniejszej przesady.
„Coco” to opowieść o walce ambicji i tradycji, i od początku całym sercem kibicujemy pasji Miguel’a, jednak nawet w drodze na szczyt warto czasem przystanąć i spojrzeć za siebie. Może się okazać, że pamięć o minionych pokoleniach wcale nie jest balastem.

Po COCO już nic nigdy nie będzie takie same….i tylko kolejna propozycja jest w stanie jeszcze Was czymś zaskoczyć…oto ona….

  1. Odlot, reż. Pete Docter, Bob Peterson

O budowaniu prawdziwych relacji.

O przyjaźni i miłości. O tym, co naprawdę liczy się w życiu.

O roli naszych dziecięcych marzeń w dorosłym życiu. O tym, że marzenia same się nie spełnią, że tylko my możemy je spełnić. Nawet kiedy wszytko dookoła wskazuje na to, że się nie da. Nawet wtedy, kiedy nam smutno i czujemy się samotni i niezrozumiali przez nikogo. Zawsze warto marzyć i działać tak, aby te marzenia zrealizować.
Wskazówki do pracy:
Maluch 5 letni nie zrozumie całego przesłania filmu, warto go jednak mu pokazać, aby modelować rolę miłości i przyjaźni i marzeń. Jeśli pooglądasz z nim ten film wieku 5 lat, później jeszcze raz w wieku 6 lat i jeszcze raz w wieku 7 to zbudujesz bardzo dobry fundament do wzmocnienia jego wolnej woli i poczucia pewności siebie:)
Z 7 latkiem warto porozmawiać po filmie – tak tak po filmie:) – przeznacz 15 – 20 minut na rozmowę o tym, co Ciebie w tym filmie poruszyło. Zapytaj co Twoje dziecko najbardziej wzruszyło. Zapytaj jakie ono ma marzenie. Porozmawiajcie o roli marzeń w życiu. Opowiedz o swoim marzeniu z dzieciństwa. Kto wie, może ta rozmowa będzie początkiem czegoś nowego…..

No i przed Wami nasz numer siedem

  1. Kraina lodu, reż. Chris Buck, Jennifer Lee

Polecamy Wam Kochani cudowną animację Disneya „Kraina lodu”.Ten piękny i ujmujący obraz jak większość ich produkcji mówi o przyjaźni, odwadze, a także miłości, tym razem głównie tej do rodziny. Relacje dwóch sióstr, chociaż przez większość czasu trudne, są najgłębszym elementem tej opowieści oraz jej siłą napędową. Film ukazuje również, jak wielkie znaczenie może mieć zrozumienie i wsparcie najbliższych nam osób, a także, że samotność nie jest najlepszym rozwiązaniem.

I jeszcze do zestawu kolekcja wyśmienita…a mianowicie…

  1. Mój brat niedźwiedź, reż. Aaron Blaise, Robert Walker

Warto obejrzeć z dzieckiem

Wiek 4 – 6 lat
Bajka „Mój brat niedźwiedź”
Co to jest za bajka. Oparta na indiańskiej legendzie, pokazuje w cudownie malowniczy sposób jak ważne jest dokonywanie wyborów, jak ważne jest dorastanie, jak ważne jest budowanie relacji …i jak ważne jest zachowanie w sercu magii.
I jeszcze jedno …że wszystko w życiu dzieje się po coś….tylko na początku nie widzimy tego sensu…i szkoda tracić na to swoją energię.
Bajka o braterskiej miłości, o oddaniu i bezgranicznej wierze!!!
Warto obejrzeć całą rodziną i po bajce, polecamy 30 minutową rozmowę o tym co ważne i co w sercu.
A swoją drogą to ta bajka otrzymał nominację do Oscara w 2004 roku! Więc jeśli kogoś jeszcze nie przekonał nasz dotychczasowy opis – niech to będzie rekomendacją!
Dobrego oglądania kochani!

  1. Mój brat niedźwiedź 2, reż. Ben Gluck

Wiek 4 – 6 lat

Kontynuacja poprzedniej części, czyli Mój brat niedźwiedź 2.
Tym razem opowieść rozwija się krok dalej i w magiczny sposób opowiada o miłości i jej olbrzymiej mocy.
Kenai i Koda obudzili się właśnie ze snu zimowego. Kenai’a dręczą wspomnienia z czasów, gdy był człowiekiem. Zaprzyjaźnił się wówczas z Nitą, dziewczyną z innego plemienia. Gdy chce ona wyjść za mąż okazuje się, że nie może, ponieważ w dzieciństwie otrzymała od Kenai’a amulet, który połączył ich na zawsze….
Owocnego oglądania kochani!

A naszą stawkę top 10 zamyka film:

  1. Captain fantastic, reż. Matt Ross

Warto obejrzeć z dzieckiem

Ostatnią propozycję kierujemy raczej dla Was

Drodzy rodzice, to zachęcamy do wspólnego oglądania całą rodziną. „Capitan Fantastic” nie jest opowieścią o superbohaterze obdarzonym  nadprzyrodzonymi mocami, czy niewyobrażalną siłą. Jednak już od kilku pierwszych minut historii, zaczynamy rozumieć skąd wziął się tytuł filmu. I zaraz po owym odkryciu, rodzi się ogromna sympatia do głównego bohatera, ojca sześciorga dzieci, który wychowuje je samotnie, z dala od cywilizacji i pokus współczesnego świata. I równolegle rodzi się też sympatia do dzieci „Capitana”, które w ogromnej świadomości podejmują decyzje dotyczące swoich światopoglądów(najmłodsze mają 6-7 lat), ze zrozumieniem wypełniają swoje obowiązki, są niesamowicie zżyte ze sobą, wspierają się w każdym momencie i w każdej sytuacji. Żyjąc z dala od cywilizacji funkcjonują tylko w swoim towarzystwie, Wkrótce jednak muszą zmierzyć się ze światem zewnętrznym…
Capitan Fantastic to wspaniała opowieść pełna wzruszeń, humoru, wywołującą ciarki na plecach. Traktuje o trudzie godzenia rodzicielstwa z własnym nonkonformizmem, o tym jak ważne jest znalezienie równowagi w każdej sytuacji.  Opowiada o rodzinie jako wartości nadrzędnej i o pokorze…

No i oczywiście po obejrzeniu tych projekcji dla nam znać, jak Ci się podobały!

A jeśli interesujesz się wychowaniem i rozwojem dziecka, to zapraszamy Cię na nasze webinary, w których dajemy najnowsze, praktyczne narzędzia!

Kliknij w zdjęcie!

A jeśli chcesz stawać się coraz lepszym świadomym rodzicem to czytaj dalej:

Jestem mózgiem całej Akademii - dosłownie i w przenośni. Od lat pasjonuję się nauką o tym, jak funkcjonuje i uczy i rozwija się nasz mózg. Od lat uczę nauczycieli jak uruchamiać i modelować u uczniów kompetencje psychospołeczne. Pomagam też rodzicom w sesjach indywidualnych. Teraz przyszedł czas na realizację mojego największego marzenia – szkoły dla rodziców i nauczycieli na skalę ogólnopolską i w postaci narzędzi dostosowanych do Waszych potrzeb i możliwości.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top